Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

btw ova sivo-crno-plava varijanta boja na ekranu je default centrafuse 3.1 skin. Napraviti custom skin je tolko komplikovano da je lakse izmenjati osvetljenje table :D

e da, jedan mali hint za sve one koji se odluce da promene boju kazaljki: kod punta su one ofarbane u narandzasto odozdo i koja god boja dioda da se stavi one ce uvek da svetle narandzasto. Jedino resenje je skinuti tu narandzastu pozadinu i to iskljucivo nekom finom vodenom smirglom (600 npr) i nikako razredjivacem jer ce da popucaju! Kad se skine boja bice skroz providne i nece se videti po danu tako da ih je potrebno ofarbati isto odozdo slicnom bojom kao i diodice ispod njih. Ja sam moje ofarbao svetlo plavim sprejom tako da se vide i po danu ... a uvece sijaju bolesno dobro :)

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika tema oko toliko sitnih stvari :p

Jos se sad tu svadjaju golf plava i honda bela ;) stvar ukusa i naravno kome se moze probe :D

Meni se moglo,pa je u pocetku to bilo komplet pavo osvetljenje da bi se to sve uklopilo sa CD playerom,

a nakon toga je na snagu stupila bela boja samo u tabli a display je ostao plave kao i ostatak zajedno sa playerom.

Prva slika je staro izdanje,a druge dve su skoro slikane(na drugoj se bas i nevidi najbolje ali je tabla bela)

1GfaZJ.jpg

oGEvJ.jpg

1q7_gr.jpg

Jedna slika 1000 reci,a tek tri slike.......

Cao druze ovo plavo bas extra izgleda , reci mi gde si to radio , tj ko ti je radio i koja je cena u pitanju pozzz

ljudi vidim da su ovo sve neki stariji postovi .... pa ako bi neko mogao da mi kaze gde bih mogao da odradim osvetljenje na bravu , tj neke aktuelne brojeve ... btw trebo bi neki majstor da mi to odradi jer tesko da bi mogao sam , a iskreno ne bih ni pokusavao jer nisam bas neki poznavalac za te stvari !!! ako neko zna gde bi to moglo da se odradi nek mi ostavi neku informaciju , bio bih mu zahvalan pozzz )))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ...imam fiat bravo 1.9jtd 2001 god,i kod mene je cajger bijele boje,hocu da promjenim svjetla iz zelene u plavu,pa me zanima da li je potrebno da se cajger sa zadnje strane skine ona zelena boja,ili to nije potrebno ...ili sta vec,da li je uopste to moguce uraditi ako imas orginalni cajger i zelis svjetla promjeniti iz orginalne zelene u plavu,da li mogu samo diode zamjeniti u plavu boju,i hoce li biti to to ??? Skratili bi mi muke ako mi kazete odgovor :D HVALA lijepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za brava al na puntu je bilo dovoljno promeniti samo diode. Kod kazaljki je druga prica jer su ofarbane odozdo u narandzasto i koje god boje diodu da stavis uvek ce da svetle narandzasto. Ja sam ih osmirglao 2000-om i ofarbao plavim odozdo pa uz plavu diodu sijaju lepo ...

Najlakse ti je da proveris sam, znaci otvori sat i pogledaj diode dal svetle zeleno. Ako kojim slucajem svetle belo onda sijaju kroz neku zelenu plastiku i to je vec malo teze za izvesti ...

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

admine znam da smaram ali ne mogu da nadjem video sam negde na forumu detaljno upstvo kako se skida instrumen tabla sa punta 2 ako moze neko da stavi link...hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko i jasno...da li je neko narucivao diode sa vishay.com,i ako jeste da li moze da mi pomogne oko oznaka dioda,hteo bih da promenim osvetljenje na puntu mk2,konkretno kod kontrole ventilacije,i kod podizaca prozora i ostalih dugmica na toj konzoli...hvala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucivali i dobili. Kod prekidaca idu ubodne sijalice i nisam siguran da li imaju te u ponudi. Vidjao sam na bubnju, recimo 5 kom-200din (tebi treba 4, mislim na ledice. Sto se tice prekidaca na konzoli idu smd, samo sto te iz Vishaya i ne svetle nesto, ja na kraju kupio u Kelcu (30-40 din/komad) i treba ti 5 ili 6 komada u zavisnosti da li imas taster za maglenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima resenje za ovaj moj problemcic koji i dan danas nisam resio i idalje mi ruzi kola. Posto me je ova "WV" varijanta smorila sad je na redu Black&White verzija ali ne pocinjem dok ovo ne resim. Ima tu jos stvari koje su u planu, za koje neki sa foruma vec znaju i obuhvataju oblasti izvan ICE ali PSSSST bice sve samo da resim ovu sitnicu.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31484&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

To narandzasto sam ja resio tako sto sam na stapic za usi stavio nitro i lagano trljao, bez jakog pritiska. Uspelo je! :thumbsup:

Narandzasto je inace bilo na onim ikonicama za ventilaciju, gde da duva [samo noge, ka soferki,ka putnicima ...].

Jako bitan detalj je da ne ides levo-desno, nego uvek u jednom pravcu.

[kao kad cistis ranu :)]

Tako se ta boja nece "usmrljaviti".

