Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Meni su somborske akumulatore još davno rekli da su postali loši od kada se olovvo ne dobavlja sa Kosova.

Gorivo - Ako pogledate cisterne koje dovoze videćete da na MOL i OMV dovoze iste, to je firma Clacska. Nije loše, a za taj ART ne znam, nema ga u NS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bole-stilo.jtd said:

po meni su samo varta i bosch relativno dobre marke na nasem trzistu

Ja, ja, naturlich :) ...

Ko je vidjao reklamu, znace o cemu pricam: "Od kleme do kleme, Nemac bez dileme" :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes .............. meni kum radio u tempu sad u nekom univer eksportu , kaze bacaju ih , dosta stoje i stoje u vlaznim magacinima --- cena je manja da ih se sto pre rese a ti posle bijes bitku sa firmom koja daje garanciju. odes lepo u radnju akumulatora ili kao ja slobodno u beogumu , i dobijes to sto hoces. ne moze ovakav 74ah kod njih da bude 11.200 a u tempu 8.200 - jednostavno ne moze ......... drugarski kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jopet kažem, 2012. kupio Black ili silver horse, u Idei u ušću i to još manji od propisanog i eto, trajao je bez pipanja do Božića, posle dvosatnog punjenja, radi idalje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2012 ok --- tako bar kazu ljudi koji se u to razumeju tj. drze ovde samo prodavnicu akumulatora vec 8 godina u bulevaru kralja aleksandra , a bili su zastupnici i za njih.

u stvari kazu tacno da je sve pocelo od oktobra-novembra pred zimu 2014 god. i od tada je somborac shit.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd ima istine u tome samo nemoj misliti da ih u manjim specijalizovanim radnjama nesto posebno paze.

@bane1321 neznaci da je crkao mozda se ispraznio tj. nije stigao da se napuni.Tako se meni pre par godina desilo ja ga napunio i trajao je jos 3-4 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozeljno je da accu bude sto mladji.

Mnogo je veca verovatnoca da ce u nekom soping centru duze stajati i da ce preko neke akcije pokusati da ih se rese. A ljudi cesto navale na jeftino i sve drugo zanemare.

Gume, akumulatore i ostalu opremu za automobile kupujem iskljucivo u specijalizovanim prodavnicama, gde je promet takve robe dosta veci.

Sto ne znaci da i tu ne treba otvoriti oci (datum proizvodnje je ukucan na kucistu) i da ne moze biti "uvaljivanja" bajate robe. I obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes ....... slusaj za beogumu na cukarici , odem ja kod njih i vidim ovaj izlozen i hvatam se ga uzmem , a oni gde ces to stoji tu preko godine dana i vise.

pa ovaj referent za prodaju kaze ajde sa nama u magacin i daju mi aku proizveden (sve pise) mesec dana pre moje kupovine -- ugradili (to se ne placa) i overili racun i garanciju na 3 god. 

sve sto se desi samo dodji kod nas - dobijes zamenski (opet ga oni ugadjuju) i oni licno dalje resavaju sve sa dobavljacem za srbiju ............ ti nemas nista oko toga. a gume i akumulatore prodaju na tone ............. ;). ja kod njih kupujem (i odrzavam stila - imaju i ekstra mehanicara) vec 4-5 god. jer znam sta prodaju , a imaju i ugovor sa mojom firmom pa sve uzimam na 6 meseci bez uvecanja cene preko adm. zabrane ........... :lol:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd

Quote

po meni su samo varta i bosch relativno dobre marke na nasem trzistu (mada i tu ima bofla) i treba znati gde ih i kupiti.

izdrze oni garanciju cak i preko nje -- ali sad koliko ljudi toliko i cudi tj. svako ima pravo na svoje misljenje.

Meni ni jedan ne izdrzi jer sam taksista.Kod nas se stvarno ti akumulatori stavljaju na ozbiljan test.U toku jednog dana sigurno bar 70x upalim i ugasim auto,non stop radi veliki broj potrosaca,normalno i kada je auto ugasen. Ni jedan nije izdrzao garantni rok.Meni je to sasvim normalno jer ti i ja apsolutno drugacije koristimo automobil..Ti nisi imao problem sa Art petrolom,ja znam mnoge koji jesu i vise ne sipaju tamo,a taksisti su(Kojima je cena primarna)..Pogledaj kolicinski uvoz baznih ulja,a pogledaj godisnju potrosnju maziva..Necu vise o gorivima u ovoj temi..Inace ti neces primetiti bazno ulje u nafti,ali tvoj auto hoce,samo je pitanje vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to nisam znao - hvala na savetu , znaci samo na mol da se prebacim. ove nase (nis) ne mogu da smislim .............. :) 

 

ujak mi je taksista i znam da to nije isto , vi idete do krajnih granica , ali i ja sam probao sve do sada jer ovo mi je vec 10 auto i veruj mi da mi se ovaj silver varta najbolje pokazao i na ovom dizelu 1.9 i prethodnoj bravi 1.6 benzinki , ali sam tamo imao slabiji model cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno verujem za Vartu nego su moja iskustva potpuno drugacija.Meni radi radio stanica i kada je auto ugasen,radi radio,gps,firma na krovu ostane cesto puta zaboravljena,mnogo potrosaca...Dnevno ga puta upalim i ugasim toliko puta da kada bi uporedjivao sa "normalnim" korisnikom,bilo bi,moj jedan dan=necijih mesec,dva.Jako,jako tesko izdrzavaju garantni rok(ni jedan nije),mada na kraju krajeva,nije mi ni u intresu da izdrzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, moj brate napaćeni ...

