Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Ako nekom treba nov akumulator imaju neke akcije kod Andreja,stari novosadski put preko puta Kemoimpex-a.Burazer uzeo Exide premium 53ah za 7.250 dinara,ide i zamena u tu cenu. Ne znam otkupljuju li stare pošto je stari akumulator potpuno ispravan,uradili smo i onaj test stanja akumulatora.Ako neko zna kako se čitaju one oznake za datum proizvodnje,da nije kao na gumama godina i nedelja ili drugačije.Na novom exide na garanciji piše 31.05.2019.Ovaj test na starom akumulatoru radjen je u Beogumi radio je auto mozda pola sata pre toga .

 

Screenshot_20191022-104330.jpg IMG_20191017_103950.jpg IMG_20191017_113539.jpg IMG_20191016_102552.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andreja d.o.o iz Temerina je ovlasceni uvoznik, pisali smo ranije (predstavnistvo u BG im je upravo pomenuto - iza bivse lakat krivine na novosadskom). Sto podrazumeva nize cene u odnosu na ostale radnje, sveza roba, poneka akcija itd... Kada nekome zatreba, akcije se mogu ispratiti i na njihovom sajtu, na ovom linku:

https://www.akumulator-shop.rs/akcija/

Trenutno je jos bolja ponuda za dizelase recimo Premium EA770 Carbon Boost (77Ah, 760 A startne struje), snizen celih 4000 din.

11 hours ago, dach@ said:

Ako neko zna kako se čitaju one oznake za datum proizvodnje

Imao sam par Exide, datum proizvodnje im je uvek bio ugraviran u donjem delu kucista. Iskreno, ne secam se napamet formata, ali se secam da je lako citljivo :) (ili kao DOT ili kao oni kruzici sa mesecima i godinama, jbm li ga)... Na autu mi je sada OEM Magneti Marelli sa kojim je i kupljen, inace bih ti rado proverio. Okaci fotku ako imas ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ako se sećaš možda sa koje strane stoji taj ugravirani datum, pošto je akumulator na autu ako se vidi slikaću.Još su cene povoljnije kad se pozove,bar je tako bilo za ovaj 53ah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako je u donjem delu kucista, oko onog prosirenog postolja. Pokusacu da pronadjem, ako sam kojim slucajem ubacio neku fotku na temi o bivsem Stildzi...

PS: Citao sam da u zadnje vreme lepe i oznake sa gornje strane, ali nesto ih nisam vidjao kod nas. Prva cifra je oznaka godine, a slova od A-F su mesec u godini (A: jan/feb, B: mar/apr, itd..). Na slici je u crvenoj boji:

 

Exide-Premium-Carbon-Boost.thumb.jpg.9a2ec2c9281dccc2cf98d52683ab1ccc.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš pre neki dan spomenuli Exide i utiske vezane za isti. Nas trojica koristili Premium seriju različite snage u 3 različita automobila i svi smo se složili da za te novce koje košta ništa posebno ne pruža. Vrti ok, ima odličnu udarnu snagu ali traje koliko i garancija  i na tome se završava priča oko odnosa uloženo - dobijeno.

Ja sam ga već naredni put preskočio i uzeo Monbat jer mi Metro nije bio u blizini inače bih najradije kupio Biloxxi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je svaki od 4 komada Exide (na 2 vozila),  prevrteo garanciju 2 do 3 puta :) . Jedan OEM ugradnja, jedan "X-tra+" 75 Ah i "Premium" 77 Ah komada dva. Ali sam i zadnji kupio poodavno, ne iskljucujem da su u medjuvremenu "uskladili" kvalitet i trajnost sa ostatkom ponude :lol: . U medjuvremenu je izbacen i ovaj "Premium Carbon Boost".

Za ono sto sam imao licnog iskustva, samo su pozitivna. Jedino sto su u startu bili skuplji, ali su se kroz eksploataciju debelo otplatili.

PS: Sigurno da i to ima uticaja - ali sigurno 50-60% moje kilometraze je otvoren put, automobili nisu udavljeni u gradskom kreni-stani krkljancu sto svakako utice na to da je auto produvan, baterija se stalno dopunjava, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, treba mi preporuka za ok akumulator za Resoa sa start-stop sistemom! Stari ce uskoro izdahnuti, po svemu sudeci!

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topla je dobra i nisam cuo da se iko zalio na nju, ali je pitanje koliko je lako mozes naci. Ja bih isao na Exide, i isao sam :) vrhunska je sprava...
Kod nas u NS su uvoznici, firma Andreja, a ovde na temi sam procitao da imaju predstavnistvo u Bg negde, ne znam gde tacno...
Mada mislim i da sam u KIT-u video da rade Exide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasika za forum :), prvi hladniji dan i polecemo sa akumulatorima. Sledece sa aktiviranjem su teme o termostatima i R4 varijanti u crevu :lol: .

Salu na stranu, ono sto jos nisam istrazivao posto je mi je auto iz Svice stigao sa maltene novim OEM akumulatorom - sta ako se uopste ne koristi Stop&Start? Licno mi je to prva i default radnja cim okrenem kljuc - ubijem go*no :lol: , da ne smara. E sad, accu je Magnetti Marelli, nista posebno - 60 i kusur Ah, startna struja smesnih 450 A, samo sto na njemu pise Heavy Duty i da je za vozila sa Stop&Start, alternator puni klasika sa 14.1V... Da li moze da se kasnije uglavi onda neki kvalitetniji obican accu i sl.?

