Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Evo sad sišao da probam da upalim i zaverglao malo teže dva puta, ali upalio... ja malo sačekao da se auto zagreje, preparkirao ga i skinuo akumulator i doneo ga kući, pošto mi za sutra treba auto dosta, pa ću do mraka da razmislim šta ću, ako ovde već ne dobijem stručniji savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio nov jer nemam punjac (a dobar punjac kosta koliko i akumulator) i zato sto bi (najverovatnije) stari opet otkazao kada mi najvise treba. Tada taksi, nerviranje i ostalo vise kosta od akumulatora.

Stari sam ostavio kod punca i pregledacu ga na prolece. Mozda posluzi kao rezervna baterija za UPS. A mozda i neki ciga omasti brke :D

Bez klime 40Ah, sa klimom 44Ah. Ja kupih plavu Vartu (42Ah) u AP. Za sad nema problema (cuk, cuk...). Verovatno je i kod tebe 17x17cm kutija tako da na to obratis paznju.

Ljudi u temi hvale Exid link

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima

treba mi za stila 1.9 jtd 2 kom (jedan je 80ks 2002. drugi 115ks 2005.)

sta biste preporucili:

Exide Excell EB740 12V 74Ah 8630din

Exide Premium EA640 64Ah 640A 8470din

VARTA Blue Dynamic 12V 74Ah 680A 8700din

TUDOR HIGH TECH TA640 12V 64Ah 8200din

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blaxican

+1, kvalitetan i veca startna struja (etibor i ja se javljamo u paru na svim ovim temama o akumulatorima kao zadovoljni korisnici istog :thumbsup: ). Evo mozda ce ti iskustvo sa druge teme biti interesantno:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31112&view=findpost&p=796642

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle u mom ljubimcu je od danas Exide EXCELL EB500 50Ah.

...

S obzirom da ce ovaj forum trajati jos 100 godina, :unworthy: evo merimo vreme trajanja ovog Exida, osim ako ne ode pre toga sa autom u tudje vlasnistvo. :whistle:

Samo da pomognem onima koji sad biraju akumulator.

Prosla je godina i nesto, druga zima je u toku. Pali bez problema na ove minuse (pu, pu, pu, da ga ne ureknem).

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:, pa tek si ga razradio.

Ja sam se malo razmahao po ovim temama o akumulatorima, jer mi je zao da ljudi puknu pare na akumulator koji ce krenuti da ih izdaje posle 2 zime. A minus je zestok, pa su trazena roba trenutno.

Drugar mi radi u firmi koja se bavi distribucijom delova i pre neku godinu mi je preporucio Exide koji je prva ugradnja na dosta modela. Iskreno, ni ja nisam bio bas preterano upoznat ali sam ga poslusao i stvarno sam prezadovoljan. Gomila drugara i poznanika ih je posle uzimala na moju preporuku, svi su vise nego zadovoljni, tako da mogu i iskustveno da stanem iza ovih tvrdnji.

Jos tada mi je taj prijatelj rekao da za Exide nisu imali bukvalno ni jednu jedinu reklamaciju, a pokazao mi je mesto gde skladiste reklamirane koje je bilo puno nekih nama dosta poznatijih i izvikanih marki. Verujem da su i oni u principu odlicni ali ko zna koja klasa stize na nase trziste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i trazim, iskustvo :thumbsup:

Jedino se dvoumim posto je taj Exide Excell a vidim ima i premium koji je preko 10k. Pa da nije puno losiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa black horse akumulatorima su stvarno losa i ne bih nikome preporucio da ih uzima kad sam uzemo mog brava 1.2 16v pre 2 god uzeo sam akumulator black horse od 45 Ah i trajao je citavih godinu i po dana i oda su utvrdili u servisu da su prespojile celije i onda sam uzeo "Toplu" od 66 Ah i stvarno sam zadovoljan sa njom nema problema sa punjenjem cak i bolje puni nego sa black horsom..

