Jump to content
FAS Goran
Guest 11823

Fiat Punto mk.2 - gde srediti oštećenu bravu?

Recommended Posts

Puntice razvaljuju od obijanja - i vozaceve brave i rezervoare (doslo opet vreme za "srki", kao svojevremeno :thumbdown: ). Drugaru su na BK pre neko vece obili bas vozacku bravu, a drugom je u blokovima vec 2 puta radio "srki" (Puntici u pitanju).... Kolegi sa posla obijen Pug 206, ukrali radio i alat iz gepeka... Sve to skoro, da popizdis.

Zato nabaciti bar neki najgluplji alarm i neki sopstveni patent zastite, sklanjati bukvalno sve iz auta (po BG i preko dana), paziti gde se parkira auto nocu... Mada ako ga pikiraju, nema mu spasa, ali bar uraditi neku preventivu koliko - toliko... Jbg, crno vreme doslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Botulizam je zakon.

Ne znam sta je ovo, ali ako im se seku ruke do lakata, onda podrzavam, pa ako mogu ja da ustanem u 7 svako jutro, da radim od 8 do 5 i po kisi i po suncu, sto je on nesposoban da radi, a nije nesposoban da trci kao Usain Bolt kad izvali da je bas u tvoj auto usao, a ti se spremas da mu otkines glavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh bre sram vas bilo da secete do lakata!

I da dokrajcite ovu nasu vec poljuljanu ekonomiju i da isterate italijane iz kragujevca... i onda nema vise je(v)ftinih delova

kako da ti italijan proda bravu ako su ti sve brave ispravne i kako da policajac presedi celu smenu u stanici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko napisa što ne radi od 8 do 17 nego lopoviše.

A druže gde da ja nađem posla, ima da radim od 7 do 19 i ne bojim se ni lopate ni mešalice ni vožnje ni nošenja ni ne bojim se nijednog fizičkog posla. Ali nema prijatelju, nema posla u ovoj propaloj državi. Ovaj sistem najpoštenijeg fizikalca tera u kriminal i to još teži od krađe paštete i paradajza. Hfala bogu još nisam dospeo do toga da lopovišem još nikome nisam dužan ni evrocenta, ali svaki dan je sve teže i sve gore doći do dinara.

Zaista mi je žao što je auto obijen, doživljavao sam slične situacije dva puta i to u mnogo manjim gradovima nego što je Bg. Pa mi je svršeno jasno kako se osećaš. Ljudi vi koji ste u Bg valjda ste svesni kolko lopuhana ima i na šta su spremni, obezbeđuj te se čuvajte svoje stvari, budite solidarni pa čuvajte i tuđe kolko i svoje(zbnate o čemu govorim) samo vam mogu reći ako je na sto poštenih građana 10 lopova uskoro će bit pedeset vs pedeset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec si u zabludi... cenis da ima samo 10% lopova

kad bi bilo tako onda nam ne bi trebala policija...

a sto se tice same kradje... jbg sta da ti kazem sakrijes sve sto imas u autu ne ostavljaj ga na mracnim i pustim mestima...

i ucini auto takvim da bude nezanimljiv lopovima osim ako nemas svoju sopstvenu garazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u poslednje vreme me je pocela zezati kontakt brava na Lancia Y (kodiran kljuc). Posto nemam rezervni kljuc planiram da menjam bravu. Da li neko zna koliko otprilike kosta zamena kontakt brave (kodirane). Ne bih da popravljam jer onda moram uraditi i kopiju kljuca koji kosta u NS 3500 dinara jer je ovaj kljuc skoro izlizan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava ko brava, imaš onaj namotaj koji očitava kod sa ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio meta lopova prvi put, doduše meni brava na rezervoaru nije mi radila nije mogla da se zaključa ključem samo su otvorili i uzeli gorivo, ako može neki savet šta treba da se radi gde da odem da sredim tu bravu ili da je zamenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti to sam i uradio, montirao sam nov čep. A još da pitam gde bi mogao da sredim u međuvremenu ovu moju bravu na starom čepu?

