Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Treba da kupim akumulator i našao sam u Tempu banner koji mi odgovara a i cena je dobra obzirom da je vikendom 10% popusta, samo me odbija činjenica da je akumulator iz novembra 2011. Koliko zaista to može da mu šteti i da li da kupim aku koji je toliko stajao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da su se ljudi u Nišu žalili nakon kupovine jeftinh akumulatora iz Tempa.

Ja lično nikad ne bih kupio akumulator kod njih...

Edited by Dača

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodaj jos crvenu i kupi akumulator ko covek u radnji gde se kupuju akumulatori... jer ces zimus da hebes samog sebe u dupe kad nece da upali auto a ti ustedeo crvenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste, uzecu tudor najverovatnije, stize im sveza tura sledece nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodaj jos crvenu i kupi akumulator ko covek u radnji gde se kupuju akumulatori... jer ces zimus da hebes samog sebe u dupe kad nece da upali auto a ti ustedeo crvenu...

Taj rad.... Klasična srpska priča.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokon 5 godina verne sluzbe kao grom iz vedra neba u po leta crce mi orginalni M. Mareli od 50 Ah. :no

Kupio Fiamm od 54 Ah istih dimenzija kao i pokojni Mareli. platio sam ga 6900 dinara i ima 3 godine garancije. Ta prodavnica ima u svom sastavu i auto servis i oni su servis za Fiamm i kako mi rekose ako se u garantnom roku bilo sta desi sa akumulatorom odmah dobivam novi sa nove 3 godine garancije! Alternativa Fiamm-u su bili Mareli i Exidge koji su oko 1000din skuplji. Ovaj Mareli je prva ugradnja i izdrzao je 5 godina a poucen dosadasnjim iskustvima i ovaj novi ce trajati najmanje toliko. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh Energizer na kraju za 7900 dinara sa otkupom starog.

I ja ga imam vec dve godine, danas bio na kontroli kako bih produzio garanciju za jos 6 meseci - i koliko vidim po onom testeru akumulator je jos uvek u odlicnom stanju. Doduse, za taj info mi i nije trebao tester - zimus, po onoj hladnoci, auto je palio bez problema i posle 4-5 dana stajanja na parkingu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros u nekoj zurbi krenem da upalim auto i posle mucenja od nekoliko sekundi upalim nekako, ali vidim da nije to to. Akumulator zamenjen u decembru vec sa prvim hladnim danima pokazuje da nece jos dugo. Jel ima neko neku preporuku sta da kupim sto ce da traje 2 - 3 zime bez problema, nebitno koliko kosta ... samo da znam da nece da me izda kad mi najvise treba ... bem ti black horse akumulatore koji traju samo dok snime reklamu sa njima. Citajuci temu o akumulatorima vidim da ljudi hvale razne marke pa mi je za oko zapao ovaj http://www.potenzagume.com/pregled.php?id=100&kategorija=akumulatori&proizvodjac=Banner&ah=Ah:58&slika=http://casper.hostirex.com/~potenza/cms/slike/akumulator_100.bmp&cena=7100&ah=58 pa ako neki ima neku preporuku neka kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao u Jugu i Astri Black Horse i crkavali su posle godinu i nešto, dobijem posle toga novi i tako izguram 3-4 godine :laughing: Baš se retko dešavalo da izvuče akumulator 2god do isteka garancije. Vrhunac bezobrazluka je bio kada mi je crkao akumulator na Astri, ja ga punio i posle dan mi se opet ispraznio i kada sam ga odneo u servis, oni su ga nekako napunili i naplatili mi to 200din. Od tad mi više ne pada na pamet da uzmem njihove. Inače, imam sad u Astri Bosch, nisu nešto skupi, a pristojno rade. Bar meni još nije crkao posle 2god i nije se nijednom praznio, a dešavalo mi se da ne vozim kola po 20 dana, doduše u garaži su stajala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Bosh silver trajao punih 6godina i plus je bio na kombiju kad sam ga kupio. Ja nemam reci koloko sam zadovoljn bio sa njim, bukvalno je svako verglanje bilo isto i na najvecem minusu i kada je toplo. Na -20 samo pipnes kljuc i vrti kao u plusu. Desavalo mi se da zaboravim cd u petak popodne i da dodjem u ponedeljak ujutru i samo ga pipnem i on upali kao mina. Par puta mi je zimi ledila nafta, izmucio sam ga dobro verglanjem ali nepokazuje znake umora. Svi su se zivi cudili kako radi i koliko traje i onda je u jesen samo prestao da radi, probila mu je jedna celija i cao. Tako da je za mene Bosh No1 za akumulatore. Takodje za preporuku i Varta pa cak se desavalo da se i Topla dobro pokaze. Na drugom kombiju sam promenio 2Black hors-a i jedan Tesla akumulator, dok je moj Bosh radio kao svajcarski sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo lopovi kod Tadica ... kad sam dobio nov akumulator u garanciji, rekli su mi da garancija traje do jula, tj da je garancija od onog starog, a ne jos 2 godine na nov akumulator. Sad nemam drugog resenja nego da kupim akumulator jer ovaj verovatno nece jos dugo, kad prodje kisa videcu da ga napunim i da vidim sta ce da radi onda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam nasao garanciju, pokusacu da se pravim lud i da trazim nov, ne mogu da izgubim, a mozda dobijem akumulator, a mozda i batine jer su jako nekulturni i glomazni za saradnju :D

