Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Ja kupih takodje biloxxi 45Ah za čitavih 3600din. Njime sam zamenio Bosch 44Ah koji je trajao 36meseci i pre tih 36 meseci je plaćen 5500din...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, gorank82 said:

 

19 hours ago, Markobgd said:

Pa kakakv treba da bude da ne uspe da startuje 1.2 motor. :)

 

Taj pali na pogled ha ha

 

Baterija-za-sat-Renata-362_slika_L_14838

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, u pocetku ne bi nijedan trebao da pravi probleme. Da li neko ima slucajno pomenuti Biloxxi vise godina?

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro, u pocetku ne bi nijedan trebao da pravi probleme. Da li neko ima slucajno pomenuti Biloxxi vise godina?

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока



Ja ne, meni ovo prvi aVto

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nesa 169 said:

Dobro, u pocetku ne bi nijedan trebao da pravi probleme. Da li neko ima slucajno pomenuti Biloxxi vise godina?
 

Ja imao Biloxxi pat godina. Od 45ah koji nikada nije štucnuo.

Doduše stajao u ormanu i služio da tera pumpu za grejanje ako nestane struje a struje nije nestajalo tako da nije baš merodavno:evil:

E sad zašto sam ovo ispričao ne znam ali ako ne škodi onda sigurno koristi:rofl:

 

Šalu na stranu, uzeo Biloxxi pred zimu od 64ah ako se ne varam i bez problema je startovao i posle 7~8 dana stajanja na onim najvećim mrazevima. Videćemo kako će se pokazati u narednim godinama pa ću sigurno pohvaliti/kuditi. Mada za 4000din koliko je izašao nek izgura garanciju i može da rikne što se mene tiče. Isplatio se;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imao Biloxxi pat godina. Od 45ah koji nikada nije štucnuo.
Doduše stajao u ormanu i služio da tera pumpu za grejanje ako nestane struje a struje nije nestajalo tako da nije baš merodavno:evil:
E sad zašto sam ovo ispričao ne znam ali ako ne škodi onda sigurno koristi:rofl:
 
Šalu na stranu, uzeo Biloxxi pred zimu od 64ah ako se ne varam i bez problema je startovao i posle 7~8 dana stajanja na onim najvećim mrazevima. Videćemo kako će se pokazati u narednim godinama pa ću sigurno pohvaliti/kuditi. Mada za 4000din koliko je izašao nek izgura garanciju i može da rikne što se mene tiče. Isplatio sedefault_wink.png

Upravo to, nek izgura garanciju, pa nek baci kašiku, nije greda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec al ajd ponovo,kod mene u firmi u viljuskarima je biloxxi pale se sto puta na dan jedan jos i teze pali.Jedan nam je izdrzao 4 godine pa opet novi biloxxi,na drugom stavljen nov prosle godine videcemo koliko ce taj da traje.Zbog toga sam kupio isti i stavio u svog Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tast mi je automehanicar i ima jedan Biloxxi koji je stalno van auta i sluzi mu da po potrebi prespaja, pozajmljuje za paljenje na kablove i tako to... Star je sigurno 2 ili 3 godine i radi kao zmaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imao Biloxxi pat godina. Od 45ah koji nikada nije štucnuo.
Doduše stajao u ormanu i služio da tera pumpu za grejanje ako nestane struje a struje nije nestajalo tako da nije baš merodavno:evil:
E sad zašto sam ovo ispričao ne znam ali ako ne škodi onda sigurno koristi:rofl:
 
Šalu na stranu, uzeo Biloxxi pred zimu od 64ah ako se ne varam i bez problema je startovao i posle 7~8 dana stajanja na onim najvećim mrazevima. Videćemo kako će se pokazati u narednim godinama pa ću sigurno pohvaliti/kuditi. Mada za 4000din koliko je izašao nek izgura garanciju i može da rikne što se mene tiče. Isplatio sedefault_wink.png

I to sto kazes, mada je jos bolje da ode mesec dana pre isteka, a ne kao meni 2 meseca posle. :(

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26. januar 2017 at 8:48 AM, nesa 169 said:

Dobro, u pocetku ne bi nijedan trebao da pravi probleme. Da li neko ima slucajno pomenuti Biloxxi vise godina?

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока
 

Imam ga 4 godine. Nikada nije dopunjavan, radi odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Energy plus 74Ah/680Asa 25 meseci garancije, kupljen u martu 2015.godine a placen je 7500 dinara.Sluzi savrseno u Stilu 1.9 JTD,ni jednom nije dopunjavan iako su vecinom kratke relacije i gradska voznja.


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd i ja da napisem koju "pametnu"

Auto uzet septembra 2013 godine, kad sam ga uzeo nije hteo da upali i covek iz svog auta izvadi black horse (ko zna kad ga je kupio), stavimo u punta i upali ko metak. od tada do ove zime palio bez problema, sem jedne subote kad sam hteo da ga upalim napolje bilo oko -15 a prethodnu noc bio na punjacu i nije hteo da upali. ja reko gotovo mora nov kad ono prosli veliki minusi ja ga opet punio celu noc (ne skidam kleme) i na -5 pali do dana danasnjeg bez problema.

cak sam ga kad su bili oni veliki jutarnji minusi punio svako veče, nije mi problem da ga nakacim, to mi je 2 min posla. 

Eto kako i black horse gura 4 zimu zaredom a ne zna se koliko je star. 

Po meni je bitno kad su kratke relacije da se puni bar jednom mesecno i ima da isplati sebe. Sad i skroz da mi crkne ne zalim, odavno je isplatio sebe.

