Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Su 27 i svi ostali njegovi derivati su zaista ogromni avioni. Tek kad ga vidis uzivo, shvatis koliki je.

Inace 29-ka, koja je osetno veca od 21-ce, pored Su 27 izgleda smesno.

Nego, na ovoj fotki mi smeta sto su dodatne rezervoare na 21-ci okacili na spoljne potkrilne nosace, gde nemaju nikakvu funkciju. Pretpostavljam da su samo zbog fotkanja to uradili.

Xebi ga ipak su SU27 i mig 29 braca blizanci, samo sto je MiG malo zakrzljao :D

Zaboravili su na oficialnom site-u da napisu da ce chelic biti jedna velika atrakcija sa svojom letelicom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

... u niskom letu :D

Jbg, meni tek za mesec dana stize teleobjektiv, tako da 11. ni ne moram da nosim foto aparat za dzabe :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Batajnici se srušio vojni avion

U blizini batajničkog aerodroma u 09:15 srušio se avion Vojske Srbije, pilot se katapultirao i nalazi se na VMA.

Reč je o avionu MiG-29, koji je pao u blizini Instituta "Moma Stanojlović".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel i pred prošli aeromiting pao avion? Ovo je već zabrinjavajuće :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da...24. Sep 2008. godine...6 post na ovoj temi.

Zvanično :

Prilikom izvršavanja redovnog letačkog zadatka, danas, 07.07.2009. godine, oko 09.10 časova, u rejonu aerodroma Batajnica, došlo je do udesa aviona MiG-29 Vazduhoplovstva i PVO Vojske Srbije.

Pilot aviona se katapultirao, ali je nažalost od zadobijenih povreda preminuo. Prilikom udara aviona u zemlju, poginuo je jedan vojnik, dok je drugi vojnik lakše povređen.

Odmah po saznanju o udesu, preduzete su sve propisane mere za obezbeđenje mesta udesa i provođenje istražnih radnji od strane nadležnih organa.

Komisija za ispitivanje uzroka i okolnosti udesa odmah je počela sa radom, o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slepci bre sto ne priznaju da nam avioni nisu ni za sta,ovo je treci udes u poslednje 2 god. nego cimaju ljude da podizu te krseve,a sad ce jos i da okrive pilota da je njegova greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako Boki...

Udesi borbenih aviona su uobičajena stvar. Hoćeš da ti dam listu koliko desetina aviona su izgubili u udesima npr. Amerikanci u poslednje 2 godine ?

Nema to veze sa tim...prosto to se dešava...naročito prilikom zahtevnog letenja, a upravo je pilot koji je danas poginuo vežbao letački program za aeromitnig koji treba da bude sad u subotu iznad Ušća...

Avion ne može da bude ni za šta. On je ili ispravan ili nije. To važi i za putničke i za borbene.

Avioni se prizemljuju kada im isteknu resursi, a ne kada su stari...Npr. pola onih aviona koji su nas bombardovali 1999. su bili stari po minimum 20 godina...a, bilo je onih koji su stari i po 30-40 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je uklet taj aeromiting na ušću, ako nastave da ga organizuju prvo ćemo ostati bez aviona, a onda i pilota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ovo je i meni palo na pamet.

Smorio sam se najstrasnije, poznavao sam coveka :(

Inace, avion je remontovan i leteo posle remonta bez problema. Treba uzeti u obzir da se standardno letenje i akrobatsko mnogo razlikuju i po avion i po pilota.

Nemam reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta mislite oće li STVARNO biti "veliki" međunarodni miting za dve nedelje 13.09 ???

po medijima se vrte stidljive najave te Gripen, Typhoon, F16 danski itd ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...miting će naravno biti, a koliko je ''veliki'' miting je stvar subjektivne procene... :thumbup:

Italijani šalju par EF, Danci par F-16, kao i Turci, Grci šalju jedan Mirage, a Mađari jedan Gripen.

Uz avione Vazduhoplovstva Vojske Srbije, to je sve što se tiče borbenih aviona.

Tu će biti i helikopteri, transportni avioni, školski klipni, školski mlazni...ali npr. ovog aviona neće biti :

1117816259008431572611.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, žao mi je što neće doći rusi sa SU 30 KN, ali seka drma i njih ....

nego mogli bi neki članovi koji su tamo bliže da nam obezbede par parking mesta u hladu - šta misliš ???

ti kao predsednik da ih " ubediš " ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao grkljana kako se sprema za miting!

Lomio ga 5 dana iznad halkidikija i nervirao me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko sve ide na aeroshow,ja danas kupio kartu,pa reko mogli bi se organizovat da idemo grupno ko hoce da ide.taman da se trkam sa onim mirazom sto dolazi,da ga pocepam na 402m

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja idem 1000 % ali mi nešto cela priča sa parkiranjem polako ali sigurno ide na živce, pa ću verovatno ići GSP :

sećam se 97- 98 zadnji veliki mitinzi moglo je da se parkira na okolnim njivama i za one prve srećnike pored kapije i u MOMI, ali nisam siguran jel to bilo za DŽ ili se keširalo ??? ( nisam išao kolima tad )

2. zadnjih godina 02 , 05 kad su bile auto trke ni u Momi ni na njivama nije moglo pa sam morao da pešačim od crkve...

a ostali su maltene parkirali i niže u bataji, pa odatle peške ...

3. ako ovako bude bolje je ići GSP koji navodno da će biti produžen do kapije aerodroma i još je jeftinije ako opale neku cifru za parking - sumnjam da će biti manje od 500 din jer je ulaznica 200 din ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko ne ode sutra na miting

komotno moze da ide 20og ovog meseca na sledeci u Beogradu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...par zanimljivih slika koje sam pokupio sa Interneta... :thumbup:

Britanci zakatančili svoj Hawk

66948568.th.jpg

Česi izgleda gledaju i TV... ;)

45019159.th.jpg

Novi toranj...

66978361.th.jpg

22775479.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...