Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

cao, jel ga dugo vozis - mislim par god ili kao ja par meseci ??

inace varte imas u Ap sportu ( oko 4500 din) i uglavnom ih ima po bg ali posto nisi popunio lokaciju ne znam gde si ...

naravno uplatis clanarinu FLCS i dobijes 5% popusta na isti...

voleo bi i ja da mogu tako svaki vikend na kop .... - bankrotirani Skimaniac !!!

pozz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ga skoro tačno godinu dana. Zrenjaninac sam ali me ne mrzi da dođem do AP sporta u Bg za sve što mom ljubimcu zatreba. Nisam parajlija, ta skijanja su puko pokrivanje cene ski pass-a a često se desi da dođe nas četvorica, podeli gorivo, odskija i vrati se nazad u istom danu (sorry za off) - inače ne bih vozio mjtd van 150k+km već npr grande punto mjd 1.9 sport....

Ja u skroz istoj situaciji ne diram ni akumulator ni lanac....Vozim i uživam. Stavio sam golfovu klupu nazad, preradio prednja sedišta da se sklapaju (oba za dž), napravio zadnju policu od mediapana sam i zamenio zadnje opruge koje su bile "sportski" (vanovski) tvrde sa putničkim (2.000din)....Eto celog projekta

...Glup mi je nick, zovem se Bojan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto mi poznata ova koncepcija sredjivanja vana.bojane vec si pisao negde o tome ili pokupio ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Možda sam piskarao na drugom Forumu, ali ne bih rekao. Klupu Golf2 i prelom prednjih sam dobio kao ponudu kada sam kupovao auto na auto-placu. Sve to ne izgleda estetski baš sjajno ali meni je izgled na zadnjem mestu. Pravljenje police od mediapana, kutija za bas zvučnike koje leže ispod prednjih sedišta i nabavljanja mekših opruga su moje ideje i uglavnom i moj rad. Uostalom, videćeš pošto sam se namerio do tebe na servis, od ovih zrenjaninaca mi je više zlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

slučajno juče uđoh u prodavnicu auto delova da vidim kolko su presvlake i onako usput pitah za akumulator kad ono :

TOPLA 60 ah 510A za punta !!! ( 6400din) - kaze lik 4 godine rade sa njima i svi ih hvale- vaša iskustva sa Toplom ??

i koliko vas ima onu prečagu preko akumulatora da stegne kutiju i fiksira akumulator ??

- meni često od vibracija zbog tog nedostatka popuste kleme - moraću izgleda da napravim to biiip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da kupim novi akumulator, a dojadilo mi je da menjam Black Horse na svakih godinu i po dana.

Na vise mesta su me savetovali da kupim Energizer akumulator - navodno je americki proizvod. Ja znam i video sam Energizer baterije, ali o akumulatorima Energizer jos uvek ne znam dovoljno.

Saznao sam da imaju 3 godine garanciju, da je brend vlasnistvo najveceg proizvodjaca akumulatora na svetu.

Pored ovog cena im je niza, a garancija za godinu dana duza i od Boscha i od Varte.

Ovo izgleda kao najbolji odnos cene i kvaliteta.

Unapred hvala.

post-282-1239450203_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kažem ja sam uzeo Exide Premium 53 Ah.....(pre mesec,dva)

platio 5.490.00

@KGB

ja imam tu prečagu preko akumulatora al sam morao da malko prepravim jerbo je ovaj Exide što sam uzeo za nijansu višlji...

stavio duži šraf i par podloški (rešio problem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ninja - pitaj kad stigneš lika u omoljici jel ima to parče metala preko aku i pošto ( ako može za dž najbolje)

Ako to ne nađem skoro moraću da ga pravim jer od vibracija svake nedelje moram da dotežem šrafove na klemama....

što si uzeo tako jak aku, jer mi se čini da ti je makina benzinjara ili grešim ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

videcu ti za onu precagu....

a aku sam uzeo taj jerbo mi se svidela cifra i smorno mi bilo da trazim dalje....

jes benzinjarka......

(Energizer je bruka)

Edited by ninjapvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji - pomagajte. Moja "gospodja" Lybra ne htede da upali u ranim popodnevnim časovima, naprasno, u prisustvu temperature od 20 stepeni. Da napomenem da sam ovaj akumulator dobio uz vozilo,prošle godine, kada sam ga kupio od majstora (prijatelja moga sina, sa napomenom da to nije baš akumulator za njega, pa bi trebalo da planiram nabavku novog, ali nije hitno ...). Ovom nisam pridavao neku veću važnost, obzirom da je akumulator palio besprekorno ( a ja nisam izlazio iz kola). Dodje zima, -15, ja ga ne vozah nekoliko dana - jednog dana, otopli malo, smanji se sneg, ja namerih da prošetam "gospodju" po svežemimam vazduhu - imam šta da vidim, auto neće da upali. Anlaser okrene dva kruga, prvi normalno, drugi slabo i potpuno stane. Skinem akumulator odmah ga napunim, vratim, auto upali ko mina!. Od tada je prošlo oko 4 mesece i sve bilo besprekorno do danas kada u po bela dana po toploti i dva dana nevozenja opet isti simptom. Prvi krug anlasera normalan, drugi krug slabiji, trećeg nema. Pozajmim od komšije kablove, kresnem auto iz prve i okrenem jedno 50 km - akumulator dodje ksebi, sada pali, ali verujem da ne bi izdržao dan do dva nevoženja. Izgleda da treba da kupim novi i pravi akumulator.

