Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

za sve one koji ne znaju...

21.5. je bio dan vazduhoplovstva nase lepe i velike zemlje u kojoj je vecina rodjena

a koja je stipendirala mene i mog druga chikavilija da zavrsimo to sto smo voleli. :whistle:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast svima koji su ovo juče organizovali :thumbsup: i cobri za snimak :thumbup:

@stilista: jesi završio tu čuvenu školu u Rajlovcu kraj Sarajeva :question: ti si mogao ( jer si stariji od Vilija) ali on je imao samo 18 -20 kad je "žurka" počela tamo :whistle:

pitam samo jer nam stalno pričaju kako je kadar iz te škole bio vrhunski obučen za rad na avionima i non-stop kukaju kako ove "mlađe" generacije ništa ne znaju :crybaby::whistle:

Predpostavljam da je tamo bilo mnogo prakse i rada baš na avionima koji su posle bili u jedinicama ... dok smo mi mlađi iz civilnih škola samo kljukani teorijom + teorija i još teorije... :wallbash::wallbash::wallbash:

i na kraju SFRJ jeste bila OK država za vas koji ste duže živeli u njoj, ali nama mlađima osim standarda roditelja, ništa nije dobro iz nje izašlo ... (mada opet ste vi generacije oko 70-tog najebali najviše...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sve one koji ne znaju...

21.5. je bio dan vazduhoplovstva nase lepe i velike zemlje u kojoj je vecina rodjena

a koja je stipendirala mene i mog druga chikavilija da zavrsimo to sto smo voleli. :whistle:;)

Gde si ti? Poslao sam ti SMS u subotu ujutru, ali nisi odgovorio.

Nisam ti video kuma, samo Frenkija (u civilu) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tornja je dozivljaj jos bolji, pogotovu ovog novog, prosto se covek najezi i tako ostane par dana :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bataji im je to najstrozije zabranjeno. Mislim, razumem i zasto, ali mi u isto vreme i zao sto cemo biti uskraceni za ovako atraktivne stvari.

A i iskreno, ma koliko voleo migove, za brisanjce je orao zakon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuuaaaaaauuuuuuu... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

orao_11.jpg orao10.jpg

Otvoreni dan 98. Vazduhoplovne Brigade u Nišu

Sutra je Četvrtak. Dan koji od prve dojave o ovoj manifestaciji željno iščekujem. Možda i previše željno. Stres i nedostatak pouzdanja u vremensku prognozu pogoršavaju psihičko stanje. Gasim svetlo i uvlačim se pod frotir. Ujutru ću sve znati.

Alarm. Ustajem nevoljno. Veštim manevrom izjednačavam pritisak u glavi i dižem se iz kreveta. Vedro je – hvala Bogu. Krećem ka meni omiljenom mestu uz par lakših prekršaja u saobraćaju – mozak mi nije u autu već na stajanci.

Nakon vožnje Sarajevskom ulicom stižem do kapije. Vojni deo, sve vrvi od posetilaca, automobila i vojne policije. Nošen rekom ljudi i budućih ljudi – gomile klinaca, dolazim do cilja. Počinje...

Nastavak... @tangosixblog.com

DSC_6966-186.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepe slike :thumbsup: , ali prosto sam ubedjen da je taj deo oko kalisa zona zabranjena za letenje osim u slucaju aeromitinga? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZP_21.jpg ZP_22.jpg

ZP_23_1.jpg ZP_24_1.jpg

MIG_29_SMT_Lipetsk.jpg

Kod poslednje fotografije treba skrenuti pažnju na ono što se i inače prvo primeti, odnosno na sistem za dopunjavanje gorivom u vazduhu čime je radijus dejstva SMT verzije ovog aviona znatno povećan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

2049384.jpg :unworthy:

najveci avion na svetu an 225,pre se koristio za ruski svemirski program,bio je nosac aviona Buran,ruskom pandanu americkom mnogo poznatijem space shuttle

danas se koristi ovaj avion za najteze transporte po svetu :thumbsup:,moze da ponese 250 tona bez problema

postoji samo jedan primerak,koji se vozi pod ukrajinskom zastavom,a drugi avion se i dalje pravi :thumbdown:

0171804.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se pohvalim, Bataja ce od 1 marta postati bogatija za par mladih tek odskolovanih kontrolora letenja (ja i jos par kolega) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa... cestitam :)

Zamalo da budemo kolege... '94. sam trebao da zavrsim skolu za kontrolore, ali sticajem neprijatnih (po mene) okolnosti, morao sam da propustim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, moj san se hvala Bogu ostvario :D godinu dana cu raditi sa starom gardom pa se vracam dalje na skolovanje za Oblasnu kontrolu :)

Sto nisi zavrsio na kraju?

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam nekih privatnih problema zbog kojih sam bio sprecen, a kasnije "pros'o voz"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ticma

Čestitam. :thumbsup:

100 godina vojnog vazduhoplovstva se obeležava ove godine u Srbiji, biće vel'ki aero miting, kažu da će trajati nekoliko dana i da neće svih dana biti otvoren za posetioce. E, baš tih dana bi nam trebao neko ko može da sredi onako...preko veze da se uđe kada nije gužva, kada su tu samo novinari, razne delegacije i sl... :p

Šta ono reče, gde si postao kontrolor letenja... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...