Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Na Zrenjaninskom putu (malo iznad Rode, gledano ka Borci)  sam video da je bio ranije akumulator servis, nesto se mislim da ga odnesem tamo neki dan od ponedeljka neka ga pretresu i napune. Jer ja niti imam punjac za njih, niti imam gde da ga drzim dok se puni a nesto nisam i strucan za petljanja oko struje pa te poslove izbegavam maksimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2016 at 3:35 AM, Ivan BG said:

Koliko sam ispratio, 4 godine je star accu (stigao je uz kola kod mene), neki pod brand Exide-a, kako mi prodavac auta rece, videcemo kako ce se dalje ponasati

 

Ako je Tudor u pitanju, njihov HighTech je zasnovan na Exide Premium tehnologiji. U prevodu, mozes samo da ga gledas i eventualno dopunis na punjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima! Imam bravo 2 koji je 2008 godište (1.9 i 110kw) crkao mi je akumilator. Kupio sam ga 2013 godine (inače je 2008 god auto) i nisam nikada do sada menjao akumulator, a auto mi stoji napolju.Pretpostavljam po izgledu i načinu na koji stoji, da je na njemu i dalje originalni akumulator Magneti Marelli 12v 60Ah 540 A. Sada se istrošio i vreme je da se zameni. Svi mi savetuju da obavezno uzmem nešto jači akumulator od fabričkog. Takođe, preporučuju Exide excell ili Varta silver dynamic. Ovi manji akumulatori od 60Ah imaju dimenzije 242x175x190, a ovi veći od 73Ah i više imaju dimenzije 278x175x190. Mene interesuje da li može taj veći da stane bez problema u bravo ili je to problem? Mislim da sam negde pročitao da može. Molim za pomoć ako neko zna i sigurno je probao. Hvala + pozdrav!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Markobgd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u Deltu taman stao Exide premium od 77Ah.

Verujem da Bravo ima isto leziste za akumulator kao i Delta, ali nisam 100% siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Loma said:

preporučuju Exide excell

 

Zaobidji tu preporuku, bilo je problema i reklamacija upravo sa Excell serijom.

Kao sto i Marko rece, za malo vise novca Premium Carbon Boost, ako se vec daje za Exide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.12.2016. at 11:59 PM, dj90 said:

samo black horse, i dalje pali kao nov

207lrvo.jpg

i na ovim niskim temperatura laganica pali, stvarno ne znam što niko ne preporučuje
čak ni kod alvirovića kad su testirali brdo akumulatora nije bio black horse

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.1.2017. at 8:58 PM, Ivan said:

 

Zaobidji tu preporuku, bilo je problema i reklamacija upravo sa Excell serijom.

Kao sto i Marko rece, za malo vise novca Premium Carbon Boost, ako se vec daje za Exide.

Da, i ja ga imam, ali već pokazuje znake umora. Ovu zimu ću nekako još proći s njim, ali za sledeću ako ostanem s ovim autom naći ću drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Nove godine ih je bilo, redovno smo ih uzimali, Torex ih je radio. E sad, spomenuše juče da je fabrika od 17. Januara otišla u stečaj ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle minus dvajes' i kusur u dane božića, moj srebrni konjić je zanemoćao. Posle injekcije od dva sata na Gošinom punjaču, povratio se i šljaka. Pošto ga vozim skoro svaki dan po 25km najmanje u cugu, mislim da će izdržati do jeseni, pa posle da se ponovimo, ako ne autom, ono, bar, akumulatorom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je u puntu jtd evo vec cetvrta godina varta blue dynamic.Trenutno ga dopunjujem u stanu jer juce ujutro nije imao snage da upali jer citav januar vozim samo kratke relacije od 2-3 km a minusi su citav mesec.barem se nadam da je do toga jer je stvarno lepo palio i kad je bilo -17,-15.U svakom slucaju mislim da mu je ovo poslednja zima,do sledece ce i izgurati nekako,tako da period od 5 god za aku moze da mi prodje.

ono sto me cudilo kad sam ga kupovao svojevremeno je da su mi svi nudili veci kapacitet,kao stariji auto,manja kompresija,nece moci da izdrzi i sl.(original je 52 Ah)

Uzeo sam naravno opet isti jer mi samo taj i moze da stane u kutiju i nikad nisam imao problema sa praznjenjem aku i sl(osim sad ujutro).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Somborca uzeo silim prilika, 2012. u Idei, jer mi je fabrički izdahnuo u Ušću. Još nije bilo onih od 60ah, pa sam uzeo manji od 55! Auto stoji napolju i do tih dvajes' i kusur nisam imao problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, totti said:

Do Nove godine ih je bilo, redovno smo ih uzimali, Torex ih je radio. E sad, spomenuše juče da je fabrika od 17. Januara otišla u stečaj ili tako nešto.