Zanimljivo je da je meni najduže trajao akumulator za kancelarije koje sam dobio s jednim autom. Išao je 3 godine, a koliko još kod onog pre mene ne znam. Marka je bila neka za koju nikad nisam čuo, već sam i zaboravio koja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, želim da Vam se zahvalim što ste mi pružili mogućnost, vašom razmenom o iskustvima, da odaberem kupovinu novog akumulatora.

Posedujem Grande Punta 1.3 mjt, 55kw, dynamic, 2007.

Stari akumulator koji je visine 17.5cm i koji je došao sa vozilom čiji sam vlasnik od 08.2013, a oznake: S55, 55Ah, 420A, 19(EN) prodao sam radnji koja ih otkupljuje (neki čak dolaze i na adresu kod vas), a nalaze se u Bul. kralja Aleksandra 455, sa cenom 75 din po 1 kg, u celosti isplaćen sa 900 din.

Odlučio sam se za EXIDE Premium EA530, 53Ah, 540A. Cena 8.112 din, garancija: 40 meseci.

Pazario ga u prodavnici "Andrej d.o.o." odnosno "akumulator shop" na autoputu BG-NS 2e, Zemun.

Opis Exide akumulatora:

Polaritet: Desni +
Kapacitet: 53 Ah
Startna snaga: 540 A(EN)
Carbon Boost tehnologija - dodatak od Carbona koji ubrzava prijem struje i samim tim brže punjenje akumulatora u vozilima. Idealno za vozila koja se koriste na kratkim relacijama, pretežno u gradu! Velika startna sposobnost i pouzdanost u svim vremeskim uslovima, i pored većeg broja startovanja motora. Ekstremno visoka snaga pri hladnom pokretanju (+30%). Nikakvo održavanje nije potrebno. Hermetički zatvoren (nemoguće ga je otvoriti). Lavirintni zaptivač kombinovan sa membranom. Za dizel vozila i za veća vozila sa benzinskim motorom. Testiran čak na -30 stepeni. 10,000 garantovanih paljenja (klasični akumulatori imaju 4,000). Produženi životni vek u poređenju sa standardnim akumulatorima. Veći rezervni kapacitet usled korišćenja debljih ploča.

Težina: 13.4 kg
Dužina: 207 mm
Širina: 175 mm
Visina: 190 mm


NEIZMERNO HVALA.

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspeo da vidim on je 1,5 cm viši od tvog starog. Ne pravi ti problem zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, nesa 169 said:

Koliko sam uspeo da vidim on je 1,5 cm viši od tvog starog. Ne pravi ti problem zbog toga?

 

Ne pravi nipošto.

Baš sam zagledao + klemu hoće li dopipavati tapacirung sa haube iznutra, i nije. Čak ima nekih 2,3 cm do tapacirunga, a do same haube ima oko 7-9cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.1.2017. at 10:42 AM, nesa 169 said:

 

A meni su još pre 2 godine rekli da je to propalo. Tad sam baš reklamirao taj njihov jer mi je propao u garanciji i onda mi rekoše da takav više nemaju niti da će ga biti, pa mi dali ovaj što sad imam, Exide. Doplatio sam oko 300 dinara koliko se sećam. Mada se ni s ovim nisam baš usrećio.

 

Eh, kad ne mogu naknadno da editujem, nije bio Exide, nego neki italijanski, Power, ali na duži rok neku snagu baš nije pokazao snagu.  Za vikend ispustio dušu. Sad sam kupio Exide, pa ću videti.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo exide u grčkoj sve super radi perfektno i kako su krenuli ovi minusi žešći od -10 pa na više nemoze bez kablova. Djubre

Skoro svako jutro prespajam kablovima

Neki kažu da sam trebao više ampera, prethodni akumulator je imao isto ampera kao ovaj i palio je na -27 bez problema
 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam aku Vesna, četiri godine na yugiću i 150000km, crkao zbog neispravnog reglera. Zatim Topla, dve godine bez problema pa onda Varta, otišao sa autom.Zatim Proatomic, dve godine, otišao sa autom. Sad Mustang neki, došao sa autom. Godinu dana kod mene, radi normalno, na ovim minusima -10 vergla ko lud.
Sve u svemu ni jedan nije crko u garantnom roku. Za ovaj mustang ne znam ni kad je stavljen.

Sent from mTalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Exide perfektno radi i na -14, pomagao drugima vise puta na kablove.

A relacije krace da ne mogu biti krace svako jutro i svako vece, 1.5km i 1.0km (sad gledao, mislio sam da je manje).

Kontam da ne moze nista da se dopuni za tu kilometrazu. Aku je star 4-5 meseci ja mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uzeo taxxon, za sad odlicno radi.. na ovim velikim minusima bez problema..

kazu da su slovenacki akumulatori medju najboljima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam toplu jedno 5god u stilu dizel i odlucna je. Imao sam je i u prethodnim vozilima i bila je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...