Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Kod mene u kraju na otpadu su isto placali po Ah... To kako kome dodje izgleda.. Prosle godine za 74ah sam dobio 850 dindzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

- VARTA Silver Dynamic, 12V 74Ah 750A 

Garancija na ove iz ''silver'' serije je 40 meseci...uzet negde u novembru 2014. godine. Promenjen pre neki dan...kako ga našteluju. :D 

Mada, ima malo i do toga što ćale ne vozi Stila svaki dan...al' opet :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa te silver varta hvale na sva zvona kao izdrzljivi sta je 3.5 god koliko kostaju trebalo bi bar 5 god.da traju... ja uzo za punta blue varta pre n.god. hteo sam taj silver ali nesecam se da li nema taj silver za punta ili oni nisu imali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je varta silver iznenadila u laguni. Ttajala je 5 god plus trajala bi vise jer su tetku zajebali. Na laguni su svetla.ostajala upaljena posle gasenja i aku prazan skroz, to se desilo bar 10puta i posle paljenja na kablove i voznje da se dopuni sljakao bez problema opet. Tetki ostala.svetla i iz servisa kao mora.da se menja i uzme drugi.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je stavljen neki les sa 75a i slabo drzi,doduse punio sam ga samo jednom jer sam ispraznio dok sam gledao koje sijalice mi ne rade.

Elem lampica za sijalice svetli(sve ispravne,nema led),lampica za abs(lik tvrdi da mu je jedan senzor ostecen) i od pre neki dan se upalila i lampica za servo a volan normalno mota,cak radi i sity(kolega ima isti problem na seatu sa losim akumulatorom),kontam da je za sve ove lampice kriv akumulator i smem li da ga vozim tako jos neko vreme??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maxe, akumulator, nov, za tvoj auto košta 50 e - što je mnogo manje od štete koju ti frankenštajn, kojeg trenutno imaš u autu, može prirediti. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne zeznem,akumulator mi treba desni??

I koji preporucujete,Monbat ili Magnum,dosta hvale Monbat a imao sam na pezou Magnum i bio sam zadovoljan.

http://gumapromet.com/post/dynamic-12v-55ah-d/

https://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/akumulatori/akumulatori-za-putnicka-vozila/akumulator-za-automobil-magnum-12v-55-ah-d-6829568.html

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnum su sasvim ok za taj novac,ali dosta hvale ovaj monbat pa ce verovatno uzeti njega radi probe a tu je i garancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne gnjavim ovo sam nasao najjeftinije i mislim da su ok,naginjem ka Monbatu jer mi deluje bolji a i prodavac je proveren.

 

Monbat 12V 55Ah D+ 480A (Bugarska,hvale ga,vidim pravi akumulatore za NATO i rusku vojsku,http://www.monbat.com/bg/pages/armypower.html)

https://www.kupujemprodajem.com/Akumulator-55Ah-D-Monbat-38017334-oglas.htm

Taxxon 12V 55Ah D+ 450A  (Topla Slovenija,takodje hvale Toplu,ovaj Taxxon je nesto novo u ponudi,http://www.tabbaterije.rs/)

https://www.kupujemprodajem.com/Akumulator-12V-55-Ah-TAXXON-56090855-oglas.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzet monbat dynamic 55ah-480a desni,medjutim danas se opet upalila lampica za servo,lampica za abs je verovatno zbog senzora kao sto mi je i prethodni vlasnik rekao.

Bio kod majstora obrisao mi gresku i rekao da se ponovo javim ako se upali jer verovatno je senzor pozicije volana,i naravno opet se upalila lampica.

Posto imam onu kinesku dijagnostiku pokusao sam da se i ja malo zabavim dijagnostkom,torque ne nalazi nista,obd car doctor kaze da je "p0352 ignition coil b primary/secondary circuit malfunction",obrisao sam je,lampica za servo se ugasila,vozio malo,nista,videcemo da li ce se opet upaliti.

Kakva je gore pomenuta greska i vase misljenje???

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enleski znam samo osnove,ovo je vec tesko,da ne spamujem videcu da i negde postoji tema o ovom problemu i njegovo resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciak, Topla ili fiam. Šta preporučujete,slična je cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo na tvom mestu bih gledao najdužu garanciju i najveću udarnu snagu koji ima od tri navedena. Mada sad nwesto razmišljam, ti beše nešto smešno pređeš godišnje pa ti je najbolje da možda uzmeš u obzir jeftinije akumulatore.

 

Ja u dizela stavio Topla akumulator, u benzinca pak Monbat. 

Pre toga bili Varta (dizel) i Exide (benzinac) ali eto nisam se ni za jedan od njih odlučio da uzmem ponovo iako su oba služila OK.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače jako čudno za tebe što si od dva akua sa kojima si zadovoljan kupio sasvim druga dva potpuno različita i eto te sad....čekaš da vrisnu pa da imaš priliku da kupiš ponovo dva, naravno ne ista već potpuno različita akua od ova prethodna četiri!

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je neka sredina u ponudi.

Fabrički mareli trajao 7.5godina, posle njega fiam samo 5godina!

Inače mi akumulatori traju 7do 10godina.

Garaža,punjač,znanje i max 5000km godišnje. Od ovog fiama sam očekivao mnooogo duži vek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...