"Andreja d.o.o" je u BG odmah iza bivse lakat krivine na novosadskom, sa desne strane u smeru ka NS, pre pumpe i skretanja za Galeniku. Mali off, ali kad pomenuste Kit - odnedavno su ovlasceni uvoznici i za Nexen gume :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Milutinac said:

Topla je dobra i nisam cuo da se iko zalio na nju, ali je pitanje koliko je lako mozes naci. 

Warner Subotica :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E 'vako:

Kod Ivana (Fiat ova radnja u 29. novembra) ima Exide za 13550 i Varta za 14600 rad (minus 1000 dinara koliko plaćaju stari akumulator) garancija 36 meseci i

TAB (uvoznik Tople) u Južnom bulevaru ima zelenu Toplu AGM za 15500 garancija 24 meseca!

 

@Ivan to sam se i ja pitao, jer start/stop i ne koristim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen i montiran Exide EFB - 12800 dinara u kod Ivana u Fiat prodavnici u 29. novembra (kod Bleda). 40 meseci garancije. Korektan odnos. Stari akumulator priznaju 1000 dinara. Najkorektnije cene Varta i Exide!

 

E sad za nas koji imamo SS sistem, postoje dva tipa akumulatora EFB i AGM. Ovaj drugi je malko napredniji, bunilo me je da li njega da stavim jer svuda se preporučuje za ugradnju u vozila sa regeneracijom tokom kočenja, a moj Rešo nije toliko napredan. Kako je stari, fabrički, bio EFB, uzeo sam nov u istoj tehnologiji. Čika iz TAB mi je preporučivao njihov AGM, Ali prevagnula je garancija.

Malo me je bunilo što na samom kućištu ne piše start/stop,  pa sam proverio na zvaničnom sajtu i ok je. Isto piše da se EFB isključivo menja EFB akumulatorom. Eto ja se raspisah, ali nadam se da sam nekom pomogao!

 

Evo da stavim i link za zastupnika Tople u BG, pošto za ovu prodavnicu ima par strana ispred:  http://www.tabbaterije.rs/kontakt/

Njihovi EFB su žuti, a AGM zeleni!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne prizivam djavola kod sebe :lol:, malo sam pogledao oko zamene akumulatora za vozila za Stop&Start sistemom. Svuda se provlaci da ih ne bi trebalo menjati sa obicnim olovnim akumulatorima, cak i ako se S&S ne koristi. Ukoliko je vozilo originalno opremljeno sa AGM akumulatorom, novi akumulator takodje mora biti AGM. Ukoliko je vozilo originalno imalo EFB akumulator, novi moze biti EFB ili AGM.

EFB akumulatori koriste se u vozilima sa S&S koja nemaju velike potrebe za energijom (mikro-hibrid1 vozila). Ovo je u sustini unapredjeni kiselinski akumulator, koji ima veci broj ciklusa punjenja i praznjenja a istovremeno podrzava delimicnu napunjenost.

AGM akumulatori koriste se u opremljenijim S&S vozilima sa naprednim sistemom regenerativnog kocenja (mikro-hibrid2 vozila). Glavna razlika izmedju AGM i klasicnog accu je u tome sto su olovne ploce zbijene jedna uz drugu, a izmedju njih je sloj od fiberglasa. Sve to omogucava tri puta veci nivo izdrzljivosti akumulatora i do pet puta brze punjenje.

 

Sto se same procedure zamene tice, evo jedan C/P sa neta:

Za pojedine modele sa START-STOP tehnologijom postupak zamene istrošenog akumulatora ne razlikuje se od zamene uobičajenog akumulatora. Međutim, mnogi noviji modeli sa START-STOP funkcijom zahtevaju strogo propisanu proceduru validacije novougrađenog akumulatora. Validacija novog akumulatora je ponovno konfigurisanje upravljačkog dela koji se zove Sistem upravljanja akumulatorom  (Battery Management System) koji se nalazi na minus klemi".
Ovaj sistem u svakom momentu kontroliše sistem punjenja, kako bi se obezbedio optimalni učinak akumulatora. Pomoću senzora za nadgledanje akumulatora BMS meri kapacitet, snagu i temperaturu akumulatora. Ovi podaci koriste se za izračunavanje opšteg stanja i napunjenosti akumulatora. Na osnovu ovoga, BMS određuje režim rada alternatora tj. punjenja akumulatora, koji mora da odgovori na energetske potrebe svih potrošača. Ukoliko se pri zameni istrošenog START-STOP akumulatora ne izvrši validacija novog akumulatora, vozilo odnosno BMS će nastaviti da primenjuje režim punjenja kakav je ranije primenio na istrošeni akumulator, što će neminovno dovesti do skraćenog životnog veka novog akumulatora. 
Bez obzira na prisustvo START-STOP tehnologije, određeni modeli vozila neće uopšte registrovati nov akumulator, ukoliko im se validacijom to ne upiše u centralnu upravljačku jedinicu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Validacija novog akumulatora je ponovno konfigurisanje upravljačkog dela koji se zove Sistem upravljanja akumulatorom  (Battery Management System) koji se nalazi na minus klemi".

Tako je. Na minus klemi postoji dodatni Džek. Po zameni akumulatora, dobio sam poruku od sistema kojom pita da li je akumulator nov. Kada sam odgovorio sa da, resetovao mi je celi bord kompjuter.

9 minutes ago, Ivan said:

Ukoliko je vozilo originalno opremljeno sa AGM akumulatorom, novi akumulator takodje mora biti AGM. Ukoliko je vozilo originalno imalo EFB akumulator, novi moze biti EFB ili AGM.

Recimo na Exide sajtu piše da EFB isključivo menja EFB... Pretpostavljam, da nema neku vezu, jer su AGM noviji i jači, ali nisam želeo da rizikujem (razlika u ceni je bila mala, oko 800 dinara)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...