Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Nisam bas merio ovaj sto je sad u kolima ali po nekoj tabeli sam nasao da su to te dimenzije, svakako bih probao tamo u radnji na licu mesta.

 

Vise me zanimalo da nije prejak, ovaj moj sa kojim je auto stigao je bas neki slab (i mrtav pa jos slabiji) pa reko da ne preteram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da brines, staje bez problema u kuciste. Koristio sam upravo Premium 77Ah na prethodnom Stilu, prethodno takodje Exide X-tra+ od 75Ah. Prvi trajao 6 godina i mogao jos da gura, drugi prodat u 5. godini sa autom. Pogledaj sa Search, detaljno smo pisali, da ne ponavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/4/2018 at 4:25 PM, Ivan said:

Nema potrebe da brines, staje bez problema u kuciste. Koristio sam upravo Premium 77Ah na prethodnom Stilu, prethodno takodje Exide X-tra+ od 75Ah. Prvi trajao 6 godina i mogao jos da gura, drugi prodat u 5. godini sa autom. Pogledaj sa Search, detaljno smo pisali, da ne ponavljamo.

Trazio sam nesto al naidjoh samo na postove od pre dosta godina, pa reko mozda se nesto promenilo do sad, search nije moj drug izgleda.

 

Probah inace danas da stavim taj akumulator kod mene, sto se dimenzija tice staje ali ona podloska sto sluzi kao levak ima neka dva ispupcenja zbog kojih ne moze ravno da legne. Da li si ti mozda imao isti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nikakav problem sa montazom. Pretpostavljam da mislis na onaj deo ispod akumulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Nisam imao nikakav problem sa montazom. Pretpostavljam da mislis na onaj deo ispod akumulatora?

Da da. Al resen je problem, ta dva pipka koja trenutno drze aku od 60ah da ne bi setao levo desno su isecena pa ovaj od 77 staje knap. Tj bice isecena cim se novcanik slozi sa kupovinom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih sutra uzmem akumulator, TAB Magic M55H 12V 55Ah 560A(EN)? Dvoumim se, TAB ima bolje specifikacije i jeftiniji od alternative koji sam mislio.... Da li je neko koristio duze vreme TAB Magic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Tab polar valjda je taj..Kažu da su kvalitetni..Kod mene treća godina pali i dalje bez problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bifrost1107 said:

Kupio sam ga. Mislio sam exide EA530 (znam da ne bih pogresio), ali ovaj ima bolju specifikaciju, a i 2k je jeftiniji (2k je 2k) xD.

Kolko je koštao na kraju?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je minimalni napon akumulatora,mislim da se čovek pripremi za zamenu. Kod drugara izmerio sam 12,2 ujutru a nakon paljenja 14,5. Akumulator je startan vrti brzo,proslo 2 god od kupovine pa smo zato i merili. Zaboravio sam koja firma , kupljen u metrou. Da li je neko ovde pominjao da kemoimpex ima neki uredjaj za proveru akumulatora i da to rade besplatno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dach@ said:

Koji je minimalni napon akumulatora,mislim da se čovek pripremi za zamenu. Kod drugara izmerio sam 12,2 ujutru a nakon paljenja 14,5. Akumulator je startan vrti brzo,proslo 2 god od kupovine pa smo zato i merili. Zaboravio sam koja firma , kupljen u metrou. Da li je neko ovde pominjao da kemoimpex ima neki uredjaj za proveru akumulatora i da to rade besplatno

Ako pali normalno i drži struju nema potrebe da ga menja..Viđao sam akumulatore koji ne mogu da pokrenu statrer a imaju preko 12 v..A takođe ispod 12 v a verglaju normalno..

Merodavan test je kad ga ostaviš na munusu a on upali bez problema..Uglavnom se loš akumulator pokaže na prvim minusima..Npr moj blek hors je otkazao na prvom minusu s jeseni..Kada sam ga stavio na punjač napuni se ali do ujutru izgubi snagu..Taj slučaj je za bacanje..Stručnjaci tvrde kad padne ispod 10 v onda mu je kraj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno proveriti, meriti napon tj, pad napona prilikom verglanja, ako padne ispod 10 blizu mu je kraj

Stariji i "potrošen" akumulator može imati sve ispavne ćelije, pa drži napon na 12.4 V ali nema kapacitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, upravo bio na pregledu i ovakvo je stanje. Neki njihov tester kaze 61% za akumulator pa mora da se menja. Sta je trenutno najbolje?
Kakav je Exide 77ah?
P. S. Alternator puni dobro, 14V.
 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Flex said:

P. S. Alternator puni dobro, 14V.

Dobra informacija i puno jeftinija varijanta da unimer ubuduce mozes da koristis samo odokativno :) .

Pisali smo puno o Exide na odgovarajucoj temi, licno sam imao iskustvo sa 3 komada (1 na Xsari i 2 na Stilu), gurali su bez problema po 5-6 godina (a mogli su i jos). Jesu skuplji ali iz mog iskustva vrede svake pare. E sad, da ne bude da samo hvalim, prelistaj malo temu, ranije je bilo problema sa jeftinijom Excell serijom, a sada vidim da je bilo par primedbi i na Premium. U Ah koje pominjes, 77Ah ti ide u EA770 Carbon Boost modelu, sa odlicnih 760A startne struje. Taj sam poslednji od Exide i imao na Stilu (Sport mi je stigao sa fabrickim Magneti Marelli, tako da to trenutno teram). Evo opste teme:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na velikoj pomoci, listam temu polako.
Imate li preporuku za nekog prodavca ili jednostavno da uzmem bilo gde po gradu? Ovamo gde su mi merili mi rekose da je kod njih 12700 din a vidim po netu ima i za 11200.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

CIAK ima relativno niske cene,drugo kod nas(u mom mestu) i otkupe stari pa ti bude niža cena...evo pa ih pozovi

http://ciakrs.rs

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju Exide, sad prelistah. I ovi kod mene kao nude tu foru i placaju 60 din po kilogramu (smesna cifra).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...