Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

Na stilu mozda i ne pise led error...Bar ja to nisam video, dok na puntu jesam.Inace, pisao sam i u drugoj temi:"Cini mi se da su po 3 vezane i ako jedna ne radi, nece raditi ni ove dve. Tako je na obrtajima, kao i na km/h delu, pa cak i na boardu..."

Moguce je da nisu diode lepo zalemljene, na pravu stranu, ili hladan lem.Najbolje bi bilo da se otvori i pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu ce da je i to... Mada je se meni desilo da jednu diodu nisam lepo zalemio i da samo ona nije radila, a ne jos dve... Ali zato se proba pre nego sto sklopis ceo sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve zavisi koja dioda i u kom delu se nalazi.Najbolje skinuti i proveriti

Ja sam posle svake promene diode isprobavao, pa zato i znam to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci ja nisam jos menjao diode tako da nisam nista lemio jedino mi se cini da je menjana dioda od dugih svetala ali ona svetli tj radi. Evo slika od ploce km sata pa mozda neko vidi nesto.

IMG_20150402_113956.jpg

IMG_20150402_114022.jpg

Na ovoj slici sam obelezio diode koje ne svetle. Strelicom je obelezena dioda koja mi se cini da je menjana ali ona svetli

IMG_20150402_114002.jpg

Moje pitanje je bilo da pokusam da  menjam diode( sto cisto sumljam da su sve pocrkale) ili nova tabla ili nesto trece ako neko ima neku ideju. Hvala na odgovorima.


E da samo da dodam mislim na stilu ne izbacuje led error bar meni nije izbacivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super to mi je bila jedina nada da je neko pogresno zalemio pa da zbog nje druge ne rade. Vidim da ce biti nova tabla :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da nije menjano tu nista.Ali kod caleta kada sam menjao diode, na board-u sam stavio iste ovakve, ne vece, jer lepse stoji na ekranu ove manje...Nesto nije u refu sa tablom, nisu ovde diode problem, jer ne radi skoro ni jedna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije matori smanjeno nisam bas toliko lud   :D . To sam prvo pokusao da smanjuje i pojacavam ali nista se ne desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da vidis u nekom servisu, kod nekog ko se u to razume.Ako ne, onda ces morati drugu da kupis :(

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo gde ulazi dzek u tablu. Imas dosta tih pinova. Pogledaj da neki nema hladan lem. Ne znam sta bi drugo moglo biti. Jedino ono najgore,da je prekid negde u vodovima takozvanim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

želeo bih da promenim lampice instrument i centralne table iz narandžaste u plavu, pa me zanimaj koji modeli lampica idu u instrument tablu a koji ovde kod grejanja i kako uopšte da ih promenim? :D

Ovako bih otprilike želeo da izgleda:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=kXfKyLh9Zmo 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz ugradio sam juce led rasvetu u kabinsko svetlo hteo sam plavo ali nisam imao plavu led traku :D i ima li neko iskustva sa plavom? kako izgleda u fiat bravo? i hocu da zamenim lampice na instrument tabli zna li neko koje lampice koristi? tj koj tip da bih kupio pre nego sto sve skinem hocu da stavim plave tu i na centralnu konzolu plave isto tamo gde se pale maglenke grejanje i td? 

12399465_1941527292739456_877252005_n.jp
 
12404225_1941527322739453_912682952_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzi se hladno ili toplo bele boje za osvetljenje unutrasnjosti a plavu zaobidji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako menjas zeleno u bilo koju boju moraces prvo da skidas zeleni sloj na tabli a na centralnoj konzoli moras da stampas nove krugove ali na nekoj plastici jer kod nje kad krenes da skidas zeleni sloj skida se sve ne samo boja. evo jedan bravo sto sam radio, meni se svidja plava boja kako stoji u bravo.

20150507_192856.jpg

20150507_211903.jpg

ovo je slikano kad smo sve namontirali ali smo videli da je neravnomerno svetlo na tabli i osvetljenje kazaljki lose pa je kasnije to sredjeno-pojacano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

predobro je mada mislim da je na instrument tabli malo jako bole oci Mislim ovako na slici tako deluje ne znam na uzivo a kakve lampice koristi je l su smd led diode lemljene na ploci ili ima one zarulje i mozel li m islikati ako imas da znam kakve kupiti?
a na centralnoj konzoli moj je 1996 bez klime pa mozda nije isto, problem mi je ne znam ovde ko ima da stampa u mom kraju jedino da narucim, i kakav je postupak skidanja instrument table i centralne konzole je l komplikkovano? Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...