Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Imam Vartin akumulator 60 ah i cesto mi se desava da auto bas slabo pali. Vozio sam auto kod vise elektricara koji su rekli da ne valja akumulator i da je sve u redu sa altenatorom i anlaserom (njihovim izrazom, sve kao novo), a kada sam odneo akumulator na reklamaciju jer je u garanciji ljudi su mi rekli da je sve ispravno i da kada sam ga doneo da nije bio pun. Oko 60% je bio napunjen. Kazu da altenator ne puni dobro. Da li mozda znas sta moze biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ne bi trebala varta da zeza posle toliko vremena, ali opet nema pravila...

 

Dijagnostika i proveriti kakvo je punjenje akumulatora. Trebalo bi biti od 13.8 do 14.4V pa eliminisi def da li je alternator ili je aku gotov. Mozes i bez dijagnostike, unimer na kleme, ali bolje ti to sa dijagnostikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu onda tako, samo ne znam vise kod kog majstora da odem. Svi su mi nesigurni sada.

 

Hvala na savetima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to uopste losa ideja. Moracu da proverim to i da uzmem za svaki slucaj.

 

Hvala jos jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh vartu silver 63ah 610A udarne snage. Cudno mi da je u njemu bio 60ah fabricki.. Uzeo sam u beogumi, 7 posto popusta daju za stari. 40 meseci garancije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već pominjete u par poslednjih postova Vartine akumulatore...

Uzet u decembru 2014 onaj Vartin sa 40 meseci garancije, nije Blue, nije ni Black...nego valjda Silver. Prošlog decembra Stilo počeo par puta da prijavljuje skoro sve lampice na verglanju, a znamo koliko je osetljiv na i najmanji znak da akumulator nije ok. :D Skoknem do lokalnog električara, kaže ''punjenje odlično'', ali akumulator ''gubi kapacitet''. Kako gubi kad je star godinu dana, Varta...nije tamo neki. Rekoše mi samo ''dešava se''. Pošto je garancija ionako 40 meseci nisam trčao da ga reklamiram, nego nastavio da vozim tako, auto se ionako vozi takoreći svaki dan, tako da nije bilo problema...a, nije ni bilo nekih veeeelikih mrazeva. Ove godine jer već znalo par jutara da bude ozbiljno hladno..i sve je ok...Stilo nije dao do znanja da ima problema sa akumulatorom. :) Ili se Vartin aku samopopravio po pitanju kapaciteta, ili će tek da počne da zeza kad još malo zahladi. 

Ali, suština da Varta, pa čak i ta njihova serija akumulatora sa najvećom garancijom izgleda više nije ništa posebno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put za cetiri godine koliko imam Stila je odbio da se upali. Samo sam cekao, jer sam pretpostavljao da je aku pri kraju, stavise iznenadilo me je koliko je potrajao ostrih perioda zimi bez problema. U zadnje vreme je teze verglao i jutros je odbio poslusnost. A prethodni vlasnik mi je rekao da je los i da ga nije menjao kolko je kod njega. Topla je u pitanju, tek sam sad saznao :)
Tako da redom je islo -  kablovi, paljenje, exide premium 72... 40 meseci garancije

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, neshaoct said:

Ali, suština da Varta, pa čak i ta njihova serija akumulatora sa najvećom garancijom izgleda više nije ništa posebno. 

Potpuno se slažem, a košta :( kodža :) I mislim da hvataju na foru, "40meseci garancije". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dekirs said:

Ocekivao sam malo vise udarne snage i vise Ah, ipak je to traktor :D

Pa ako ti treba, dodas jos malo :) .

Za Stila je tako nesto slicno fabricki, a moj izbor je prosli Exide Xtra+ od 75Ah, trajao 6 godina (za kriterijume dosta njih je mogao jos da "tera"), a ovaj poslednji Exide Premium 77Ah (ulazi u 4. zimu i sljaka perfektno). Oba od 760A startne struje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako imao sam problem jutros... udjem u kola dam kontakt i okrenem kljuc on nista... drzim tako kljuc jedno pet sekundi on obori sve i odsece mi struju komplet.. izadjem napolje skinem klemu ocistim vratim sednem dam kontakt on nista nit podize kazaljke nit pali lampice cela kontrolna tabla mrtva... mrdao sam i one velike osigurace ispod haube cackao zice ma nista ni da pipne... inace centralna mi radi i lampe u kolima i te gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju jacinu akumulatora uzeti za Stila 1.6?

Gledao sam u uputstvu ali nisam nasao da pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/14/2014 at 3:56 AM, Ivan said:

 

accu.jpg

 

Mis'im, to kaze fabrika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas posle 6 dana sednem u kola, auto bio napolju, na minusu, dam kontakt sve normalno, zavergla malo teze i ispise poruku na bord-u "loose conection" u momentu paljenja, uglavnom upali, stigao sam tamo gde sam namerio, kad sam polazio upali bez ikakvih tegoba. Koliko sam ispratio, 4 godine je star accu (stigao je uz kola kod mene), neki pod brand Exide-a, kako mi prodavac auta rece, videcemo kako ce se dalje ponasati. Kapiram da je problem do slabe upotrebe kola i hladnog vremena, sto ce verovatno imati za rezultat ubrzano propadanje akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...