Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

eto mom akumulatoru ce u aprilu biti 3 godine i nikakvih problema nemam sa njim,u pitanju je Topla akumulatori

 

 

 

 

200233_001.jpg

a i sve pohvale za Exide akumulatore,imao sam ga u puntu

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

7500 za exide premium mi je stvarno mnogo.

izbor jn pao na fiamm samo dal uzeti kockicu ili veci,sve vise sam za veci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi po dimenzijama ali Exide Premium od 47Ah staje u onu Puntovu kutiju, malo nategnuto ali staje. Kolega @Rile_bg ima neku sliku kako to izgleda kod njega pa nek stavi ako stigne. :)

 

Ja sad gledam za dizela sto vise udarne snage, zato i razmisljam za Fiamm Titanium plus seriju jer ima 50Ah, 520A, i garanciju od 40 meseci.

 

@marko.jovanovic ovi su ovlasceni pa pitaj. 

http://www.ciakbeograd.com/Default.aspx

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam u beocaru fiamm. Koliko volis, ima da se bira...

Imao sam tri godine biloxxi 64a i ono za te pare je ok. Doduse vec druge zime sam primetio da kada zavergla i upali resetuje kazaljke tj vrati ih na pocetni polozaj na kratko. Zamenih ga kad je poceo da pusta neko zelenkasto smece na klemi. Sad uzeo vartu silver 74a i kida, palio na minus 14 i nije stucnuo. Kosta 11k din, kao dva biloxxija :D, al je i to ok kad je skoro duplo duza garancija i mnogo bolje performanse...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj link na kupujem prodajem sto sam okačio čovek je iz beograda i daje fiskalni račun i garanciju sto je najbitnije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

Neki savet ili preporuku za akumulator za Fiat Stila 1.9 JTD 85kw 2003.god?

Gledao sam Vartu Blue Dynamic i Exide Premium, ali su prilicno skupi.

 

Hvala na pomoci! :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo porucio EXIDE PREMIUM EA472 47Ah za Puntica 1,2. Pre toga sam imao Tudor 442 koji je isti EXIDE 442 i jedva prebacio 4god, proslu i preproslu zimu imao problema, nisam bas zadovoljan nizom klasom. Tako da sam resio da se otvorim malo vise i pazarim Premim. Porucio sam preko nekog lika na KP koji drzi prodavnicu u BG, uz fiskalni racun i garanciju.

Edited by benedikt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li neko ima iskust a sa duracell akumulatorima ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da vidim kad je proizeden EXIDE PREMIUM, na nalepnici pise na 2016. Ali to je mogao bilo ko da nalepi, znam da imaju oznake koje su ukucane.

Na mom pise: 1688 2E27KB1310

Prodavac mi kaze da je proizveden 13.11.2016.

Edited by benedikt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Premium EA770, godina i mesec proizvodnje su bili ugravirani na donjem delu kucista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam spajao temu, imas jedno sveze iskustvo sa MM iz Stojanova:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, videh da ih Goran prodaje... A vreme je da moj crni konjić ode u penziju posle pet godina teškog rada! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me najslabiji akomulator po Ah specifikaciji a da mu je udarna struja iznad 500A

 

mozda Fiamm Titanium plus seriju jer ima 50Ah, 520A?

 

U pitanju je 1.3mjet sa krsh marelli aletrnatorom (90A) i samo gardckom voznjom, pa je dosadasnji aku uvek napunjen na 30-40%, tek kad se vise isprazni alternator "puni jace" verovatno nizi napon akua pa vise mu struja dodaje, sto ubija aku na kracim relacijama iako evo sa led dnevnim svetlima energizer plus traje vec 3-cu godinu

 

realno za grad mi treba sto slabiji da se brzo puni i da jace opetereti alternator kako bi ga brze dopunio nakon paljenja a ne da mi stoji uvek na 30% napunjenosti kao sad sa ovim, osim kad nemam duzih relacija od +100km

 

PS: svaki alternator se drukcije ponasa zavisno od proizvodjaca pre ovog sam imao astru 1.7tds i ona je nakon 3-4min rada dopunjavala akomulator do 100% iako je alternator bio slabiji 75A ali hitachi elektronika a kod ovog djubreta nema sanse

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@reb0rn to sto trazis je upravo Fiamm Titanium plus serija bese neka varijanta 45Ah i 520A kad sam davno gledao ili eventualno Exide premium (sad vec carbon boost) 47Ah 530A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Exide CarbonBoost, prvi koji ide preko 500A (tacnije 540A) je od 53Ah:

exide.jpg.5914505ffcab829219744ed06b7ed17b.jpg.0e6a491b4a008ddbd578fde6f0728cfd.thumb.jpg.104ea3ca5ca68e58cbf363c6bbafa74f.jpg

Nevezano za ovo, rade i AGM varijantu od 50Ah i 800A, ali je cena prava sitnica, oko 24000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gorank82 said:

Alternatorom se akumulator ne puni nego na punjaču...

ebo ti taj auto kojem treba punjac... neka oni lepo projektuju elektroniku alternatora za kratke relacije.... da vukljam aku do stana ne pada mi na pamet pre cu ga razbiti o beton

Edited by reb0rn

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Ja bas planiram isto da uradim ovih dana.

Da odem negde da prekontrolisem akumulator, posto sam ovaj dobio uz auto, nemam pojma u kakvom je stanju.

Deluje mi fabricki, a ne bih da me iznenadi jedno jutro.

Ako bude kao kod tebe.... :D Dzaba ste krecili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...