To mislis na Black Horse?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/22/2017 at 10:30 AM, totti said:

Da.

 

A meni su još pre 2 godine rekli da je to propalo. Tad sam baš reklamirao taj njihov jer mi je propao u garanciji i onda mi rekoše da takav više nemaju niti da će ga biti, pa mi dali ovaj što sad imam, Exide. Doplatio sam oko 300 dinara koliko se sećam. Mada se ni s ovim nisam baš usrećio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad citam ovde da je black horse fabrika (sombor) u stecaju - nije ni cudo kakve krs akumulatore su pravili u zadnje vreme (zadnjih godinu-dve) pre toga su bili jedni od najboljih. moj drugar je vracao 3 puta nov - izdrzi jedva 2-3 nedelje i to letos (nije problem bio u kolima nikakav) i na kraju su mu preporucili u prodavnici drugi model tj. vartu ili bosch - uzeo je vartu silver kao ja i sad je sve OK vec duze vreme.

sami su mu rekli u prodavnici (poznata a nije bitno koja) da bezi od black horsa sto dalje.

 

ja imam vec 3 zimu silver vartu 74Ah (dole na slikama) u stilu 1.9 jtd i posle nedelju dana stajanja auta na -17 , ledeni dani a nisam ga vozio jer sam bio na odmoru upalio je normalno na pola kljuca :yes , a gorivo sipam samo na ART petrolu kao sto sam i pisao u mojoj temi vec 5-6 godina unazad i poneki put na MOL-u (5-8-10 puta godisnje) sve ostalo samo ART petrol (mnogi ih pljuju a ja kad odem do kluza od tasista i gradjana nekad cekam i po pola sata da sipam euro dizel - pogotovo vikedom kad spuste cenu).  

ni jednom nije sipano gorivo npr. na NIS-u i auto mi radi kao singerica - nema lomljenja , krljanja ni tresenja - ni ujutro kad ga palim a ni u toku voznje ;).

 

 

9d2927de87a854400832c4d8f51582f9.jpg

3-years_64.png

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taksisti su cekali u redu i da sipaju loz ulje,tako da nemoj da ti oni budu referenca za kvalitet.Na art petrolu sipaju jer je najjeftinije i ni zbog cega drugog.

Sto se tice aklumulatora u autu imam plavu vartu i ona je bila u autu kada je stigao iz Italije i za sada ne daje nikakve znake umora.Doduse koristio sam svasta od akumulatora i nijedan do sada nije izdrzao garantni rok! Uglavnom svi ispuste dusu u razmaku od 1.5-2godine i dobijem zamenu u garantnom roku.Tako da akumulatore kupujem na svake 3-4 godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle punih 5 god je zakazao na Božić. Dopunjen preko noći i za sada uspeva da upali. 

**************************************

Inače, muka mi je više od 100 subbrendova koji zatrpavaju naše tržiste. Tu se ne zna ko je gori i agresivniji u nastojanju da se uguraju i prismrde. Od 10 akum koje prodam u radnji, 7 su Varta, 2 Energizer i 1 je neki X brend tipa, Autopower, Proatomic...Mustang.. 

Jednostavno-ogroman broj kupaca neće da se zaj...i rizikuje. 

b440c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni gorivo im je ekstra na ART-u , ja mog stila vec 6 god. vozim pretezno na to gorivo (80% tu sipam godisnje - 20% mol) -- svaki duzi put na more ili vec gde samo na ART petrolu. auto trosi normalno , nista ne zveci , nema da ledi zimi i do sad sam radio jedan veliki servis i brdo malih - sad ce i drugi veliki - jos malo. otvarao sam i filter ufi na silu posle 10.000 km na malom serv. bas da vidim i nista strasno nije bio zaprljan.

 

aku 74ah varta je vec 3 zima tj. treca godina u autu , isto ne daje znake umora - pali ko mina i po najvecem minusu ali toliko mu je i garancija jer je silver (on ima 3 god) , a blu (2god.) , pa cemo videti sta i kako dalje.  

 

po meni su samo varta i bosch relativno dobre marke na nasem trzistu (mada i tu ima bofla) i treba znati gde ih i kupiti.

izdrze oni garanciju cak i preko nje -- ali sad koliko ljudi toliko i cudi tj. svako ima pravo na svoje misljenje.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nikako akumulatore ne kupovati po velikim trgovackim centrima tipa roda , idea , merkator , aman itd , itd ..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...