Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam do sada video jedan jedini Stilo bez klime i to 2006. godine kada sam jurio da sebi pazarim auto. Taj bez klime je je bio bas 2002. godiste.

Imas li dugme (sa pahuljom i diodom) za ukljucivanje klime na centralnoj konzoli? Videces gde treba da bude kompresor gledajuci PK kais, ako je samo on skinut vide se mesta gde se pricvrscuje kao i metalna creva koja u njega ulaze, kablovi od instalacije... Ali ti kazes da nema ni toga...

Hteo sam da ti kazem da se manes tih prica preprodavaca o naknadnoj ugradnji i za minimalnu razliku u ceni nadjes lepo primerak sa klimom. Bar Stila sada ima kao blata na svakom koraku, mozes da biras i cenjkas se do mile volje, ali vidim da si ga vec kupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dugme za paljenje i nosac kompresora

malo mi je neverovatno da nema klimu a ima ASR. sta mislite da nije neko izvadio

kazu da nije problem na stilu ugraditi klimu

sta vi mislite o tome

Pozdrav svima. Imam mali problem pa vas molim za pomoc Naime zanima me da li svaki fiat stilo ima klimu? Pre nedelju dana sam kupio fiat stila 1.9 jtd 2002 god 5v. Auto je extra ali nema klimu!Da li je moguce da fabricki nije ugradjena klima ili je verovatnije da je neko izvadio? Prodavac je obecao da ce on snositi trosak ugradnje klima uredjaja, ali sam ja danas video da ispred motora ima neki nosac(na mestu gde treba da stoji kompresor klime) ali nema creva... ni struje pa me zanima vase misljenje, naravno savet dobro dodje. Moguce da je neko izvadio klimu?

da ali sam mu uradio servis i trapove (oko 600eur) sad mi se ne isplati da ga menjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Stila koji nemaju fabrički ugrađenu klimu.

Nije isplativo ugrađivati klimu na automobilu koji je nikada nije imao, tj. kao što reče Nidža kada je Stilo u pitanju bolje je potražiti primerak sa ugrađenom klimom, ima ih milion. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Dobro, kapiram da nije ali ako se sve prebaci sa istog takvog slupanog od pozadi,a prodavac snosi trosak?

Ne odrice mi se auta koji je u extra stanju, a i odradio sam mu servis. pitam samo da li je moguce naknadno ugraditi klimu sa drugog a da to radi normalno?

Napominjem mene to nista ne bi kostalo sem sto bi bio bez auto 2 dana. jedino kompresor opterecuje motor, ali ne verujem da su pravili razlicite motore, tj da klima moze naskoditi motoru, performansama.

moje pitanje trazi vase misljenje o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

xxx8007.jpg

http://www.italiaspe.../equipment.html

Po njihovim podacima za Actual nivo opreme opcija pored klime su i prednje maglenke.

Kolega se žali da njegov Stilo nije imao daljinsku komandu za otključavanje, e sad koliko sam ja gledao svima je to bila serijska oprema. Možda za neko siromašnije tržište izbačeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, auto ima daljinsko zakljucavanje. Samo sto nije na skakavcu vec na privesku (fiatovom). kao pojedini modeli punta.Ima samo jedno dugme na kom se i otkljucava i zakljucava auto. ima ASR, radio cd, podizace,maglenke, pomicnu zadnju klupu, fioku ispod vozacevog sedista, dakle nije osnovni paket opreme. Zanima me da li on ima bar pripremu za klimu? jer ima nosac kompresora klime, ima dugme unutra, ali kopresora, creva i instalacije nigde. Bar je ja ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre ima dugme a nema klimu :) da tebi neko nije skinuo kompresor 96% stila ima klimu

A jos nesto,uzmite 10 stila sa istim "paketom" opreme i poredjajte jedan do drugog svi ce se razlikovati u opremi

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, auto ima daljinsko zakljucavanje. Samo sto nije na skakavcu vec na privesku (fiatovom). kao pojedini modeli punta.Ima samo jedno dugme na kom se i otkljucava i zakljucava auto. ima ASR, radio cd, podizace,maglenke, pomicnu zadnju klupu, fioku ispod vozacevog sedista, dakle neije osnovni paket opreme. Zanima me da li on ima bar pripremu za klimu? jer ima nosac kompresora klime, ima dugme unutra, ali kopresora, creva i instalacije nigde. Bar je ja ne vidim.

moj je actual i imam na skakavcu funkcije.

samo jedan kljuc je takav dok je drugi klot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj actual ima klimu i dobio sam ga na zalost samo sa jednim golim kljucem bez komandi za daljinsko otkljucavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nije imao klimu fabricku, mada kad sam ga ja kupio vec mu je bila ugradjena neka.

