Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

8 hours ago, mitros said:

Sad se ispostavilo da ipak radi.A sad nesto jos interesantnije,nesto se cuje pozadi auta da skripi tj cijuče.Kako u voznji tako i kad je auto ugasen. Pokusavam da izazovem to cijukanje tako sto se na zadnjem sedistu mrdam gore dole i cuje se cijukanje.Takodje skakucem na zadnjoj sajtni kod zadnjih vrata i u tom trenutku se auto sam od sebe startuje!!! Napominjem S&S je pre toga ugasio auto i bio je u modu kao da je stao na semaforu sa aktivnim S&S. Kako je ovo moguce?A cijukanje nisam otklonio i ne znam jos uvek sta je,a vadili smo sve iz gepeka i rezervnu gumu i obarali sedista...(cijukanje nije konstantno dok je u voznji.)

Na tvom mestu bih išao na varijantu da ugasiš taj S&S sistem softverski ako je moguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2020 at 3:10 PM, Dale said:

Iz cista mira crkao akumulator na pasatu. Upalim auto sa drugim akumulatorom, vratim stari, ostavim da radi skoro pola sata, ugasim i  kada probam opet, isto mrtav... Radi auto bez akumulatora, znaci alternator radi. 
Exide, u garanciji jos 4 meseca, kupljen u KIT komercu, imam racun... Gde nositi na reklamaciju? U knjizici pise centralni servis KIT u Cvijicevoj. Neka preporuka? 
Inace na brzaka kupio drugi Exide u prodavnici, zakacio, sve radi normalno, dosao do BGa 150Km

Akumulator sam odmeo u KIT komerce u Dimitrija Tucovica posto je u Mirijevu zatvorena njihova prodavnica. Predao sam ga pre 15ak dana. Danas me zvali da dodjem po nov akumulator. Moram da priznam da sam bio skeptican da ce da uvaze garanciju jer imaju milion nacina da izmisle nesto kao igovor. Jednostavno, sve je radilo kako treba, akumulator nije pokazivao znakove slabljenja, crkao je iz cista mira skroz. Nemam strart stop, davno sam iskljucio orcije da farovi svetle pre ili posle paljenja/gasenja auta, imam potpuno automatska svetla u autu sto podrazumeva kako farove, tako i unutrasnja svetla. To znaci da ako bilo koje svetlo ostane upaljeno u autu, ugasice se posle nekog kraceg vremena. Znao je auto da stoji po 10 dana zimi napolju i da pali normalno.
Eto jednog pozitivnog iskustva sa reklamacijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2020 at 10:10 PM, Dale said:

Iz cista mira crkao akumulator na pasatu. Upalim auto sa drugim akumulatorom, vratim stari, ostavim da radi skoro pola sata, ugasim i  kada probam opet, isto mrtav... Radi auto bez akumulatora, znaci alternator radi. 

 

Nemoj vise nikad ostavljati motor da radi bez akumulatora!!!, A narocito ne tako mlad auto, koji ima pametan alternator!

 

OBJASNJENJE:

TI imas pametan alternator, koji prepoznaje da li je aku prazan ili pun. U zavisnosti od stanja akumulatora, alternator salje jači ili slabiji napon ka akumulatoru, i tako ga vise ili manje dopunjuje. Onog trenutka kad skines akumulator, alternator prepoznaje pad napona i šalje veliki napon ka akumulatoru, koga nigde nema. Taj višak struje nema sta da upije, pa ide pravo na diode u alternator. Diode tako stradaju, jer su izbombardovane, i mozes da se slikas sa njima. Zamena je bar 90€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

car battery finder-i kazu 44Ah za 1.2

pao mi za oko Banner professional 42Ah (390A), sto mislite?

crkao gad inace poslije 3god., neki OKAY (44Ah 380A), made in GER.. eto mogu i njemci da fulaju..

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banner sam imao na puntu 1.3 mjet, veoma sam bio zadovoljan. Trajao 6g i sa njim ga prodao. Izdao me jednom mojom greskom kada sam ostavio DVR kameru konstantno upaljenu a nisam vozio auto par dana.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

uu pa to je bas dugo.. iz koje serije je bio? starting bull, power bull, PRO...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma iskreno. Ima 3g od kada sam ga prodao, ali mislim da je osnovna serija akumulatora.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

izabrao Bosch S4 (44Ah 440A), bjese mi nesto prasnjav Banner I izgubih volju.. a i dobro iskustvo sa B (vec 7, 8 g. u 306)

50.8EUR (da svoj 20% off)

Banner PowerBull bio 0.5EUR jeftiniji al 20A ima manje.