Elem, po originalnom uputstvu, preporučena karakteristika akumulatora je 60-70 ah. Trenutno je u vozilu "crni konj" 55 ah.

Šta da kupim - gde da kupim - koji da kupim: ZNA LI IKO!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...iskustva su razlicita. Exide akumulatori sto se stavljaju fabricki mogli su da se nadju u lav autu a drugi proizvodjaci ima da se nadju svuda. Kolege sa foruma voze siroku paletu proizvodjaca.

I 'ajd sad budimo pametni ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i moj fabrički exide 50ah 350A je pred riknjavanjem (potvrdio doktor lično danas) posle 5 god verne službe RIP !!!

nego me kopka jel postoji neka šifra, oznaka, datum proizvodnje itd - kako da provalim jel dobar da nije mnogo stajao i star ???

inače na smenu mu dolazi mlađi bata Exide premium 53ah 540 A, po trenutnoj ceni od 5800 din ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide zima !!! evo najnoviji spisak prodavnica EXIDE akumulatora EXIDE - B E O G R A D :

1. AUTOMAG DOO, Adresa: HAJDUK VELJKOV VENAC 12. , Tel: 011/2685-694 – Centar, ispod Vlade bliže Sarajevskoj :thumbup:

2. GP UNLIMITED, Adresa: MILEŠEVSKA 16 , Tel: 011/2437-370 - Vračar :unworthy:

3. GP UNLIMITED, Adresa: PANČEVAČKI PUT 26. , Tel: 011/271-2169 – Krnjača

4. IBA KOMERC DOO , Adresa: NUŠIĆEVA 3A , Tel: 011/313-0144 -Centar

5. LAV AUTO DOO , Adresa: JABLANIČKA 1. , Tel: 011/239-0009 - Žarkovo

6. NINIĆ AUTOCENTAR SZTR, Adresa: MIHAJLA BULGAKOVA 4., Tel: 011/3423-386 - Konjarnik

7. SKY CAR DOO, Adresa: BUL. MIHAJLA PUPINA 10D, Tel: 011/2138-773 - NBG

8. SPARK SHOP, Adresa: KRUŽNI PUT 61A , Tel: 011/304-8978 - Konjarnik-Ustanička

9. AUTO LINEA , Adresa: CARA DUŠANA 47. Tel: 011/2629-065 - Dorćol :welcome:

Edited by KGB

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego me kopka jel postoji neka šifra, oznaka, datum proizvodnje itd - kako da provalim jel dobar da nije mnogo stajao i koliko je star ??? - ajde valja neko nešto zna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 3 godine u kolima Exide akumulator, a nemam pojma koliko je ukupno proveo u njima, posto sam auto kupio sa njim i nije deleovao kao nov ni tada.

Sada sam po raznim preporukama uzeo Bosch silver S-4 52Ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo,austrijiski banner,po prepruci mehanicara i zadovoljnih korisnika,totalno je bez odrzavanja i ima neku zastitu od izllivanja kiseline,sta godto bilo.

Na automobilu mi je prethodne tri godine bio Baren,isto made in austrije,sa njim je auto i uvezen,a za ovaj Exide sam cuo tek sad na forumu,verovatno je dobar :dry: cim ga toliko ima,

Inace na Fiatima,uglavnom na prvoj ugardnji montiraju magneti marelli,moj drugar je do sad pazario dva nova punta(keca i mk2) i na oba je bio marelli-fabricki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zna li neko barem približno odgovor na pitanje:

jel postoji neka šifra, oznaka, datum proizvodnje itd - kako da provalim jel dobar da nije mnogo stajao i koliko je star ???

- ajde valjda neko nešto zna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš pitati 14x. Ako neko zna pročitaće i prvi put pa će odgovoriti. Nemoj terati ljude da pišu ''Ja ne znam'' ;)

Što se akumulatora tiče, preporuka za Banner. U Tempu su na akciji (ne znam do kada je akcija) i 69Ah je koštalo ~5800rsd tako da je taj od oko 50Ah verovatno jeftiniji. A što se tiče samog akumulatora, imam ga godinu i po dana, non-stop vozim pod svetlima i juče mi je na -14C upalio bez i najmanjeg problema na prvo verglanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikisxy - jesi 100% siguran u onu svoju dijagnozu mog akumulatora ??? ( da je odlslužio svoje ...)

sad bio kod lokalnog električara i na boschovoj spravici očitao sledeće parametre: napon 13.26V, struja starta 97% - akumulator dobar ... (napominjem da je ovo posle 5-6 dana stajanja na parkingu po ovom vremenu )

šta da radim ??? :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, verovali ili ne, ja imam Bosch od 45Ah (Marea 1.9 JTD) !!!! :lol:

I ne pokazuje znak zamora, motor se pokreće bet problema...ali ipak planiram da uzmem novi. Čisto da ne zakuca kad temp. padne ispod 0...kupio sam Mareu sa takvim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki,na Marei JTD,fabricka snaga akumulatora je 62Ah,preporucljivo je uzeti jaci do 10%,znaci 69Ah(savet majstora),bi bilo OK,da bi alternator mogao lepo da ga do kraja puni,ako uzmes preko ovoga tesko ce ga tvoj auto napuniti,a tako ce mu se i vek skratiti.

Ovaj tvoj od 45Ah na JTD-u je stvarno fenomen :lol: ,dobro je da ti ne pali raznorazne lampice i prijavljuje greske :( ,jer oce i to kad je slaba struja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...