Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Sto to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Prvo zato što je skup i crkava pre ili posle isteka garancije, drugo zato što traži jaču struju punjenja 14v i sve ispod toga je slabo.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

Sto to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Prvo zato što je skup i crkava pre ili posle isteka garancije, drugo zato što traži jaču struju punjenja 14v i sve ispod toga je slabo.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo od preko 10 godina sa vise komada Exide je totalno drugacije, a slazem se da je cinjenica da ima primedbi u zadnje vreme. Koliko sam ih ranije uzimao bez ikakvog razmisljanja, verovatno bih sada i ja malo vise razgledao ponudu.

Licno kada pazarim novi akumulator, utanacim to pred neki malo duzi put, cisto da inicijalno bude na alternatoru par sati. Nekako mi bude lakse :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva su iskustva za Topla akumulatore?
Kod mene (Krusevac) vecinom njih prodaju, a nasao sam i proizvedene u 47. nedelji. Cena je 10000 za 74ah. Sta mislite?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Kod mene 6god na dizelu i to neki slabije udarne snage. Relacije kratke da krace ne mogu biti, proverim jednom godisnje da li ima tecnosti i toliko. To je moje iskustvo sa Topla akumulatorom, crvena js boja posto valjda bese ima i beli. Sad da gledam za sebe uzeo bih sto jeftiniji sa sto duzom garancijom, ne bih razmisljao uopste. Eto taj Biloxi hvale zadnjih godina npr

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva su iskustva za Topla akumulatore?
Kod mene (Krusevac) vecinom njih prodaju, a nasao sam i proizvedene u 47. nedelji. Cena je 10000 za 74ah. Sta mislite?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



To bi trebalo da je crna Topla Top sa onim okom za proveru... Ako je to kupuj odmah... Kod mene sljakala na 2.0 dizelu 6 godina, auto sam prodao pre mesec i po dana i evo je radi i dalje... Jedino sto sam radio je dopuna jednom godisnje pred zimu...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka crvena, nije crna.
Ne znam, sve nesto mislim ako vec dajem toliki kes da dodam za Exide onaj. Duza garancija, ako nista drugo.
Ovaj Biloxi ne mogu da nadjem kod mene. Guraju najvise neki FireCell, Energizer, Monbat, Topla i na jednom mestu nadjoh ovaj Exide.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i izmedju Tople i Exide imas 2700din razlike za 4 meseca. Mislim da se je isplati a uostalom, kao vozices taj auto jos 40 meseci!? Kako da ne :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, MS PK said:

kao vozices taj auto jos 40 meseci!? Kako da ne :D

Tako sam i ja razmisljao u pocetku, pa kupih i drugi akumulator :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Flex said:

Kakva su iskustva za Topla akumulatore?

Ja ga imao nekada davno u produvalom Vagenu 1.6D i bio mi odlican, vrteo u hladnim jutrima bez problema. Cak sam i vozio "na anlaseru" jednom prilikom. Ja imam vise nego pozitivna iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tako sam i ja razmisljao u pocetku, pa kupih i drugi akumulator dark_lol.gif .
Nisu to vise te godine... :D ovi nasi za neku godinu sticu zakonsko pravo i na penziju jbt :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo ipak Toplu na kraju. 80ah 9900 din, 36m garancije. Ali, sad ispada da ne puni dobro (13.8). Ode kod elektricara pa cemo da vidimo.

Nikad dosadno sa ovim autom.

Edit : Punjenje odlicno, sad pregledao elektricar. Ne zna se ko je ludji od koga.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzet Ciak amburator 75Ah, garancija 36 meseci, oko 8000din uz stari amburator.. 

Videcemo kako ce se pokazati u Stilu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan uzeo Exide Premium Carbon Boost 53Ah 540A. U autu sam imao neki neadekvatan akumulator tj. slabiji nego što je propisano i problemi su se javili kada su krenuli ozbiljniji minusi. Ono što sam odmah primetio je značajno brže startovanje i kada je hladan i kada je topao auto, jer sada alnaser mnogo brže okreće. Inače alnaser je takođe letos servisiran. Pre ugradnje akumulatora, provereno je punjenje i bilo je oko 14,2 V.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sheriff, vjerovatno znas da je za nas motor "difolt" 44Ah. Ako ti je auto ispravan i pali "na po' kljuca" mislim da akumulator veceg kapaciteta nema smisla a 420A je dovoljno da zavrti naseg FIREka.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Zan Batist said:

@Sheriff, vjerovatno znas da je za nas motor "difolt" 44Ah. Ako ti je auto ispravan i pali "na po' kljuca" mislim da akumulator veceg kapaciteta nema smisla a 420A je dovoljno da zavrti naseg FIREka.. :)

Ja sam preko Excide site-a (battery finder) uradio pretragu za konkretan model i tačno je da za Pandu 1.2 od 2003 izbacuje Excide Excell od 44Ah, međutim ako izaberem verziju Pande 169 od 2010 godine pa na dalje, kao što je moja, sa motorom od 69KS, onda izbacuje tri opcije: Exide Excell od 50Ah, Exide Premium od 53Ah i Excide Start-Stop EFB od 60Ah. Ove novije Pande 169 imaju motore od 69KS, dok starije imaju 60KS i tu je ta razlika. Ovaj motor koji je kod mene je praktično potpuno isti motor kao u ovoj novoj Pandi 1.2 ili Fiat-u 500 1.2, samo što je kod mene EURO 5, a u njima je EURO 6. Za ovaj Excide Premium sam se odlučio zbog veće startne stuje ili kako se već kaže i zbog toga što auto ima klimu, centralnu bravu i elektične prozore, mada je suštinski mogao da ide i ovaj od 50Ah. Na Vartinom sajtu nije tako detaljno kao Excide i tamo mi je davao dve opcije Blue Dynamic od 44Ah i Silver Dynamic od 54Ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ni sam, ovo je vise teorija.. svakako nisi pogrijesio @Sheriff. Razlog ZA vise Ah je zima kada kapacitet akumulatora opade jedno 20%.. tako da ako moze da stane bice od pomoci.

A sto se tice tih 9 konja, sumnjam da se tvoj FIRE teze pokrece.. i imamo iste potrosace :)

OFF, brat od teteke ima fiću 69HP, vozio..

P.S. daj neku sliku Pande.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Zan Batist said:

ne znam ni sam, ovo je vise teorija.. svakako nisi pogrijesio @Sheriff. Razlog ZA vise Ah je zima kada kapacitet akumulatora opade jedno 20%.. tako da ako moze da stane bice od pomoci.

A sto se tice tih 9 konja, sumnjam da se tvoj FIRE teze pokrece.. i imamo iste potrosace :)

OFF, brat od teteke ima fiću 69HP, vozio..

P.S. daj neku sliku Pande.

Biće i slika, samo malo da ovaj sneg okopni pa da se nateram da uslikam ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...