Bosch_44Ah.JPG

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2020 at 2:58 PM, Dale said:

Predao sam ga pre 15ak dana. Danas me zvali da dodjem po nov akumulator.

I, šta čovek radi (bez akumulatora) tih 15 dana dok se rešava po reklamaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dali drugi na koriscenje kad sam reklamirao. Napravio bih haos da nisu dali.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu daju drugi ( zamenski) mada gledaju da eskiviraju to

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u Metrou nisu dali zamenski kad sam reklamirao. Slegla žena ramenima kao Pa nema zamenskog ali biće za 4 dana vaš testiran i vraćen. Srećom pa nisam stari prodao i pokrio me taj stari za 4 dana kad mi je auto trebao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio na ove prodavnice sto samo prodaju akumulatore, koji su ujedno i kao servisi

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio drugi odmah jer sam bio van BGa kada mi se to desilo. Nisam ni ocekivao da ce reklamacija da se uvazi, ocekivao sam neki izgovor. Kada sam dobio nov prodao sam ga u pola cene. Poznaniku taman crkao stari i hteo da kupi nov... Garantni rok za njega je preostala 4 meseca. Novi exide koji sam kupio ima 40meseci garancije, stari je imao 36.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenski daju samo serviseri, a i oni uvek istu priče vrte podelili smo sve zamenske :D Jer ajde logično je da onaj u radnji ne zna dal je akumulator loš ili auto, ali serviser kad proveri vidi da li je za dopunu ili odmah dobiješ nov.Ali to samo ako kupiš kod servisera, jer dosetili se pa mnogi imaju politiku da ne šalju kupce kod servisera <_< kao takav im dogovor,pa ti odneseš u radnju gde si kupio, pa onda radnik da se smiluje da odnese tamo gde je on kupio, pa još ako mu je dobavljač iz druhog grada, a kod njega dolazi jednom nedeljno eto tebe bez akumulatora nedelju, a možda i više :D

 

Ja sam Duracell uzeo na preporuku i stvarno trajao 4 godine, još distributer i serviser na par km od mene, i tako pred Novu godinu izda mene akumulator, ja direktno kod servisera kad, e pa ne može naša politika je da nam treća lica ne donose akumulatore idi u radnju gde si kupio, ja u radnju 28.12. kad zaključano, nabavim nekako broj kad javlja se lik, pa ja sam na Zlatiboru aj dodji 03.01. A kako ja da odem do Zlatibora i odem i kupim Vartu.Ali sam i Duracell reklamirao čisto onako i što je najgore prihvate reklamaciju :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

74ah pa na gore.
Ja sam krajem 2018 uzeo Toplu 80ah i, za sada, bez greske.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricka specifikacija koliko se secam je bila 70Ah i 450A.

Znaci mozes komotno i jace, mada kod modernih akumulatora udarna struja je drasticno veca nego tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aku Varta Blue Dynamic, 74Ah, 680 A.

Ispraznio se na Stilu koji nije paljen 14 dana. Otkačeni radio, sijalica iz gepeka, i iz kasete, dakle samo BC radi.

Merena redno potrosnja 0.02A. Kada auto radi, punjenje alternatora je ok.

Kada je skinut pokazivao na unimeru 11,40 V

Napunjen kuci na punjaču, nakon čega pokazao 12,8V

Nakon četiri dana, nije vraćan u auto, pokazuje 12,6V

Primetio sam da kada Aku nosim, u njemu se čuje bućkanje.

 

Da li je ovaj AKU odradio svoje iako je 13 meseci star?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, batana said:

Primetio sam da kada Aku nosim, u njemu se čuje bućkanje.

Što nisi otvorio ćelije i pogledao stanje?

Daaaavno sam imao Vartu, neki Silver edition ili tako nešto...znam da je garancija bila 42 meseca. Uglavnom, bio je ''bez održavanja''...al' šipak, da nije dosuto destilovane posle jedno dve godine umro bi, i to se slučajno uadilo kod majstora jer sam se žalio da slabije vergla čim se malo ne vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct uglavnom čim se kod tih "bez održavanja" a zapravo sa skrivenim čepovima skine ona nalepnica koja ide preko njih onda kasnije ne uvaže garanciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš je tako bilo, tj. ispod nalepnice su bili čepovi. Nisam ga nosio na reklamaciju jer je posle dosipanja opet sve bilo ok još par godina...a, onda je definitivno umro tamo negde u četvrtoj-petoj godini.

Ok, kad je već tako onda @batana može i da ga nosi na reklamaciju, bolje to nego da mu ponište garanciju :thumbup: naročito što je po postovima on već sve oko elektroinstalacije proverio i ok je (puni kako treba, ne vuče mu struju ništa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...