Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

E , pa dobro je proslo ! :p

Sad opet imam novi acu.

Moram da pohvalim osoblje RODA megamarketa. Naravno, fabrika ne radi pa su mi vratili novac ali su pri tome bili jako ljubazni i predusretljivi u granicama njihovih mogucnosti.

Kupovao sam raznu robu pa i acu, i u svemu tome nisam obracao paznjuna datum ali na deklaraciji stoji upozorenje da acu ne sme stajati u prodaji vise od dvanaest (12) meseci vec se vraca isporuciocu na proveru itd...

Sve je dobro kad se dobro ... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavak price je takav da nisam imao mnogo opcija jer je bila subota blizu 13h a nalazio sam se u Ns gde sam morao da uzmem drugi acu a vratim ovaj skrbavi ! :D

Te sam stoga uleteo u prvu, drugu, trecu radnju i nasao povoljno Topla acu po povoljnoj ceni iz jula(7) meseca ove godine sa trideset (30) meseci garancije.

Nije ni ovako lose , sem malih zahembancija , svake godine teram novi acu ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvalno je da su bar ispali korektni, bez natezanja oko uslova garancije...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio,tebi je aku bio u garanciji,i sasvima normalno je da ti zamene aku bez ikakvih cimanja...mada ovde svako gleda da te zavrne.;)

Sad vidim da su ti vratili novac,i to je lepo od njih. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumašima, kakva su vaša iskustva sa Tudor akumulatorima. Vredi li kupovati iako su im cene više nego kod konkurencije upoređujući amperažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika u ceni izmedju njih (Exide i Tudor) ? Inace i ja sam okolo-naokolo samo cuo da nisu losi, ali nemam nikakvo konkretno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, cena je jako slicna ako ne i ista.. Cak mislim da su istih dimenzija i specifikacija, samo boja i nalepnice drugacije

edit: Exide Premium EA722 72Ah 720A

Tudor High Tech AK-TA722 12V/72Ah/ 720A

 

Evo ga ...

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom sve pohvale za vlasnika bloga http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com !!

Naime kupio sam skorije Punjac Akumulatora Inelco Medium 8A, polovan ali po specifikacijama vrlo kvalitetan, preko jednog od nasih poznatih sajtova za preprodaju i nakon probe ustanovio da ne radi ono sto bi trebalo (da ne napominjem nacin pakovanja, komunikaciju sa tim covekom i slicno - blagi uzas). Posto nisam znao sta da radim kontaktirao sam doticnog sa postavljene adrese i poslao mu punjac brzom postom. Ustanovljeno je da su tranzistori na ploci punjaca bili odlemljeni, tj. jedne od njihovih nozica i to je bio glavni problem, covek je to popravio valjano, ispravno testirao i skoro da mi nije ni naplatio (jer je taj punjac mnogo skuplji nego sto sam ga ja kupio, tako da mi se isplatilo).

Dakle vrlo korektna osoba za saradnju, pomoc, kontakt i sl.  Ako imate bilo kakav problem sa akumulatorom ili neka pitanja na tu temu slobodno mu se obratite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 6. godini od kako je na mom Stilu, Exide je po prvi put dobio "vestacko disanje". Sigurno jace od mesec i po dana Stilom nisam isao na neki duzi put, tako da ga je bas isisala gradska voznja, onaj malo hladniji period pocetkom oktobra, stalno upaljena svetla... Vec je poceo da posustaje a desavalo se da mi nekad na prvom jutarnjem paljenju blinka kilometraza uz primetno slabije verglanje, doduse jos uvek bez prijave greski i paljenja lampica na tabli. Alternator puni OK, provereno skoro, tako da je accu izveden u setnju :) :

 

041120131248.jpg

 

Prilicno me je zanimalo koju ce inicijalnu struju punjac da pokaze (sa nekoliko Ampera, tu mu slabo dalje ima zivota). Na radost mog dzepa (posto je novi accu ove klase preko 100 EUR), skala je zakucala odmah na malo preko 11A  :thumbsup: . Posle jedno 3h punjenja je bila otprilike na pola, a potpuno je napunjen za oko 5h, kada je struja pala na 0A i accu krenuo da "kuva". Tu bi napon trebao da bude od 13,8V do 14,5V (kada i krece intenzivnije oslobadjanje praskavog gasa, ako se akumulator i dalje ostavi na punjacu koji nema automatski prekid na tom naponu).

 

041120131247.jpg

 

Vracen nazad u torinsku mambu :) , naravno vergla kao lud, auto pali "na pola kljuca", a moze komotno da se vozi i na anlaseru :D . Za sada, pa cemo videti kako ce se ponasati dalje, u svakom slucaju, iz licnog iskustva samo pohvale za Exide do sada. Ovaj accu je jedna od njihovih prethodnih vodecih serija "X-tra +" od 75Ah i sjajnom startnom strujom od 760A. Moja jedina zamerka je sto je "bez odrzavanja", tj. zaliven, tako da se ne moze proveriti stanje elektrolita. Mada, s druge strane u specifikaciji kazu da to nije klasican elektrolit i da teze isparava. Pise i na zidu *** , ali drzi se za sada.

Takodje mi je u Xsari jos jedan Exide, sa kojim je uvezena 2009. i koji takodje sljaka kao sat, mada Citros iskreno najvise vremena provodi na otvorenom putu.

