Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

@totti

Pa dobro nisam to pitao al nema veze...hvala

 

 

 @ Jericho

 

Hvala za link o specifikacijama i za brend. Pozdrav  :)

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko 79

 

Posto vidim da vozis 1.6 16 v koji je tebi akumulator i koja jacina? kao sto si video  meni je 480A (EN) 56Ah. jel ima potrebe da uzimam jaci posto ce sad zima , niske temp, pali se grejanje,svetla normano racunajuci i radio, ko i svaki auto povuce dosta dok upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijele uzmes onaj koji je predvidjen za taj auto a to je 50Ah 250A ...ako stavis jaci akumulator startuje bolje ali isto tako se i sporije puni tako da ti dodje na isto dok je nov akumulator a moze da ima i kontra efekat kad akumulator pregazi par godina...ako ti je sa motorom sve u redu predpostavljam da ti pali sa vrlo malo verglanja tako da neces imati nikakvih problema zimi...grejanje svetla radio vuku struju ali manji akumulator ce brze da se dopuni i da ti ostane struje koliko hoces za sve to ostalo...uzmi predvidjen za taj auto i nemoj da razmisljas o ostalim glupostima.
Na mom autu cu sutra pogledati tacno koji je akumulator jer ga nisam menjao od kupovine auta ali mislim da je bas od 50A...javljam ti


A cisto uporedjenja radi za 2.0 20v ide akumulator od 60Ah 380A 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle izvlacis te podatke?! Mislim da se akumulatori sa takvim odnosom kapaciteta i hladnog starta danas ne proizvode. U svakom slucaju je 250A premalo za Brava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem da je 250A premalo za Brava sa 1.6 motorom. Ja sam u Punta stavio Exide premium od 47Ah i 450A. Razmišljao sam i o 53Ah i 540A ali ga tada nije bilo na stanju inače bih njega uzeo bez ikakvog razmišljanja.

 

tn_large_1367856599_preporuka2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio drug kod mene i imao u kolima unimer, pa reko kad je vec tu ajde da premerim akumulator.

 

12.4 V je kada je ugasen.

kada sam dao kontakt palo je na 11.3 pa se postepeno povecavalo, a prilikom verglanja je palo na 10.5 V.

Kada je upalio, popelo se na 13.9V

 

Citao sam da je neko napisao da ne valja ako padne ispod 9V pri verglanju. Da li je 10.5V normalno, i kako bi uopste trebao da se ponasa nov akumulator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su ti očitane vrednosti, nemaš brige za sad, još je dobar akumulator. Ako budeš radio ovu proveru jednom u 6 meseci ok je i znaćeš kakva je situacija. Doduše cca amperaža pri paljenju je možda i najvažniji podatak ali za to treba merni uređaj koji ima poneki majstor, poneka ozbiljna radnja koja prodaje akumulatore i u Lav autu za one koji baš hoće da znaju na čemu su pre zime.

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pribojavao sam se bas za ovu zimu. Taj aku sam dobio uz kola, kupio ih januara...Ali od januara nije bilo bas mnogo hladnih dana. I tada, na nizim temperaturama nije bas veselo verglao. Palio je uvek, ali verglanje je bilo duze nego inace.

 

A i sada mi se desi nekad, kada ga ne vozim 2, 3 dana i kada zaverglam normalno upali ali ispise na bordu ono ABS failure, ASR failure odmah nakon sto upali... Ugasim ga, ponovo upalim, i nema vise toga.

Kada ga redovno vozim to se ne pojavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto si naveo, uz blinkanje kilometraze su ti prvi znaci da treba da povedes racuna, pogotovo ako ti se to desava sada dok je jos toplo. Stilo trazi dobar akumulator ako hoces da se vozis bez lampica i pistanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pokusao upaliti Punta nakon 1.5 dan i docekalo me razocarenje,aku je mrtav,svakako je zezao vec  mjesec.Inace u autu je bio 55ah topla,trajao 3 godine,vjerovatno zbog skroz kratkih relacija.Kupio sam novi akumulator,topla 75Ah 750A startne struje.Da li je taj akumulator prevelik za Punta jTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stao je on fizicki,bez problema.Mislio sam na snagu,znam da Punto ima alternator od 120A,trebalo bi da radi.
Evo kako to izgleda 

cxcb201300.jpg  cxcb201301.jpg  cxcb201302.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi, naravno. Originalni u mom Puntu je Magneti Marelli 44Ah, tako da odgovara a i brend je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sa vec 100 puta postavljenim pitanjem. Treba da uzmem novi akumulator za mog puntaca. 1.2 8v. Kad sam kupio auto pre tri i po godine kupio sam i nov akumulator Energizer 40ah. To mi je preporucio prodavac jer je prostor za smestanje akumulatora u Punticu mali. Medjutim ako sam dobro informisan u puntaca sa tim motorom fabricki ide 42ah akumulator. On i po dimenzijama odgovara i moze da se ubudzi :)

 

Taj akumulator je imao garanciju, koju sam nazalost izgubio a vec prve zime je poceo da pravim probleme. Cim se spusti temperatura blizu nuli, nema snage da startuje auto. Sada hocu da kupim nov akumulator. Hteo bih da uzmem jaci medjutim nisam siguran sta da radim. Konkretno pitanje sledi:

 

Da li smem/treba/ne treba/mogu da uzmem jaci akumulator? Kolega mi nudi njegov od 63aH. Veci je po dimenzijama ali moze da se ubudzi ako se pozabavim stranicama koje ogranicavaju prostor za akumulator u motornom prostoru. Ako je odgovor negativan, onda mi treba preporuka koji akumulator da uzmem da bude jacina 42aH (ako se potvrdi da je to fabricka jacina). Cenio bih komentare ljudi koji su imali iskustva.

 

Ovo je moj akumulator:

 

20141027_133322_Android.jpg  20141027_133326_Android.jpg  20141027_133330_Android.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...