Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

i ja ali skup sport, pa sam se preorjentisao na avio maketarstvo ( stoje ne rade ništa i skupljaju prašinu ...) a vremenom i to prestaje da bude zanimljivo jer isto traži keš + dosta slobodnog vremena ...

možda jednom kad budem u penzionerskim danima - možda nastavim da obnavljam kolekciju ...

što jel tebe zanima da počneš ili tražiš savete ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam se bavio time....imam dva aviona koji skupljaju prasinu. Jedan akrobatski model Charly i jedan skolski. Imam i celu stanicu za palenje i tocenje goriva. Voleo bi da to prodam za neke male pare , pa nek se neko bar igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš na maketorami ; maketarski kutak ili na mycity -vazduhoplovstvo itd, kucaj u gugl pa će ti izbaciti većinu domaćih sajtova gde verovatno ima neko zainteresovan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Watch Air Traffic LIVE

PMuHr.jpg

http://www.flightradar24.com/

Klikom na avion dobijate podatke o letu...npr:

# Callsign: THY1527

# Flightnr: TK1527

# Reg: TC-JGA

# Hex: 4BA8E1

# Model: Boeing 737-8F2 (B738)

# Airline: Turkish Airlines

# Lat: 45.81736

# Lon: 19.7206

# Altitude: 38000 feet (11582 m)

# Ground speed: 387 knots (717 km/h / 445 mph)

# Track: 311°

# Radar: LHBP

# From : Istanbul, Ataturk (IST)

# To: Dusseldorf, Dusseldorf (DUS)

Nemate uvek baš sve letove na evropskom nebu, ali zna da pređe i 85%

Svi avioni koji nemaju određeni transporder se ne prikazuju, a to su:

* ATR-42

* ATR-72

* Boeing 707

* Boeing 717

* Boeing 727

* Boeing 737-200

* Boeing 747-100

* Boeing 747SP

* All CASA models

* All Bombardier Dash models

* All Bombardier CRJ models

* Dornier 328

* All Embraer models

* Jetstream 32

* Fokker 50

* McDonnell Douglas DC-9

* McDonnell Douglas MD-8x

* McDonnell Douglas MD-9x

* Saab 340

* Saab 2000

* Air Force One

U svakom slučaju, zanimljivo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSCF2158.jpg

bespilotna letelica,domace proizvodnje :thumbsup: zvana orbiter,snima i nocu i danju

DSCF2159.jpg a preko ovog laptopa se upravlja i preko ovih par dzojstika,iz komandnog centra, e bas smo se modernizovali :unworthy:,domet joj je citavih 15 km

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj nas Vrabac vuce za sobom tanak opticki kabal preko kog prenosi informacije, barem je tako bilo u planu kad sam bio u Bubanj Potoku gde su ga sklapali :rolleyes: Sad kad sam video sve ove slicice pukle me emocije sa Burzea iz 2009, ne znam dal je neko bio ali mogu vam samo reci da je bilo nesto najlepse sto sam ikada video ipak 100 godina je 100 godina :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam juce cuo da je nas orbiter,al sam proguglo i procitao da je izraelska,a da smo kupili 10 komada,a svaka da kosta po 500000 dolara,znaci da je drzava platila 5 miliona dolara za ovo,pa bolje da su nastavili razvoj neseg vrabca,pa da ne mora da vuce za sobom zicu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Različite su namene te dve bespilotne.

Inače, nije žica nešto što je obavezno loše, jer se signal koji ide kroz nju ne može ometati...dok bežični još kako može. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko nesto o ovome?

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>

u jebote nevideh ovo!

Projekat se zvao YU SUPERSONIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aerodrom Batajnica 21.05.2011. OPEN DAY

ide li neko od vas sutra tamo :question: biće postavka avijacije & mini aeroshow :thumbsup: ako neko oće može sa mnom od grada oko 9h :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

neće nažalost, samo oficiri za regrutaciju :whistle::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretnem juče Duleta iz NS-a...i on kaže:

Nedelja 19.06. u Novom Sadu, on i još jedan drugar organizuju dB Drag..i još nešto, a nije 402 :whistle: ...zaboravih šta još ide u paketu. :D

Uglavnom, biće ovde kod nas izreklamirano kako valja, a na takvim manifestacijama je vazda bilo tjuning stajlinga i go go igračica... :thumbup:

Tako da...planirajte tu nedelju... :thumbup:

Za ljude koji ne znaju koji Dule:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=235

p.s. Trebao sam da napišem gore New Now...vidim da se ovih dana čak i po nacionalnim televizijama tako kaže... :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=y62LxmQuFnA

I, onda se malo pravdala:

http://www.youtube.com/watch?v=bATXsZF0dQM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ti ne znaš koji Dule... :harhar:

Ozbiljno, u ovom slučaju je to važno jer je on godinama učesnik na raznim manifetacijama kod nas, regionu, sudija na dB Drag takmičenjima...jednom je i na roštilju merio sa takmičarskom opremom koliko snage je imala tadašnja muzika u Mansovom Stilu... :thumbup:

p.s. A, moram da pomenem čoveka i jer sam ga jednom udario kolima na roštilju u Zrenjaninu pošto je, iz meni neobjašnjivih razloga :D , stajao na putanji kojom sam išao...i to još u rikverc, a znate da ja baš ne krećem lagano, tako da sam ga pošteno lupio...pa me malo savest... :whistle: ...ono, ipak je čovek tada ''pretekao''... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a znamo i da ti voznja u rikverc bas i nije na zavidnom nivou :harhar:

mogli bi se organizovati pa pravac NS???

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista sto nisi umirio jednom pljekom (savest) :harhar:

DSC_0036.jpg

a to sa brzim kretanjem nema veze, nego nisi nosio coroskope :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman pomislih u sebi "hmm, prvi topic bez Nesinih slika kako jede" ... kad ono :)

Elem, veliki pozdrav za Duleta i AP ekipu, uzivao sam gledajuci ih prosle subote na nbg-u na merenjima, organizacija za cistu desetku! Vidimo se u NS-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...