Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

 

i su 24 i su 25 su avioni starije generacije,al su i dalje mocni i jako dobri avioni,al imaju razlicite namene,evo i ovih dana u siriji pokazuju svoju ubojitost

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu, vidis da su ruski avioni.

 

na njih sam i mislio :smoke:

 

Grupa Strizi

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ali nasi, uprkos tome sto jos uvek imaju mali broj ruskih aviona u naoruzanju, u akciju idu samo sa ozbiljnom opremom, pa i u Siriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo ove nesreće sa ruskim A321 - izgleda da je taj konkretan avion već imao tail strike još 2001. godine. A to je bio i uzrok nesreće onog japanskog 747. Moguć uzrok katastrofe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, falcon : sukhoy

 

Vrlo je bitno koji je suhoj u pitanju. Su-24 je bombarder/izviđač i nikako nije za poređenje kao direktan konflikt ova dva aviona.

 

Ali videćemo uskoro, cenim da će ubuduće sva bombardovanja ići uz lovačku zaštitu Su-30SM pa ćemo da vidimo onda šta F-16 može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SU-24 nema šta da traži u vazdušnom duelu sa F16s tako da mu je bio prelagana meta.

 

Nego čudno je da su se Rusi toliko opustili da su ga poslali bez pratnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da nisu očekivali toliki bezobrazluk. Ili manjak pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da je to bio dogfight pa kao ovaj dobio, vec je u pocetku data informacija da je oboren sa zemlje, pa sam zato napisao, izgleda nije sa zemlje vec -"izgleda da je falcon poentirao"...

Sada kada su-24 dobije pratnju 27-ica zavrsili su ga, u stvari...svakako su ga zavrsili.

Nisam neki rusofil, ali od danas svakako drugacije gledam stvari

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaćeš drugačije ako se ispostavi da je tačno da su uništavanjem rafinerije koje su držali pobunjenici presečen veliki izvor finansiranja obe strane. Druga strana je Erdoganov sin koji je jeftinu naftu odande dobijao i imao ogromne zarade.

Cela situacija postaje daleko ozbiljnija i obzirom da je turska veliki uvoznik gasa od Rusa a zima tek počinje. Sve to može lako ekonomski da uzdrma i da se dalje prenese. Pod uslovom da cela priča vojno ne eskalira. Onda odosmo .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes

Onda...kako je Ajnštajn rekao, ne znam kojim oruzjem ce se voditi treci svetski rat, ali znam da ce se cetvrti voditi drvenim motkama (ili tako necim slicno)

Zajebato...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaćeš drugačije ako se ispostavi da je tačno da su uništavanjem rafinerije koje su držali pobunjenici presečen veliki izvor finansiranja obe strane. Druga strana je Erdoganov sin koji je jeftinu naftu odande dobijao i imao ogromne zarade.

Cela situacija postaje daleko ozbiljnija i obzirom da je turska veliki uvoznik gasa od Rusa a zima tek počinje. Sve to može lako ekonomski da uzdrma i da se dalje prenese. Pod uslovom da cela priča vojno ne eskalira. Onda odosmo .......

 

Nema šta da se uspostavi, to je činjenica. Rusija nije neozbiljna država pa da iznosi neproverene informacije. Putin sigurno ništa ne kaže što obaveštajne službe nisu 10 puta proverile.

Inače, našao sam informaciju da će da im prekinu isporuku gasa, da je to gotova stvar.  Takođe, u Siriji je raketna krstarica "Moskva" isplovila iz luke i ima zadatak da eliminiše svaku potencijalnu pretnju. Takođe, od sada će sve operacije bombardovanja da se odvijaju uz lovačku zaštitu. Treba imati u vidu da su Rusi postavili i sistem S-400 na aerodromu u Latakiji, koji pokriva celo to područje. https://www.rt.com/news/323329-russia-suspend-military-turkey/

:yes

Onda...kako je Ajnštajn rekao, ne znam kojim oruzjem ce se voditi treci svetski rat, ali znam da ce se cetvrti voditi drvenim motkama (ili tako necim slicno)

Zajebato...

 

Lukom i strelom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turci su bas drski kad su ovo uradili ne znam da li je ikada neko iz Nato oborio ruski avion???Neracunam KorKorejski,Vijetnamski rat i slicne konflikte gde rusi nisu zvanicno ucestvovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najteze je turkinjama, one su jos uvek pod turcima :)

Mala sala...iskreno ovo je za plakati.. :(

Nis' normalni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...