Toplo bi preporucio Topla akumulatore :) imam jedan na dzipu od 75ah i traje 3 godine skoro je bio na testu opterecenja kod jednog prijatelja sto drzi servis i kaze da je extra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch, 74Ah, 680A, star 3 godine. stoji u autu na ovim temperaturama non-stop u minusu, po 10-15 dana ga ne palim i kad dođe taj dan da malo kresnemo mašinu, pali na pola ključa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:, pa tek si ga razradio.

:thumbsup:

Znam da je godinu i par meseci malo da se kaze za neki akumulator da je dobar ali procitao sam ovde mnogo primera za BH i izvikane marke da crknu i za godinu dana, pa rekoh da podelim i ovo iskustvo, moze nekom i to da znaci.

Inace, pisao sam o tome pre godinu dana. Moje iskustvo sa BH do pre 5-6 godina je bilo odlicno. Vozio sam tenk koji je morao da se vergla po 100 puta da bi upalio. Zatim je stajao godinu dana na parkingu uz mesecno paljenje na nekoliko minuta i otisao je sa autom u ispravnom stanju star 5 godina. I mnogi drugi koje poznajem su bili zadovoljni. Medjutim, sudeci po svezim iskustvima, izgleda da su se isfuserisali od tad. Zao mi zbog toga jer sam u fazonu "kupujmo domace".

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zavisnosti koji je auto i od relacija, best buy je Exide premium. Za jutarnje paljenje i za paljenje uopste nije toliko bitno kolko ima AH nego koliku Amperazu ima...T.J koliko ampera moze da isporuci pri verglanju. Posto je 99.99% ljudi prezadovoljno Exidom, nisam hteo da pominjem ostale marke sa jacom startnom amperazom a tu ima i nekih Energizer, Varta... akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je fabrički Exide ispustio dušu u osmoj godini života, naručio sam Exide premium direktno od uvoznika. Nikad ranije nisam menjao akumulator na pametnim automobilima pa sam u dilemi da li da zamenim sam ili da tražim pomoć servisa. Resetovanje kompa, kodovi i ostali tripovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam procitao da fabricki CD (kasetofon) trazi kod samo kada ga prvi put nakacis na CAN u autu. Iz mog iskustva bih rekao da je tako, jer se desavalo da akumulator bude duze vreme otkacen, nikada mi nije trazio kod. Jedan jedini put kada sam unosio kod je kada sam menjao fabricki kas sa fabrickim CD-om. A opet, cuo sam par prica da je, navodno, po duzem vadjenju akumulatora uredjaj trazio kod :question: ... I da se desi da trazi, postoje generatori kodova na osnovu serijskog broja uredjaja, pisali smo na jednoj temi.

Kao sto ti rece MilanLaki, samo gruvaj, resetuje samo sat i Trip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene exide premium vec 2 god nije paljen auto nedelju dana i juce dam kontakt pogase se lampice i sastavi na pola kljuca ,kod burazera bosch nov u punticu nije paljen 4 dana jedva sam ga upalio iz petog puta... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me je po četvrti put izdao akumulator u zadnjih mesec dana, pa sam pazario Magneti Marelli od 40Ah, neka traje 32 meseca koja je u garanciji, pa ću za kasnije da vidim šta ću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator doputovao u ponedeljak, danas ga ubacio u auto, kresnuo i :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff ja imam 66Ah Brener...nadam se da to ne smeta :whistle: mada me je neki dan izdao po prvi put,malo ga skopcao na punjac i odma upalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^verovatno smeta alternatoru. preporuka je valjda max. 10% veci aku od propisanog.

@SikterBre

nemam pojma da li je isto za dizele i benzince. Trenutno je kod mene od 50Ah

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja kazem o mojoj muci sa akumulatorom.

Danas me je izdao godinu i par meseci star black horse 40Ah. Nece da zavergla ni na kablove. :angry:

Uzeo ortakov iz yugica ( neki atom, koliko se secam) i pali na pola kljuca.

Posto imam racun i garanciju, spremam se da odnesem i po potrebi gadjam nekog iz ovlascenog servisa sa pomenutim proizvodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...