Sent from my ST15i

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bi sredjivao stari cep kada si uzeo novi? Koliko se secam plastika je izlivena iz jednog komada pa ako rasturis pitanje je da li ces uspeti da popravis bravu i da  vratis sve nazad kako treba. Ako neces da nosis sa sobom kljuc od novog cepa drzi ga negde u kolima i izvadis ga samo kada si na pumpi i sipas gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni obise vozacevu stranu na Puntu...i uzese cd i polu praznu kesicu negro bombona...ej nisam mogo ni da se zasladim posle...na prometnoj ulici ispod sijalice...bljesti ko da je dan...a uopste nije bilokasno 20-21:50h...izbegavajte Omladinskih Brigada na Novom Beogradu...dobro da mi nisu i rezervnu gumu digli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jednom (5. put) su mi obili auto u roku od 2 godine (3 puta rezervoar i 2 puta brava). Ovog puta nisu ni usli u auto ali samo su razjebali vozacevu bravu. Kljuc moze da se ubaci ali ne moze da se okrene.

 

Sve se desava na NBG kod opstine tacnije u bloku kod turisticke skole.

 

Sta sada da radim sa bravom? Ima li joj spasa ili moram da menjam sve cilindre?

 

Ovo nije ona klasicna brava nego je valjda kodiran kljuc (onaj sa rezbarenjem po sebi). Mozda zato nisu uspeli da ga otvore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! I  ja imam problema sa bravom u vratima. U pitanju je Punto mk.1. Do pre neki dan je ok radila, ponekad uz blago zapinjanje. A sada ne mogu kljuc da ubacim u nju, samo do pola. Sta je najbolja opcija, kakva su vasa iskustva? koliko sam listao razne forume, postoje bar 3 varijante.

1. Remont postojeceg cilindra. Neko kaze da je kvalitetan remont originalnog cilindra najbolja opcije, jer orginal je orginal

2. Kupovina polovnog ispravnog i onda njegovo namestanje na postojeci kljuc. Ok varijanta, ali zahteva dosta cimanja

3. Kupovina 'zamenskih' cilindara i njihova ugradnja. Varijanta sa najmanje cimanja, ali pitanje je kvaliteta tih cilindara, koji dolaze u kompletu sa kljucevima.

Kakva su iskustva? Kako, gde, koliko? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej draga moja ekipa evo mene sa mojim Fiatom , dugo nismo:lol:. Šaljem fotke prva je kvar, druga je donekle zasad popravljeno, ulazak je bio kao Sead youtuber kroz gepek jer ni suvozačeva brava ne funkcionira(kupljeno tako).  Da li se to moze popraviti na laksi način ili na teži nova brava? 

 

IMG_20220321_082207.thumb.jpg.5ba8f2bd3948b47f555dff5c0257bdef.jpg IMG_20220321_082207.thumb.jpg.5ba8f2bd3948b47f555dff5c0257bdef.jpg IMG_20220321_082951.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines bravu i odneses kod kljucara da proveri kakav je mehanizam unutra, tj da vidi da li može da presloži one pinove ponovo na mesto. Ako ne pomaže, moraćeš kupiti drugu bravu pa onda opet kod ključara da ti je napravi po tvom ključu (da ne nosiš jedan ključ za otključavanje, drugi za paljenje auta). 

Najbezbolnije, po mom mišljenju, ugradi daljinsko zaključavanje (reda 20tak eur je) i onda dobiješ daljinski sa kojim otvaraš auto, a onda posle središ i bravu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BubiFiat 1.2sx

 

Pored ovoga što je već rekao @andreja.micovic, možeš pokušati i ovako: 

On 8/29/2008 at 12:36 AM, chila said:

Odes na naki otpad i kupis brave, znaci od istog tipa auta i proveris da fizicki nisu ostecena, tj. jel tvoj kljuc ulazi. Proveri posto su nove pa vidi sta ti je isplativije.

Onda odes kod bravara koji ce te nove brave da prepakuje na tvoj kljuc i da ih namontira...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozes uopste da zakrenes kljuc ili je zakovana?

Imao sam fiat bravo-a kom nije radila brava gepek vrata(mogao je da se otvori na rucicu). Rastavio, ocistio podmazao pinove i sve je proradilo... dovoljno je da od oksidacije jedan od njih glavi i brava zeza. Vidi da li neki kljucar u tvom kraju radi automobile, ja u Srbiji redovno vidjam da kljucari rastavljaju tapacire ispred radnje na sred trotoara :)

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...