Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

DSC_1389.jpg

Jes', od šlogiranog fotografa na 200 stepeni, po užasnom svetlu: :D Biće valjda nešto, bacio sam oko na slidže. Nešto drugo sam smislio, nadam se da ću imati vremena to da ostvarim pre nego što odradimo nešto veliko i ozbiljno sa tim.

BTW, ova fotka iznad nije ništa spec, imamo mi boljih sa trka, doduše nisu fiati. :)

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovaj prelepi Stilo...neverovatno da tako izgleda posle 8 godina...doduše i cena mu je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj de nadje ovog lepotana,kad ga vide domaci "tjuneri" odma ce dobiti zelju da urade nesto ovako mocno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam s vremena na vreme oglase u italiji; Prodaje se stilo jtd 115 8v koji je prešao 880.000km (ponosno se hvale sa kilometražom). Naglašavaju da je u perfektnom stanju a pri prodaji daju još 24 meseca garancije na njega (za evropske zemlje, za vanevropske bi garancija bila sa još 650eur doplate). Nije ni jeftin, 4.800 eur konačna cena.

TDI, HDI, TDCI, kleknite pred Cezarom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta reci za OVOG rekordera?

Da, dnevni prosek mu je 680km. A morao je nekad i servis raditi i sl. Znaci preko 700km dnevno. Verujem da je greska i da je ustvari 235000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minhen-Hamburg, autoban skoro bez ograničenja, razdaljina: 780km

Napoli-Milano, autostrada sunca, ista razdaljina

Ima dosta vozila koja pređu ovu distancu svakog dana iz nekog razloga. Fiat Stilo JTD je često taj vangradski službeni auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ovo Stilo bas mi je lep. Ne znam da li je u pitanju paket ili model na foru Octavia Scout.

evq49.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ovo Stilo bas mi je lep. Ne znam da li je u pitanju paket ili model na foru Octavia Scout.

Postoji samo karavan verzija. Mnogo le lepši od običnog karavana. Osim kozmetike mislim da je nešto malo ojačano vešanje. Šus pleh kao da je od Al.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 2006 multijet dinamic oprema. Interesuje me nesto. Procitao sam na ovom forumu da

"Fiat Stilo je jedini model automobila u svojoj klasi koji je opremljen sa ABS, EBD, i ASR uređajima kao standard u svim verzijama"

Medjutim, primetio sam da pri jacem staru prednji tockovi proklizaju pogotovo na vlaznom pesackom prelazu i ne pali se nikakva indikacija na tabli da uopste postoji ASR. Gledao sam dosta video klipova na netu gde se ljudi trkaju i gde se lepo cuje i vidi proklizavanje prednjih tockova, ili paljenje prednjih guma uz povucenu rucnu. Nije mi jasno kako to da svaki Stilo ima ASR a da na velikom broju tih video primera on ne funkcionise ili je ugasen ili nesto trece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Fiat Stilo proizveden u poslednjem kvartalu 2001. godine (prve serije), zatim cela 2002. godina, cela 2003. godina i jedan deo 2004. godište ima ASR kao standard.

Posle redizajna 2004. godine, u okviru promena smanjen je i paket opreme koji ide kao standard.

To ne znači da nijedan Stilo godište 2005. ili 2006. nema ASR, već da nije više išlo u svaku verziju.

Da li imaš ASR vidiš pri davanju kontakta. Ako se upali ova lampica, ASR imaš:

ASR.jpg

Ako se ona ne pali - nemaš.

Nikakav pokazatelj nije škripa guma prilikom kretanja iz mesta, ili paljenje guma.

On je tu kada u toku vožnje, dok npr. držiš papučicu gasa i ideš npr. 80 Km/h...odjednom naiđeš na baru...dođe do akvaplaninga, točak gubi kontakt i krene da proklizava...tu će se paliti ASR.

Ili..ideš svojom trakom puta, naiđe neki kamion ili autobus iz suprotnog smera koji gazi liniju i prelazi u tvoju traku...moraš da bežiš desno i desni točak silazi sa asfalta i ide po prljavom delu (sitan šljunak ili sl), počinje da proklizava...i ASR opet reaguje. Ili kada naiđeš na deo puta pod snegom, ili ledom.

Ali, ASR nije tu da spreči potpisivanje.

Uostalom, on može i da se isključi na dugme u onim starijim Stilaćima... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na brzom odgovoru. Eto taj podatak nisam znao da se nakon redizajna od 2004 ne ugradjue kao standardna oprema u svaki. Da probao sam kad dam kontakt ne svetli ASR ni ESP. Znaci nemam ni ASR ni ESP :) Sto manje elektronike u stilu to bolje :D

Edited by drvac

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako imam mali problem. Upao mi je jedan papir-dokument izmedju prednjeg vjetrobrana i instrument table. I ne mogu da ga izvucem, je li se desavalo to jos kome, i kakva je to rupa sto ima izmedju pa da moze da prodje izmedju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...