 

da li je bolje uzeti "mali" Exide

http://www.kupujemprodajem.com/Akumulator-Exide-Excell-12V-44Ah-41475783-oglas.htm

ili "veći" 

http://www.kupujemprodajem.com/Akcija-EXIDE-akumulatora-najpovoljnije--37214929-oglas.htm

cena je ista, garancija ista, startna snaga kod "većeg" veća za 20A? 

 

ili fiam 

"mali" 

http://autobiznis.rs/akumulatori-akumulator-ah-amper-amperi-casova-časovi-novi-sad-energizer-firecell-tenax-mustang-varta-bosch/akumulatori-putnicki-program-vozila-auto/akumulator-fiamm-titanium-plus-12v-44ah-d-390a?sort=p.price&order=ASC

ili "veći" 

http://www.kupujemprodajem.com/Akumulator-44Ah-FIAMM-Titanium-PRO-36-meseci-37650398-oglas.htm

 

Fiamm "veći" je najpovoljniji 5400, zatim dok su ostali 6000.

 

U punta mi je trenutno taj veći black horse, nije stao u kutiju, malo je razdrmana i stoji bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od sad uzimam one sa najdužom garancijom i najmanjom cenom :) Ionako sam ih preturio dosta kroz ruke i svi su odradili garantni rok. Pričam o ovim klasičnim a automobili mi nisu bili zahtevni po pitanju potrošnje struje.
Jednom godišnje proverim nivo tečnosti u ćelijama i to je to.
Samo dva puta su me izdali i to nakon garantnog roka i u sred leta !

Sent from mTalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja slican problem. Upalim auto i krenem da se vozim on izgubi struju i ugasi se. Problem sam resio cescenjem klema i zamenom akumulatora jer je onaj otkazao i ako je u garanciji. Odneo ga u servis bio kod njih 5 dana kad sam ga uzeo kazu da ce da radi najmanje 2 godine, a vidi cuda radio je 2 dana i ostao sam na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znali su oni to, nego su se nadali da ce bar malo proci garanciju.
Meni se sa 2 akumulatora desilo da otkazu usred leta i to ne ono ujutro nego normalno upalim i onda u nekom trenutku u toku dana kraj. Jednom na Fiatu i jednom na Opelu.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

WP_20170108_18_27_47_Pro.jpg

Evo moje bombice (slikao ove zime). Jednom doživela klinicku smrt, u garanciji, u oktobru 2015 (izvukao je alarm i radio).

Jedino imao problem za Božić, kada se pojavio problem sa gorivom (los dizel, stvorio se parafin i jedva upalio). Od verglanja izvukao bateriju i upalio na kablove. Nakon toga otišao za BG i nazad, bacio na punjač (ali odmah i skinuo jer je aku pun). Proverio u servisu, aparat kaže Health - 81%. Sipao zelDi na Nisu kod Bijeljine i nikakvih problema prilikom startovanja - jutros kod mene u SM bilo - 12, motor se pokrenuo bez problema. Inače, kupljen u decembru 2012. godine. Kad je zagrejan i kada je toplo (0+ stepeni) pali bukvalno "kao mina". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@salevs Od Exide samo Premium tj. sada vec carbon seriju, Excell izbegavaj. Kod mene je treca godina Premium od 47Ah450A i gura i dalje.

 

Na dizelu pak Bosch blue dynamic 52Ah izdrzao 4 godina, preciznije godinu jace od garancije ali vec posustaje i sporije vergla. Sad razmisljam da li uzeti ponovo isti Bosch ili mozda Topla ili Fiam Titanium plus od 50Ah520A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide Excell imamo na ženomobilu koji van grada nije izašao mesecima. Na -15 prilikom jutarnjeg strata resetuje km što pokazuje da je aku verovatno i prazan (što opet ne mora da znači, al kontam da ne bi trebalo to da se javlja ako je aku dobar). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja ti akumulator. I ja imam exide Excell, i opao je kapacitet. 

I što više čitam ovu temu, ne znam šta da kupim. Idem sutra ujutru, verovatno će opet da padne Baren polar power. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium serija mi je skupa,razmisljam o fiammu,koj od ova 2? Ja bi iskreno ovaj drugi ne zbog cene nego zbog 420A ?

FIAMM Titanium PRO   garancija 40 meseci

Vrh ponude iz asortimana Fiamm akumulatora  Prednosti: Ca-Ca tehnologija.       
+ 30% veće startne snage. Sistem centralizacije gasa. Hidrometar (magično oko). Bez održavanja. Niska stopa pražnjenja. Optoran na koroziju. 40 meseci bezuslovne garancije. Fiamm made in Italy!       

  • 12V 44Ah    390A     Dimzije (DxŠxV) 175x175x190 D+     5850 dinara
  • FIAMM Titanium PRO garancija 36 meseci
    Savršen akumulator - apsolutni šampion - best buy na tržištu  Prednosti: Ca-Ca tehnologija. Sistem centralizacije gasa. Bez održavanja. Niska stopa pražnjenja. Otporan na koroziju. 36 meseci bezuslovne garancije.   Fiamm made in Italy!    

  • 12V 44Ah    420A    Dimzije (DxŠxV) 207x175x175 D+      5400 dinara
Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije banner nego Baren polar power :)

Kod ovih sam kupio baren par godina za bravo-a http://www.akumulatordoo.com/2014/10/akumulatori-polar-plus.html?m=1

Sada sam video da su u Fiamm grupaciji.  

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se dvoumio izmedju Exide i Fiamm, za Punta, popularna kockica, pred zimu uzeo ipak Exide, bio skuplji 1500 din, 4 meseca manju garanciju od Fiamm, ali je prevagnula nesto veca udarna snaga.
Za sada pali ko mina, po najvecim minusima nije se uopste mucio, mahom gradska voznja, kratke relacije

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...