Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

@Rile_bg Ali je dobio + 4 meseci garancije. Kad sam ga pre skoro 3 godine kupio bila je garancija 36 meseci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je kod tebe 40 meseci jer si ti valjda uzeo carboon boost a od tada je Exide produzio garanciju za 4 meseca.

Sto se tice cene ja sam moj platio 7.650 januara 2014. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta uzeti za 1.6 mjeta ? Dvoumim se dal da uzmem nesto tipa mustang, magnum ili da dam pare za neke jace.. Ne znam koliko je uopste dovoljno udarne struje i Ah za brava 1.6 ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fabrika propisala recimo 44 Ah i 250A - zašto pametovati i filozofirati i stavljati veći ili sa jačom udarnom strujom? Čemu? Ja se uvek držim fabričke preporuke i nema problema.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

9100 u  servisu "Goran", 40 meseci garancija, kada su mi rekli da akumulator slab rekao sam da ga zamene, isao sam logikom da ljudi znaju koji je odgovarajuci pa sam posle video koji je tacno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Sta uzeti za 1.6 mjeta ? Dvoumim se dal da uzmem nesto tipa mustang, magnum ili da dam pare za neke jace.. Ne znam koliko je uopste dovoljno udarne struje i Ah za brava 1.6 ?

Verujem da bi za 1.6 dizela bio dovoljan Exide od 64Ah. 

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/putnicka-vozila/exide-premium/exide-premium-ea640-64ah-640a-detaljno

 

@Sasa_NS Pa fabrika preporucuje Selenia ulje pa vecina prelazi na Shell jer je bolje. Slicna je situacija i sa akumulatorom, sto ne bi vise udarne snage imao kad i te kako znaci pri hladnom startu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bolji Shell već neki ovlašćeni servisi imaju bolji dil sa uvoznikom Shella i zato ga forsiraju. Drugi opet forsiraju Total ili neke druge brendove. No ja i dalje tražim da mi sipaju Seleniu i vidi čuda - imaju i nju i dalje u ponudi.

TT


Share this post


Link to post
Share on other sites

Seleniu ces uvek imati u prodaji s tim sto joj je cena nerealno visoka za ono sto pruza.

 

Takva je stvar i sa Magneti Mareli akumulatorima. Nisu losi ali ne vidim da su Exide, Varta itd nekom sprzili anlaser  zbog veće udarne snage koja kao sto rekoh znaci u svim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, @bane@ said:

Biloxxi. I boli te tuki:D

 

Nije za podsmevanje Biloxxi.

U autu koji vozi moja žena, ovaj akumulator radi vise od 4 godine bez ikakvih problema.

Auto se vozi na kratkim relacijama, isključivo po gradu, i stoji napolju na zimi i po vrućini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turen (da prostiš) Biloxxi 64AH i u Dobla kod mene. Sa otkupom starog Exide akumulatora izašao me tričavih 4000din. Nek potraje 2 god vredi svaku paru. A ako dobaci 3~4god....ihaaaa:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Posedujem Fiat Bravo 2.0 MultiJet, 165 KS, 2009 godiste... Da li mi moze neko reci koji je fabricki akumulator za njega? Jacina, prozivodjac, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...