Ima Asr, Esp, fioku ispod vozacevog, pomicnu zadnju klupu, maglenke, podizace, ali nema daljinsko zakljucavanje :thumbdown:

Bas su se igrali sa opremom, stave da ima sve ovo 6 airbegova, a da nema klimu i daljinsko. Mozda je bilo za neko sjeverno, skandinavsko trziste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom 2005. godine se prodao u malo jače od 100.000 komada. Ali, to je bilo već 4 godine nakon izlaska modela, tako da se u ranijim godinama prodavao bolje. Okvirno...cifra od ~ 600.000 komada je sasvim realna u tom vremenskom periodu, ali je to dosta manje od ciljane prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je tako sto kazes,ja sam nasao negde neki podatak da je prodato oko 680.000 komada.

I meni se cini da je bas malo prodato,evo gledam njegov konkurent Pezo 307 prodat u 3.600.000 komada,ogromna razlika!!! :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, kada raspolazete tim podatcima , koliko je od toga jednih - drugih.... ? Mislim na agregate. :laughing:

p.s. Verovatno postoji negde ... ali ste me bas zaintrigirali! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila, Fiat je planirao pik prodaje od 400.000 komada godišnje. Dakle, ne svake godine toliko, nego u godini najbolje prodaje. Nikada nije dohvatio ni pola od toga. Ne treba uvek porediti sa drugim proizvođačima (različiti planovi, ponuda drugih modela u okviru iste kuće...), već sa planovima i najavama matične fabrike. A, koliko benz, koliko dizela, to već pojma nemam... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su cifre, pretpostavljam, samo za Italiju, posto je to "aleksa_indjija" pitao (posto se radio i u Brazilu od 2003-2010)?

S' druge strane, zivo me zanima koliko li je polovnih primeraka ovog Fiatovog prilicno neuspelog projekta uvezeno u SRB, s obzirom na brojnost na nasim ulicama... Negde sam vec napisao, jos malo i nece mi biti jasno odakle ih vise dovlace %29.gif .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preduhitrio si me jer je moje sledece pitanje trebalo da bude upravo to! Cini mi se da su se svi sjatili u ovu malu ubogu nedodjiju! :stuart:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to samo za Italiju, nego za celu Evropu.

Sigurno je bez podataka za Južnu Ameriku jer je to skroz druga priča bila, tj. i dalje jeste jer ga u Brazilu prave i dalje, kao što znamo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u Brazilu nema sanse da ih je naprevljeno vise od 50-tak hiljada komada! :smoke:

Evo gledam fiat Bravo/Brava je napravljeno duplo vise od Stila,negde oko 1.200.000 komada,pa je to opet malo nasparam Pezoa 306 kojeg je napravljeno 2.800.000,ili jos gore kad se pogleda onaj prvi Reno Megan njega je napravljeno 5.000.000 komada!!!! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, treba imati u vidu ponudu drugih modela od iste fabrike u istom segmentu tržišta...plus, ne može Fiat da ima najviše proizvedenih (prodatih), jer bi onda on bio najveći proizvođač automobila u Evropi, a znamo da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubio se tražeći statistiku prodatih vozila u Evropi, i evo tužne statistike

Stilo

2001...........29 593

2002..........175 626

2003..........154 017

2004..........121 981

2005...........74 009

2006...........50 832

2007...........18 375

ukupno........624 433

Croma još slabija

2005..........18 040

2006..........36 765

2007..........24 382

2008..........28 070

2009..........14 486

2010..........10 012

ukupno........131 755

Bravo

2006..............6 kom

2007..........80 813

2008..........93 371

2009..........68 231

2010..........43 116

2011..........31 673

ukupno.........317 210

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...