Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

3 hours ago, Flex said:

Imate li preporuku za nekog prodavca ili jednostavno da uzmem bilo gde po gradu?

Ako imas mogucnosti uzmi iz prve ruke - i zbog nize cene ali i sto je bitnije zbog sto mladjeg akumulatora (pogotovo ovi skuplji znaju da im skupljaju prasinu po nekim malim radnjama). Na Exide je negde pri dnu u plastici ugraviran datum proizvodnje, tako da i to mozes da proveris. Za njih je ovlasceni uvoznik Andreja d.o.o iz Temerina. U BG su kod bivse lakat krivine na Novosadskom, mislim da na sajtu imas i cene i distributere: https://andreja.co.rs/ .

A sto se tice cene za stari accu, najvise ces dobiti na nekom otpadu, gde ide po kilogramu. Ostali ovde po radnjama najcesce otkupljuju oko 10din/Ah.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo ovaj njihov cenovnik i cena je 14500 hiljada. Oni bas cepnuli.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemaju Exide, sad prelistah. I ovi kod mene kao nude tu foru i placaju 60 din po kilogramu (smesna cifra).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Imaju u radnji,ja uzeo Exide CarbonBust 77ah kod njih.Moraš zvati.
Mene je izašao oko 11k ili 11,5k rsd posle prodaje starog

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zvao.

10990 je cena ali sa postarinom mi izlazi kao ovde da uzmem. Sad videh da imaju u WinWin-u za 11990 a to mi je izgleda najbolja varijanta (posto ima mogucnost 14 dana da se vrati kod online porudzbibine) za vracanje ako je stari datum. Garancija kazu 36m.

P. S. Sto se tice provere proizvodnje, pretpostavljam da je bitno da bude samo da bude iz ove godine ili ima jos neki podatak?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu vezanu za WinWin.. Na kp imas coveka koji ti daje garanciju i racun, neka fiatova radnja u bg-u na dorcolu mislim. Mnogo je jefitniji od ostalih, e sad ne znam kako je za slanje. 

Edit: Besplatna isporuka, 11800 je exide premium 77ah

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postarina je oko 1100/200.

Sent from my 3310

Pošto ide po kg, a aku je 20.5 težak.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da salju, kazu rizicno zbog brze poste da ne iscuri kiselina.
Kontaktirao sam Ivana preko KP i kaze da je proizveden u 09. mesecu i garancija 40 meseci.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Uzmi Monbat, Biloxi ili neki jeftiniji, veruj mi da nećeš pogrešiti.Imao sam Exide, trajao koliko i garancija i nije sad nešto vauuuu za tu cenu koju ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako I ja sam imao exide, isto trajao koliko i garancija, sad sam kupio vp power, 2 godine garancija skoro duplo jeftiniji od exide.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je trajao 35meseci, ali uvazena mi je bila reklamacija pa sam dobio novi. u medjuvremenu sam bio kupio biloxxi jer mi je bio potreban auto ( prodao ga kolegi sa posla ) koristi ga na dizelu 1.3mjet ne zali se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo odgovarajucih karakteristika i da bude sto jeftiniji a sa sto duzom garancijom. Svi su zadnjih godina us.ali motku po pitanju kvaliteta

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci na angazovanju. Ko jos ima duzu garanciju od 2 godine (osim pomenutog Exida)?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varta silver dynamic serija valjda 40 meseci ili tako nekako.

@Flex pravac Metro i uzimaj kod njih sa najsvezijim datumom koji imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ta varta crkla posle recimo 6 meseci u Puntu.

Sad sam kupio, letos za Bravo neki Blue Polar je model....37 meseci garancija, a zaboravio sam ko je proizvodjac.

Bio je u rangu po ceni sa Bosch, ali su mi rekli da se on iskvario samo tako. U principu, kako te zabode, tako je.

Nema puno mozganja.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva za Topla akumulatore?
Kod mene (Krusevac) vecinom njih prodaju, a nasao sam i proizvedene u 47. nedelji. Cena je 10000 za 74ah. Sta mislite?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biloxxi u Stilu koji je na sred ulice pali na minus već treću zimu bez problema, sutra javim za dužinu garancije.

Sent from my 3310


Biloxxi, Monbat (koristi moj buraz) i Magnum (lično koristio) , ni jedan nije trajao ispod dve zime. Za te novce nema bolje. U ooletku sam bio skeptičan dosta, ali kad me Varta "izdala" pre roka, pružio sam šansu iz revolta ovim jeftinijim brendovima.
Topla sam koristio dve godine i alternator mi ga uništio na kraju, prepunjavao ga bogami duži vremenski period i držao se stojički.
Vozio sam ih na benzincima bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da cu ipak Exide da uzmem.
Monbat 7700 din ali 24m garancija.
Topla oko 10000 36m garancija a Exide Premium 77ah 12700 sa 40m garancije.
Proizveden 14.09.2018, to je pretpostavljam ok? Da li samo ubaciti u auto i to je to ili je potrebno neko punjenje pre toga?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nebih uzeo ponovo exide ni da mi ga poklone.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...