I samo malo nitra staviti, nikako previse da kapa sa stapica. I menjaj stapice. Cim se na njemu pojavi boja okreni drugu stranu.

Mislim da nema razlike u toj narandzastoj boji kod tebe na Stilu i kod mene na Puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo sandokane za sajt,narucicu plazma cajgere i alu prstenove za cajgere i za komande klime.Hvala na informaciji jer mi je to trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko i jasno...da li je neko narucivao diode sa vishay.com,i ako jeste da li moze da mi pomogne oko oznaka dioda,hteo bih da promenim osvetljenje na puntu mk2,konkretno kod kontrole ventilacije,i kod podizaca prozora i ostalih dugmica na toj konzoli...hvala !!!

za taster podizaca prozora, city serva, itd, idu SMD PLCC tip 3528 (3.5x2.8mm) a dole ispod kod kontrole ventilacije ide T5W grlo (male ubodne sijalice)

@steva_anya: bravo majstoru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

full je ono plavo osvetljenje za Stila

razmisljam se da li nakaniti i odpoceti projekat ...

mozda bi za pocetak mogao ona stub sa tockicima jer mi je na DVD-u plavo osvetljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo da pravim sebi plazma cajgere....ali vidim da poljaci imaju sada i za una :)

Jeste skuplje, ali nema cimanja oko pravljenja.

Inace, mogu na netu da se nadju te svetlece folije, zovu se electrolumenescent foil i mogu da se seku po meri, u bilo kom obliku.

Poenta je samo da se ostavi na kraju deo sa oba polariteta + i - tako da moze da se nakaci na to zica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam s*anje. Pokusao sam da skinem narandzastu boju sa pozadine ovih stikera i sve razmrljao.

DSC01314.jpg

Da li neko zna da li mogu da se nadju samo ti kartoncici ili mora da se uzima cela centralna konzola?

Edited by NeMaNja_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naišao sam u nekoliko tema gde su ljudi predstavljali svoje automobile na razne informacije i postupke, a onda sam na italijanskom forumu našao ovu sliku:

4410770807_d3fb09c28c_b.jpg

Bilo bi dobro da se uključe oni koji su već menjali osvetljenje kod sebe, pa da vidimo koliko je ovo komplikovano uraditi. Ne bih se ni zamajavao sa skidanjem i rasklapanjem ako ne budem znao da ću dobiti ovakav rezultat. Najviše želim da izbegnem neravnomerno osvetljenje, što se i najčešće javlja kao problem, koliko sam uspeo da vidim.

Dakle, kakve diodice bi ovde trebale da idu, koliko komada, gde imaju da se kupe i koliko bi cela operacija mogla da košta?

I kako posle uopšte tačno namestiti kazaljke, pročitao sam negde da ove za brzinu i obrtaje navodno imaju neki žljeb pa uvek legnu gde treba, da li je to tačno?

I još nešto, ovaj mali displej koji pokazuje kilometražu, vidim da na ovoj slici svetli plavo, dakle i tu očigledno može da se menja boja, to bi uradio crveno recimo, ima li iko ideju kako?

P1010006.jpg

Unapred zahvalan svima koji imaju volje da pomognu i prodiskutuju :thumbup:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam radio, ali koliko sam primetio taj displej je najkomplikovaniji da se sredi i nikad ne moze da se postigne idealan rezultat kao kad izadje iz fabrike... uvek negde vise probije, negde malo tamnije, izgleda kao da je prljav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice displeja, moraju da se odleme kontakti pa da se izvuce displej da bi se izvadio onaj zeleni film. Ja nisam hteo da se cimam sa tim jer je pipav posao, nisam hteo da rizikujem.

Sto se tice diodica, varijanta sa 4 diodice sigurno nece raditi. Imas kod mene na temi kako je svetlelo sa 4 le diode i bilo je blago receno lose. Kazaljke su se videle jedva i to pri pocetku (gde se spajaju na tablu), nije se video ceo krug i brojevi i bilo je bas jako na mestima gde je le dioda.

Na stranim forumima sam uglavnom citao da napune diodama oko celog kruga i da tako sija ali pretpostavljam da je onda previse jaka svetlost i da bi morala da se prigusi nekako.

E, sad, mozda bi varijanta sa smd bila bolja ali ne znam, nisam probao. Ja sam na kraju vratio one obicne sijalice i zalepio narandzast kolaz papir i ispalo je ekstra.

Vracanje kazaljki je zesce smaranje. Ja sam ih skidao sto puta tokom akcije menjanja i stvarno je problem ubosti za gorivo. Sada uopste nisam siguran koliko kad goriva imam mada mislim da sam je poslednji put ubo kako treba.

Kazaljka za brzinu i obrtaje nije problem, samo se ubote gde treba i to je to, mada meni nesto baguje kazaljka za brzinu. Kada opada brzina, nema konstantan hod kazaljka nego nekad zastane pa padne npr. za 5km/h odjednom. Trebalo bi samo da se izvadi i namesti opet ali ne mogu po ovoj hladnoci da cackam sa plastikom. :)

U principu, to ti je to. Ako ces da se cimas, moraces sigurno dosta truda da ulozis i da skidas/montiras mnooogo puta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...