Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

On 11/28/2015 at 1:06 PM, Rile_bg said:

Ipak je uzet exide premium carbon boost 47Ah 450A udarne,kod uvoznika je bila povoljna cena (normalna) :)

14.10.2018 Exide je ispustio dusu. Nije mogao ni na kablove da upali. posto je bila nedelja vece, a potreban auto za rano ujutru, uzet biloxxi 45Ah iz metroa a exide cu ici da reklamiram ( mada ne znam sta cu dobiti )

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.10.2018. at 6:28 PM, Rile_bg said:

mada ne znam sta cu dobiti

Dobićeš lokaciju gde se nalazi "Sexy" da odeš do njega i uzmeš makar 1.000 dinara. :D

 

Znači tvoj nije ni garanciju isterao a koštao papreno. Definitivno sad samo neki tipa Biloxxi, Monbat, Mustang i te najjeftinije varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije isterao, 40 meseci je garancija a nije isterao ni tri pune godine, doduse do poslednjeg trenutka je palio na pogled, posle ni na kablove. videcemo kako ce se Biloxxi pokazati.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokazaće se odlično. Imam jedan u Stilu jedan u ćaletovom Puntu i jedan na kotlu za grejanje (ovaj malo prelazi godišnje) :D. Za te novce nema boljeg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim isto, za 30-35€ će izgurati 2 godine minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja su iskustva sa Magnum akumulatorima? Istice mi garancija pa da znam sta da ocekujem :D stavih ga malo da se dopuni, pa aj da pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riknuće verovatno kao i svi što umru sa istekom garancije.

Moj Stilo otišao kod oca sa Varta Silver akumulatorom. Imao još nepunih godinu dana garancije (40 meseci). Istekla garancija, prošla još dva meseca i Varta umrla. On nije hteo da kupuje neko ime, nego kupio Magnum. Vozi Stila jednom ili dva puta nedeljno i eno ne pravi mu nikakve probleme čak i sa tako malo vožnje, tj. dopunjavanja. Ali...kupljen je ove godine, mora da traje. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su serviseri akumulatora preorucili monbat, kazu ugradjuje se u nato vozila..

.. Pa uzeh dva 110A za fap mashinu prosle godine. Kako ja godisnje predjem jedva 800km sa njim, akumulatori dobro drze uvek upali iz prve.

 

 

A svakom akumulatoru pred zimu treba malo da se druzi sa punjacem.

Pogotovo oni koji retko voze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni se cini da je akumulator od 75ah (koji sam uzeo) previse za auto... Ne dopunjuje ga alternator dovoljno...
Mozda gresim, ali mi tako izgleda, cim moram da ga dopunjavam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

75Ah mi trajao 6 godina (i mogao jos da "gura" na vozilu sa manje osetljivom elektronikom).

77Ah usao u petu, kod mene i dalje sljakao odlicno, sa njim je auto prodat.

Stilo JTD je bio u pitanju, a oba akumulatora Exide - tadasnji "X-tra+" i "Premium" modeli, oba zimi letela sa 760A startne struje :lol: ...

Fabrikana preporuka je bila 60Ah i 380A :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj biloxxi ( 45Ah ) za punta ima jacu startnu od fabricki preporucene za stila :D

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi nelogicno da tehnologija ne napreduje za 16 godina ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update za exide aku. U subotu (20.10) dat na reklamaciju, izmerili napon ( 9,3V ), danas (22.10) oko podneva rekli da je upitanju fabricka greska i da dodjemo po drugi. Iskreno sam se iznenadio jer je kod mene 35meseci i dobio sam drugi isti takav nov sa novom garancijom. Svaka pohvala za "andreja akumulatori" za brzinu i koreknost. 

Sto se tice biloxxi akua, on ide u oglase :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre taj Exide u oglase ako ga vec nisi stavio u auto. Biloxxi jeste nov ali ce svako reci da je polovan jer si ga koristio nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...