edit:

Sad gledam mapu za ove EXIDE ima ih kod Pantica, a oni su ljudi korektni i sve moze kod njih, znam ljude koji su dobili one test akumulatore i nikad se nisu vratili po svoje. Videcu da svratim prvo kod ovih za garanciju da pokusam, a onda idem kod ovih ako nema nista dzabe

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva bre kultura, sta ti je.Samo cvrsta ruka! Moj drug nonstop nesto premestao akumulator(nov je bio u garanciji) te u kamion te u kola i desi mu se da rasklati stubic na akumulatoru. I sta ce da radi razmislja on da lida reklamira, mi ga ubedjujemo da nepokusava jer je mehanicko ostecenje. I on resi da proba na blef i brzinu. Odnese jos onako zamazan akumulator u radnju i kao nervozan digne dreku tipa "Sta je bre ovo, pre par dana sam kupio nov, vi me za..bavate, ocu da mi rodite nov ili cu..." i ladno mu daju odmah drugi nov nisu ni ispitivali njegov, a ja sam obilazio servis sa jednim mojim B.hors akumulatorom mesecima dok mi nije istekla garancija,i sve kulturno. Vidis kako nekad moze, ali ako je tebi istekla garancija, nemas sta da trazis tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavom pokusam fino, jer nekad mi se desi da dreknem a covek krene fino samnom pa mi glupo. Sad cu da probam jos jednom na finjaka, a ako ne uspe onda cemo da galamimo ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pazi da ti ne naplate punjenje kao meni :laughing: Tj verovatno su naplatili jer je ćale bio previše fin, ja im sigurno ne bih platio punjenje za 6 meseci star akumulator i za kola koja stoje u garaži i voze se barem svaki 3. dan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim svaki dan, ali danas mu je trebalo vise vremena da upali nego juce i ranije, a sto se placanja tice ... ne pada mi napamet da platim bilo sta ... samo mi nije jasno kako me zaebase da ne dobijem 2 godine garancije i na nov akumulator

Tad su bili jako fini da nisu mogli ni da mi zamene akumulator, koji sam ja pozajmio od drugara jer nisu ni imali da mi daju onaj zamenski dok je moj na servisu. Zurio sam pa je ispalo tako kao je ispalo ali ovih dana ide djavo po svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni nisu da ligaranciju 2god na zamenski. Par puta mi se dešavalo da posle godinu i nešto bez razloga crkne Black Horse na Jugu i punjenje prestane da pomaže, ljudi mi daju novi akumulator koji traje opet godinu i nešto i onda kupujemo novi i tako u krug..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio auto nisam znao bukvalno nista o tome, pa ni koj akumulator izabrati, ali sad kad znam sta je i kako je od black horsa bezim daleko ... i od prodavnice Tadic mislim da ih ima i u ostalim gradovima, nisam siguran, prodaju gume, akumulatore i jos neke sitnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...