Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

4 hours ago, stex_pb said:

Jutros sam ugradio klasicni Fiam 60Ah/600 A. SS koji inace nije radio, od jutros radi . Ja cu ga izbegavati inače :)

Uh,nisam te razumeo bas. Koga ces izbegavati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2021 at 11:14 AM, mitros said:

Mislim da je ovo povoljna kupovina,obzirom da je za sve vrste akumulatora
https://www.beo-car.rs/auto-oprema-i-kozmetika/dodatna-oprema/punjac-akumulatora-4a-1

 

d.thumb.png.c05d8985eb811ecdd986e950f9bf4554.png

 

Taman kad sam mislio da sam dobro pazario,pojavi se ovaj u LIDL u. Sta mislite,mnogo jevtino?
https://www.lidl.rs/sr/p/savrsena-oprema-za-udobnu-voznju/punjac-akumulatora-za-auto-ulgd-5-0-a1/p29026

2021-03-06 13_22_36-Punjač akumulatora za auto ULGD 5.0 A1 - u Lidl Srbija - www.lidl.rs – Google Ch.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, vagenovac said:

Ja se nervirao sto mi je promakao onaj sto si ti uzeo, pa slucajno saznao za ovaj i kupio ga, tako da je super ispalo.

Sad je taj moj 3600,ali ga uhvatih za 3000 i to jos na 6 rata...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros "riknuo" FIAMM Titanium od 54Ah 520A, model bez okceta. Auto je Stilo 1.6 16v, 2003. Nisam 100% siguran za tacan model, posto ga nisam vadio jos iz auta, a ovi podaci se vide sa gornje nalepnice.

Dao kontakt, prosao check i kad je trebalo da zavergla samo se culo "cak", kazaljke pomrle i od verglanja nista. Nasao racun od kad je kupljen i iznenadio se: 08.11.2014.

Sto se mene tice, ima toplu preporuku. Uzecu opet FIAMM, ovaj put 60Ah 540A, taj je najveci koji mi staje u kutiju (ECU od plina je isto tu, pa malo krade mesta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tab polar 56 ah, rikno pred zimu 2020.Kupljen je januara 2016 god.Moje iskustvo a kolko hvale tu grupu akumulatora vesna topla itd je ne kupovati ih.

Za iste pare sam tad mogao da kupim Vartu.Mozda bi izgurala još godinu dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Metrou i vidim Biloxxi ima sad umesto 74Ah i 680A samo 70Ah i 580A. Mislim da za Stila JTD to nece biti dovoljno. Sta preporucujete od jeftinijih?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dragvorl said:

samo 70Ah i 580A. Mislim da za Stila JTD to nece biti dovoljno.

Uvek moze vise, ali cisto da se podsetimo sta je fabrika svojevremeno "gurala" u JTD ;) :

 

batt.thumb.png.9d3ed2a1b67b4f8c202b3a9c745cf12a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu sutra koji sam uzeo za Stila prošle godine[mention=18829]dragvorl[/mention] stari je bio Biloxxi 74, kad sam uzimao znam da je bio slabiji od starog, samo ne znam da li 70, isto Biloxxi.

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31753-O-akumulatorima...#entry1549068

 

Nasao u temi, isti taj sto si video u Metrou sam uzeo prošle godine. Bez problema radi (doduše, zatajio je kad sam posle više od mesec dana pokušao da upalim auto zimus, što mislim da je ok s obzirom da stoji na ulici i da nije uopste bio paljen).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/23/2021 at 1:58 PM, Ivan said:
Uvek moze vise, ali cisto da se podsetimo sta je fabrika svojevremeno "gurala" u JTD  :
 
