Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

koji akumulator ide u punta 1.2 16v?

juce mi ceo dan stajao napolju na hladnom,zaledio ceo i uvece nece da upali,krene da vergla i stane,upalio sam ga na kablove

gledam akumulator posle mislim da je bosh 42Ah, mislim da je slabo to za njega?

to mi se prvi put desilo,do sada je palio bez problema

Edited by acca90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao tri godine Magneti Marelli, samo prve godine je radio normalno, slao ga na reklamaciju, vratili ga, kao što mi je i rečeno da će da se desi, juče otkazao opet, kupio Bosch S4, 15% jača udarna snaga od ostalih akumulatora, pali na prvi zaverglaj sasvim normalno, e sad koliko će da potraje videćemo..


Inače Bosch je 44Ah, sa 420A udarne snage. Ispod 44Ah nije za preporuku za Punto 1.2, a preko toga nema potrebe jer alternator puni beše do 42Ah ako se dobro sećam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina mana na Puntu 1.2 16v koja meni smeta je sto je akumulator slab. Kada sam kupio auto bio je Bosch 42Ah 390 A i kupio sam isti takav nov pre godinu i po dana, posto u onu kutiju drugi ne moze da stane. Ovih dana sam povremeno palio auto (Slabo vozim po snegu i ledu) i bilo je dosta muke, pocne da vergla i posustaje,tabla se resetuje ali upali posle treceg verglanja. Sada sam izvadio akumulator i stavio u sobu, necu da maltretiram akumulator i elektroniku sa tim padovima napona i ako verujem da je elektronika namestena da izdrzi sve to. Da se stavi veci akumulator mislim da nema efekta zato sto alternator ima snagu punjenja i ako se stavi veci aku treba dosta dugo da se vozi da se on napuni kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bez ikakvih problema stao Exide premium sa 47Ah a mislim da bi i onaj od 53Ah mogao da stane mada mislim da nema potrebe stavljati jaci za Punta. Sasvim je zadovoljavajuci ovaj od 47Ah 450A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji akumulator ide u punta 1.2 16v?

juce mi ceo dan stajao napolju na hladnom,zaledio ceo i uvece nece da upali,krene da vergla i stane,upalio sam ga na kablove

gledam akumulator posle mislim da je bosh 42Ah, mislim da je slabo to za njega?

to mi se prvi put desilo,do sada je palio bez problema

44ah je taman. Samo pazi jer mora bas tacna dimenzija akumulatora zbog kadice u koju staje knap. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bez ikakvih problema stao Exide premium sa 47Ah a mislim da bi i onaj od 53Ah mogao da stane mada mislim da nema potrebe stavljati jaci za Punta. Sasvim je zadovoljavajuci ovaj od 47Ah 450A.

Ja taj Exide od 53Ah, imam na Stilu 1.6. Da toliki akumulator nije prejak za 1.2 motor, iako moze da stane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

47Ah je dovoljno jak, amperaza odlicna, startna snaga perfektna. Sve u svemu sa njim mislim da nema greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci problem u svemu je jer niko ne odrzava akumulator nego vozimo i kad dodje minus onda se hvatamo za glavu najmanji problem je snaga akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alternator nikad ne može napuniti akumulator, on samo održava potrebnu struju za električne potrošače.

Može ako se vozi preko 2500 obrtaja duže od 4 sata! Sve informacije u vezi punjenja i održavanja akumulatora imate ovde jer čovek je suvi genije!  

 

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprega alternatorskog i akumulatorskog lobija.  :thumbdown:

Alternator sa 90 A sigurno dobro dopuni akumulator, problem je kod taxi i dostavnih vozila kratke vožnje i često startovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ja da treba akumulator odrzavati citao sam dosta o tome.Za Bosch Silver pise da nema odrzavanja sem povremenog dopunjavanja zbog neke tehnologije sa srebrom. Cale ima Floridu i pali bez greske i posle 5 dana (star 2.5 godine Black horse). Drugari imaju fiate -doblo dizel,punto hgt,punto 1 sporting i svima tesko pali auto na ovaj minus kad auto stoji dva tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji aku da uzmem , sta predlazete .

Ja se razmisljam izmedju ova dva .

 

bosh_s4.png  varta.jpg
 
Medjutim moj otac ima FiAMM uzeo ga na preporuku prodavca koji ima i el.servis i kaze da je zadovoljan a takodje ima 36 meseci garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj donji je lepsi, uzmi njega :D

Zezam se, trebao bi da napises snagu jednog i snagu drugog pa da ti neko kaze sta je bolje

Sad probao da upalim punta posle 3 dana, nece ... skinuo ga, ubacio u kucu i stavio na punjac, proverio tecnost, ima dovoljno, ali kad sam ga prikacio na punjacu skala stoji na 4 od mogucih 10 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...