Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

9 hours ago, Markobgd said:

Inače jako čudno za tebe što si od dva akua sa kojima si zadovoljan kupio sasvim druga dva potpuno različita i eto te sad....čekaš da vrisnu pa da imaš priliku da kupiš ponovo dva, naravno ne ista već potpuno različita akua od ova prethodna četiri!

@Axic vozi nov accu dva dana, ako vergla posle toga on je prezadovoljan, utisci odlicni :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače u BiH nije samo gorivo jeftinije nego i akumulatori!

Za gume već znamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inače u BiH nije samo gorivo jeftinije nego i akumulatori!
Za gume već znamo!
Plus pdv da se ne zaboravi

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, minus PDV :P .

A nasi samo neka roksuju sa cenama, odosmo svi na zapad :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo hladno vreme pa je red da se obnovi tema :D

Sinoc da upalim auto, zavergla 2-3x max i to je to nece da sastavi. Uzmem unimer i vidim da je napon 12.3, znaci rikavela. Citao sam ovu temu i vidim da hvalite exide premium 53ah koji je tu negde sa cenom kao i varta blue nesto 52ah. Amperaza je po preporuci sa sajta, kapiram da je to to. Magnum 55ah, jeftiniji za neke 3000 al mi po pekidi-u najvise odgovara njihov 60ah koji je opet jeftiniji od varte i exide-a.

Jos jedno pitanje možda glupo ali pre punta sam vozio samo bmw e30 koji nije imao centralnu bravu i te zahebancije. Da li mogu da izvadim akumulator i zakljucam auto rucno tipa kljuc u bravu i naravno posle otkljucam isto tako? Ili moram nekog crnca da zaposlim da mi cuva auto na parkingu :rolleyes: Imam kod kuce punjac i destilovanu pa bi probao da ozivim ovaj aku ako bude saradjivao. Ako posle punjenja bude opet mala snaga morace drugi.

Nadam se da nisam udavio :lol: 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo proveriš da l' ti brava funkcioniše, tj da l' otključava i zaključava na ključ.
Kad skineš aku, ručno spustiš pipke na svim vratima, a vozačeva zaključaš ključem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto i mi da izvozimo :lol:

 

Jos jedno pitanje.. Ona budza kod plusa jel treba prvo ona da se skine pa klema ili moze zajedno?

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas "budzu" :) sa osiguracima, ide sve zajedno sa klemom, obicno bude kljuc 10. 

Pogledaj prethodno samo da li je mozda "budza" usrafljena sa 2 krstaka u samo kuciste akumulatora.

Sto se tice karakteristika, obicno gledam onaj sa najvise udarne struje (izrazeno u Amperima) koji moze da stane u kuciste, naravno u odgovarajucem opsegu Ah.

Fabricke preporuke (pogotovo sto se tice bas udarne struje) deluju smesno kada se uporede sa savremenim akumulatorima.

PS: Sigurno znas, ali nije zgoreg ponoviti - prvo skidas masu, pa plus (iliti "budzu" :)). Vracanje obrnutim redosledom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi dosao do + kleme, reba da skines taj plasticni poklopac sa dve zabice.

Ispod njega je sama + klema, sa osiguracima na njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nikola 1.6 said:

Ili moram nekog crnca da zaposlim da mi cuva auto na parkingu :rolleyes:

Doslovce pise u korisnickom uputstvu za moj auto. Majke mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepe vesti, uspeo sam da upalim auto. Imao je vise snage nego sinoc, logicno toplije je. Poterao sam ga malo autoputem da ga dopunim, parkirao, gasi-pali sve ok pali kao I obicno al kapiram cim padne temperatura ima da zakaze opet. Videcu za vikend da odem da uzmem drugi. Hvala svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda su ga samo kratke relacije i svetla ispraznili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.10.2018. at 2:00 PM, Nikola 1.6 said:

Citao sam ovu temu i vidim da hvalite exide premium 53ah koji je tu negde sa cenom kao i varta blue nesto 52ah. Amperaza je po preporuci sa sajta, kapiram da je to to. Magnum 55ah, jeftiniji za neke 3000 al mi po pekidi-u najvise odgovara njihov 60ah koji je opet jeftiniji od varte i exide-a.

Ja sam imao Exide premium, izdrzao malo više od garancije iako su pričali da traje po 5 godina. Prošle godine uzeo Monbat koji je skoro duplo jeftiniji od Exide i Varte u istoj amperaži pa ćemo videti koliko će on potrajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, meni Topla crvena evo 7god sad :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, bude po nekad zimi kad je slobodna i kad je bas jak mraz a trebaju mi kola ujutru, a i da je u spavacoj sobi bio ta danasnje vreme to je ihaa :D

Imao sam na kombiju Bosh-ov koji je trajao isto tako dugo u pm. Na drugom sam za to vreme izmenjao nekoliko, i BH i Toplu i Teslu...

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...