batt.thumb.png.9d3ed2a1b67b4f8c202b3a9c745cf12a.png

Bravo! Igrom slucaja kad sam kupio svog jtd-a imao je nov ( jos 1god. dana u garanciji) Toplin akumulator, 480a cini mi se udarna struja i mozda 72ah. Punih 9god je taj akumulator palio bez greske svakodnevno, 99% vozen auto surov grad, relacije po 1-2km. Kako, ne znam ni sam :D A zamena trenutno mu je ( isto igrom slucaja ) mislim 60ah ne znam ni sam koje udarne struje, i evo leto, jesen,zima i evo ga skoro leto opet bez greske i ikakve razlike. Jedino sto ja znam da bi trebao da ima jaci udar pri startu, toliko. Nisam ovo pisao da bih te naveo da skines akumulator od starog juga 45 :D ( mada sam vidjao i takve i pale) nego da ne bi mnogo razmisljao i slusao filozofije raznih ljudi. Znaci sta je fabrika preporucila vidis na tabeli, a ti kupi najjeftiniji sa najduzom garancijom, do nekih 70-ak ah i ne razmisljaj. Gledaj i mere da li moze fizicki da stane, dok samja pazario svoj dosao je covek da ugradi Bosh od 88ah,ne znam dal je na kraju sekao krilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome bi trebalo da odgovara, onda cu uzeti sutra taj, da vidimo koliko ce potrajati. MM Run, kao premium linija je potrajala celih 3.5 godine sa sve redovnim dopunjavanjem i ne bas intenzivnom upotrebom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kraju otisao da istestiram aku i bio na akciji Exide premium 72Ah za 8600, ajd reko nema veze. Najjeftiniji u Metrou 6000. Da vidimo koliko ce trajati. Kaze covek da ovi dobace 4-5 godina iz iskustva.
 
 
Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium Carbon Boost su vrlo dobri, samo uvek treba pripaziti da neka akcija nije ciscenje starijih zaliha. Pa da ne ispadne skuplja dara nego mera. Pogotovo kod onih koji nisu specijalizovani za baterije, nego "svastare" sa delovima i imaju manji promet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode...

 

Akumulator mi je mrtav... Bio neki HeadLine 60Ah i koliko vidim ima one cepove na sebi...

Sta uzeti za Deltu 1.6 mjt? Nekako mi se najvise istice ovaj Exide Premium 64Ah...

I da li je velika zezancija da ga zamenim sam?

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je crkao Exide Premium(sivi)  sa 40 meseci garancije u 38 mesecu.

Odneo sam akumulator gde je kupljen slali su ga u servis i dobio sam nov posle 12 dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno su i oni malo popustili sa kvalitetom ili kod nas stize neki bofl. U familiji su 3 Premiuma opusteno gurala po 6+ godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Puntu mi je Exide crko u petoj godini. Bez najave izdahnuo potpuno. Posle sam uzeo vartu u tom trenutku bila najjeftinija u radnji. Fabricki je gurao najduze zamenjen preventivno kad je poceo na jutarnjem paljenju da resetuje sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, sokratbg said:

Meni je crkao Exide Premium(sivi)  sa 40 meseci garancije u 38 mesecu.

Odneo sam akumulator gde je kupljen slali su ga u servis i dobio sam nov posle 12 dana. 

Slicna prica, crkao u 36. mesecu ( od 40 meseci garancije ). Odneli na reklamaciju i ubrzo posle dobio nov  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko iskustvo zadnjih godina kaze da pri izboru akumulatora trebate kupiti najjeftiniji sa najduzom garancijom, marka je nebitna posto izgleda da svi traju otprilike koliko i garancija, neki umru malo pre isteka ako imate srece , neki posle isteka garancije ubrzo. :D Meni je crvena Topla trajala 10god sa 99% gradske voznje dizel vozila, relacije po 1.5-2km pa nisam kupio Toplu ponovo :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdahnuo exide 44ah mislim da je excell serija 420 startna snaga posle tačno 4 god, garancija je bila na 3 god. Nakačio sam ga na punjač pa ćemo videti mada mislim da mu je to kraj. Kazaljke se pomerile nije mogao ni da zavergla. Nov 5900 isti i računaju stari 50 din/kg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 24h punjenja nekim starim punjačem od 5a upalio na pola kjuča mislio sam da će da poleti :D

E sad videćemo posle par dana kad bude temp oko 0,ako tad ne bude palio gotov je. Pošto ga vozim ko baba jednom nedeljno subotom do pijace jednom mesečno ću ga stavljati na punjač da izvučem maksimum iz njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...