Eto, cisto jedan kratki rewiev dugogodisnjeg zadovoljnog korisnika.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, legendarno  :thumbsup: 

Jutros montiran i naravno vergla kao mina, moze komotno da se vozi na anlaseru  :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drugari zanima me koji je najbolji akomulator da stavim vozim FIATA brava 2007 1.9mjet 120 ks pa me zanima neki dobar i koliko kosta jel se ja ne razumem najbolje u ovu materiju pa ako neko zna nesto vise i ima neki predolog neka mi napise hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi nije uspelo ovo "vestacko disanje" na starom akumulatoru sa prethodne strane, vec sam odlucio da uzmem neki od "Yuasa" akumulatora. Volim da isprobam stvari za koje znam da su dobre, a ovde nisu toliko zastupljene. Slicna prica je bila i za "Exide" pre prilicno godina, uzimao sam ih tada i uvek bio prezadovoljan.

 

Moj prvi pik je bio "Yuasa Elite" od 70Ah. Redovna cena mu je oko 15500 din, na popustu trenutno 11500 din, a ako ostavis stari accu oko 11000 din. 

Na drugom mestu bih gledao "Exide" iz "Excell" ili "Premium" serije, ovlasceni uvoznik je "Andreja d.o.o" iz Temerina.

I na trecem "Tudor" (koji je odeljak "Exide" kompanije) model "High Tech" od 72Ah, koji je oko 12500 din, sa ostavljanjem starog accu oko 12000 din.

 

To bi bio moj redosled, mozda sam ti bar malo pomogao. Cene jesu malo jace, ali bar znas sta uzimas. Ove koje sam ti naveo su iz prve ruke u "Battery Centru" u Cvijicevoj, zvao pre par dana. U svakom slucaju sta god da gledas, za 1.9 dizelasa minimum 70Ah, bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ Za Punta sa klimom 50Ah, bez klime 40Ah, mada može i 42, 45, mada alternator puni samo do 40

iscitah ja celu temu i naidjem na ovaj odgovor, zar ovo ne deluje kontradiktorno?

za punta s klimom kupis od 50Ah a alternator ne moze da ga napuni?

 

pogledajte specifikacije yuasa akumulatora :o

http://www.akumulatori.rs/products/YUASA-ELITE-12V-47Ah/pid/786030#.Un0UgnDEkQM

http://www.akumulatori.rs/products/YUASA-PROFESSIONAL-RANGE-12V-45Ah/pid/784488#.Un0UlHDEkQM

kopao sam po netu al ne nadjoh ko se jos bavi prodajom yuasa akum.

 

koliko Ah bi isao u punta 80KS, s klimom kontam od 44 do 50Ah sa sto vise startne struje ili.....

 

a da, hladni dani su na vratima, iskoristite slobodno vreme i nakacite akumulatore na punjace, ja sam moj Black Horse punio 24h, dolio destilovanu vodu, jako malo je trebalo i mirna kuca.

 

sledece punjenje planiram za kraj januara, a ako bude hladnije mozda i ranije, ne kosta nista al opet moze znaciti visak dinkica u dzepu :)

Edited by salevs

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

^^ Za Punta sa klimom 50Ah, bez klime 40Ah, mada može i 42, 45, mada alternator puni samo do 40

 

 

 

koliko Ah bi isao u punta 80KS, s klimom kontam od 44 do 50Ah sa sto vise startne struje ili.....

 

 

To bi trebalo da je ovaj Punto - http://www.24batteries.com/en/car-battery/Fiat/Punto/Punto-IV-(188,-AX)-1,3-1,9-D,-JTD-EVO-Start-Stopp-(10.05-)/

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto sumnjam da bi ovaj od 60Ah mogao da stane, jer imam onu plasticnu kutiju, mislim da su ovo max dimenzije koje mogu stati  duzina 207, sirina 175, visina 175, ako gresim neka me neko ispravi.

@underground na njih sam i ja mislio... jos neko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno upalim auto, dodjem do semafora ispred kuce, uhvati me zuto stanem, ugasim motor poshto semafor drzi 5 min, kad sam hteo da upalim nishta! dam kontakt tabla light show treperi cela, kontakt - gasi sve i kraj.

kad sam uspeo sa drugarom da ga pomerim sa ulice (migavci naravno ne rade) izvalm da kao da gubi negde kontakt, ali i kada ima struju u tabli, normalno podigne rezervoar, pogasi lampice, ali kad dam kontakt nishta!

podigao stakla normalno, alarm najnormalnije upalio i eno ga stoji, a ja p*zdim! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

ima li neko neku ideju ? neka magichna zica? mozda masa sa akumulatora?

p.s. akumulator ima indikator koji pokazuje da je pun, znachi nije to

Evo jedan zanimljiv link o akumulatorima koga zzanima: http://akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=17690

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom postu na prethodnoj strani sam "predstavio" coveka, ima linka ka njegovom blogu sa jos puno korisnih saveta oko akumulatora. Sve preporuke !!

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudu, jel imao neko iskustva sa Duracell akumulatorima, drugaru akumulator pri kraju pa smo nesto gledali po prodavnicama i u jednoj naleteli na Duracell, ovaj sto smo gledali za Punta je negde oko 7000, ne secam se tacno, a prodavac tvrdi da je cena u rangu Topla akumulatora jer su novi na trzistu, a za kvalitet nam je uporedio sa Duracell baterijama za svakodnevnu upotrebu i videli smo ga samo na jednom mestu, na drugim mestima su Varta i Energizer najzastupljeniji a i cene su im malo jace 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je poredjenje sa kucnim baterijama na mestu - Duracell prodaje marketing, a ne neki ekstra kvalitet. Ja bih uzeo Energizer (koji sam i sebi uzeo letos), eventualno Varta Silver.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...