Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Gledam sad TU-104 u ovom klipu, pa kad smo već kod ruskih plagijatora , treba pomenuti i Comet - prvi komercijalni mlazni avion. Nažalost po nju, ostali proizvođači su se naučili na njenim greškama. Ali kad se pomisli da je to avion sa kraja '40-ih i pocetka '50-ih, dan danas je skoro pa moderan. Mogu samo da zamislim kako su ga tada doživljavali.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha odlicna slika,ovo pasuljani i moje borbeno vozilo M80,koliko sam se vozio u njemu sa sve borbenom opremom,mislim da je udobnije u gradskom u prepunom autobusu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, silenci said:

haha odlicna slika,ovo pasuljani i moje borbeno vozilo M80,koliko sam se vozio u njemu sa sve borbenom opremom,mislim da je udobnije u gradskom u prepunom autobusu

u pitanju je Pester.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pasuljanama nema ovoliko sume na samom polignu!

@silenci

Ne znas gde je gore, napred posluzi ili nazad iskrcnom delu!:pirate:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2018 at 10:04 AM, bane1321 said:

Na pasuljanama nema ovoliko sume na samom polignu!

@silenci

Ne znas gde je gore, napred posluzi ili nazad iskrcnom delu!:pirate:

jooj meni to bas nesto slicno

ma luda voznja,ja bio pozadi pa se iskrcavali,pa posle trcali u liniji sa bvp,na svakih 10 metara po jedan,eh da je samo bilo snimati da se smejes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put obuka kadeta Vojne akademije na avionu Lasta

 

obuka-kadeta-vojne-akademije-na-avionu-v54-lasta-prvi-put-novembar-2018-4.jpg

 

Osnovna letačka obuka kadeta Vojne akademije od juče se po prvi put izvodi na avionu V-54 lasta, koji je je u naoružanje Vojske Srbije uveden početkom ove godine.

Na aerodromu ''Batajnica'' juče je počela osnovna letačka obuka kadeta 140. klase Vojne akademije na avionu V-54 lasta. Svoje prve letove imali su kadeti Vukašin Bandić, u avionu sa instruktorom majorom Goranom Đurićem, i Dušan Tanasijević, u avionu sa instruktorom majorom Kristijanom Sasurom. To je prvi put da se obuka kadeta realizuje na ovom avionu domaće proizvodnje. Do sada je obuka kadeta Vojne akademije na studijskom programu Vojno vazduhoplovstvo izvođena na avionu Utva 75, koji se gotovo četrdeset godina koristi za selekciju kandidata, početnu letačku obuku i trenaž pilota ratnog vazduhoplovstva i PVO naše vojske. Avion V-54 Lasta je jednomotorni školski avion namenjen za osnovnu i deo napredne obuke pilota koji se školuju na Vojnoj akademiji. Svojom savremenom, digitalnom avionikom i letnim karakteristikama omogućava obuku u osnovnom, akrobatskom, navigacijskom, grupnom, instrumentalnom i noćnom letenju. Laste su u naoružanje Vojske Srbije uvedene početkom ove godine.

 

obuka-kadeta-vojne-akademije-na-avionu-v54-lasta-prvi-put-novembar-2018-2.jpgobuka-kadeta-vojne-akademije-na-avionu-v54-lasta-prvi-put-novembar-2018-1 (1).jpgobuka-kadeta-vojne-akademije-na-avionu-v54-lasta-prvi-put-novembar-2018-1.jpg

 

preuzeto sa - vs.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nije baš uvek tako kako se misli. Na kraju ispadne posao kao i skoro svaki drugi. Imam dosta prijatelja profesionalnih pilota na kako malim, tako i velikim avionima i mogu da kažem da su ovakve situacije lepe za posmatranje samo iz fotelje... ali kad se nadjete na onom sedištu ispred kojeg se nalazi volan ili palica, dobro se preznojite u ovakvoj situaciji... i sam sam bio u sličnoj situaciji, u maloj sportskoj letelici, sa nešto  slabijim vetrom... a pista - "kratka a široka..." ;)  (kada se sleće popreko na pistu...) :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...