Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Bravo 1.6 mjet, 120 ks. Ne znam koji ide za njega i koju marku da uzmem a da nisu deraci koze kao varta ? 

Desava mi se nekad da teze upali kad je hladan motor, vergla malo duze.. E sad nisam siguran dal je on ili nesto drugo al da budem spreman kad budem kupovao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bravo 1.6 mjet, 120 ks. Ne znam koji ide za njega i koju marku da uzmem a da nisu deraci koze kao varta ? 
Desava mi se nekad da teze upali kad je hladan motor, vergla malo duze.. E sad nisam siguran dal je on ili nesto drugo al da budem spreman kad budem kupovao

Ako duže vergla, onda nije do akumulatora, kakvi su grejaci?

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam proveravao ali nije mi izbacio nikakvu gresku za grejace... Razmisljam jel moze biti nesto do goriva ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeh magnum 75Ah za 6100... 25 meseci garancija e sad kako ce se pokazati videcemo...stari su mi procenili na 600 din al sam ga ja dao na otpadu za 850...

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Djuk85 said:

Ja uzeh magnum 75Ah za 6100... 25 meseci garancija e sad kako ce se pokazati videcemo...stari su mi procenili na 600 din al sam ga ja dao na otpadu za 850...

Sent from my 5010D using Tapatalk
 

Gde si ga pazario ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bulevar Despota Stefana 81 bivsa 29.novembar
Prodavnica autodelova prekoputa botanicke baste.  Imaju neku akciju za kes... (nadam se da smem da pisem ovo)

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.9.2016. at 8:32 PM, benedikt said:

Treba mi savet za nov akumulator, imam Fiat Punto 1.2 2002. Stari amululator mi je Tudor i drzao je 4 godine, drzao bi vise lai sma ga zimus otavio na jakom mrazu nekih 2 nedelja, posle toga prljava klama i opet do kraja. Sada se razmisljam o Exide Premum Carbon 47Ah one je negde oko 7400din. Posto uglavnom vozim po gradu, 2-3km i gasim auto, ne stigne ni da se ugreje

Pozdrav (sad sam video temu), imam Fiat Punto 1.2 8v 2001. god. Do pre mesec dana u njemu je bio Bosch Silver 390 (ENG) 42Ah, koji je izdrzao 5 godina. Prethodne zime je prvo, a i svako drugo paljenje bilo problem ( akumulator se "ledio"), leti palio bez problema. Pred ovu zimu uzeo sam nov, Bosch S4 420A (ENG) 44Ah, u DelMax-u za 5934 din. Proucio sam taj S4 i on je, kako na Bosch-vom sajtu pise :rtfm:, namenjen bas za taj jaci prvi start. Kod mene je ispod haube i dalje ona plasticna kutija za akumulator i on odgovara za nju. Moja preporuka Bosch S4 420A (ENG) 44Ah, malo zbog cene a malo i zbog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom cenovnom rangu, kao sto je Bosch, imas i Fiamm i Exide, isto 44Ah i odgovara po dimenzijama za Puntica

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je  je RAGE_MAN ima vise vrsta te snage koji odgovaraju za Puntica. U sustini svaki izdrzi prve, bar dve godine, kao dobar i leti i zimi. Za Exide znam da su dobri jer sam vozio sa takvim Punto I  doteranim iz Italije (original, ne mala privreda) i sluzio je preko 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate originalni Magneti Marelli 44 Ah 250A (odgovara za model sa klimom) kod ovlašćenih za ispod 6.000 din (5.750 din platio skoro kod Stojanova, NS).

TT


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li taj exide od 47Ah ima u dimenzijama kockice, ako pricamo o Puntu

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je po pitanju dimenzija ( i ja imam plasticnu kutiju ) ali za Puntica su najbolji Exide i Magneti Marelli.

Mada poceo sam sa Bosch slucajno pre par godina i meni se i on dobro pokazao. Baterija `ko baterija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se kolebam izmedju Fiamm-a i Exide-a, cena je tu negde skoro ista, jedina prednost je sto Fimm daje garanciju 40 meseci a Exide 36

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti odluci Rage Man, meni duzina garancije ne znaci mnogo, pogotovo ako je razlika 4 meseca. Isto ti je to (oba su dobra sigurno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to Rile ako moze da stane iako se plastika rasiri.

I kod mene na Punticu plastika jos stoji, jeste da smeta za vece akumulatore ali je sigurnije postavljen. Razmisljao sam da skinem tu plastiku ali neka je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro nije to mnogo obzirom da je marka, i dobar je. Uvek imas jeftinijih ali im je garancija 24 meseca :cry:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...