Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Nesto mi se javlja da ce Lazanski biti u pravu.

U bilo kom slucaju, dobro ce biti ako se bilo sta dogovore.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao upucen u problematiku, a i kao ljubitelj ruskih vazduhoplova, ipak moram da priznam da mi nabavka MiG 29 M2 ne deluje kao dobro resenje. Mnogo bolje resenje bi bila nabavka SMT verzija 29-ke.

 

U svakom slucaju, drago mi je da je uopste na dnevnom redu bilo sta vezano za modernizaciju uveliko zastarelog i jadnog vazduhoplovstva ove zemlje.

 

E da, i ja mislim da je u pitanju samo 6 aviona, a ne cela eskadrila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAD kupuju ruske helikoptere

 

 

229682_mi17-ok_f.jpg

 

 

Vašington – Pentagon će potrošiti 572 miliona dolara za kupovinu 30 ruskih vojnih helikoptera koje će koristiti vojska u Avganistanu, prenosi Rojters.

Helikoptere Mi-17 koristiće specijalne jedinice za borbu protiv terorizma i narkotika, i za specijalne operacije.

Pentagon očekuje da se posao završi do kraja 2014. godine, a ugovor s ruskom kompanijom Rosoboroneeksport uključuje rezervne delove, testnu opremu i tehničku podršku.

Pre godinu dana Odsek za odbranu kupio je 12 helikoptera Mi-17 za 217,7 miliona dolara.
 

 

 

FoNet

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno,kad su ruski helikopteri,a i uopste vojna tehnika najbolja na svetu :unworthy:

 

2106818.jpg

neka kupe i ove borbene masine da vide sta je ubojitost,a on se zove ka 52 aligator  :2guns:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam ljubitelj ruskog vazduhoplovnog naoruzanja, ali kada su helikopteri u pitanju, tu je situacija prilicno sarolika i u zavisnosti od namene helikoptera razlikuje se vrh liste. Evropski i americki konstruktori su u vecini slucajeva na vrhu te liste.

Ranije pomenuti Mi-17 ili tacnije modernizovani Mi-8 je zaista jedan od najpouzdanijih transportno/borbenih helikoptera ikada napravljen u svetu sa debelim iskustvom u borbenim uslovima.

Ka-50 i Ka-52 zaista deluju impresivno na papiru, ali to su helikopteri koji nisu imali prilike da se oprobaju u stvarnim borbenim uslovima. Tek tada ce moci realno da se procene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukhoi Su 35S pre par dana na Burzeu, prvi put van Rusije, demonstrativni let

 

 

Uzivajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha,sad nam nemoze niko nista,a ovaj su35 je ,mislim najmocniji borbeni avion na svetu

 

http://www.airliners.net/search/photo.search?countrysearch=France&distinct_entry=true&sort_order=photo_id+desc&page=2&page_limit=15&sid=c8ba603c8c59209221545a8a8e37ac47

ko hoce da gleda sta je bilo na aeromitingu u burzeu,evo linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuu vidi temu... Za.ebite ove, vidite simulaciju kako su moje kolege oborile nevidljivog i snimak razgovora f16 pilota dok pada na cer, ista ekipa, isto odstojanje.. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piloti ruskog lovca T-50 moći će da se katapultiraju na visini do 23 kilometra

 

 

1826.jpg

 

 

Moskva – Ruski naučnici su razvili zaštitnu opremu za pilote perspektivnog lovca T-50 (PAK FA), koja im omogućava da izdrže preopterećenje do 9G u trajanju od 30 sekundi i katapultiranje na visini do 23000 metara.

U kompletu zaštitne opreme nalazi se sistem kompenzacije pritiska u plućima, koji dovodi kiseonik u masku za disanje pilota, naduvavajući pluća iznutra i ne dozvoljavajući im da kolabriraju, prilikom sniženja pritiska i preopterećenja. Osim toga, prilikom preopterećenja sistema obezbeđuje ravnomeran pritisak tela, što sprečava oticanje krvi iz glave i gubitak svesti.

 

 

Глас Русије

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusi nam nudili i „suhoj SU 27“

 

 

361070_suhoj01reutersfoto-pascal-rossign(Foto: Blic)

Beograd – Rusija je sa Srbijom pregovarala i o prodaji borbenih aviona „suhoj SU 27“ i „SU 30“, izjavio je Aleksandr Mihejev, direktor „Rosoboronoeksporta“, ruske državne firme koja trguje oružjem. Pored toga, u toku su i pregovori o nabavci aviona „mig 29 M2“, o čemu je „Blic“ pisao.

„Razgovarali smo sa Srbijom i o mogućnosti prodaje aviona „SU 27“ ili „SU 30“. Međutim, zbog finansijskih teškoća u toj zemlji, trenutno je pauza u tim pregovorima „, izjavio je Mihejev za RIA Novosti.

Cena jednog aviona „SU 27“, koji je u naoružanju devet zemalja i Rusije, iznosi oko 30 miliona dolara. Modernija varijanta „SU 30“ košta oko 34 miliona dolara.

Podsetimo, predstavnici Srbije, s prvim potpredsednikom Vlade Aleksandrom Vučićem na čelu, razgovarali su s ruskom stranom o nabavci i šest aviona „mig 29 M2“.

Cena jednog primerka ovog aviona je oko 24,5 miliona dolara, a Rusija bi trebalo da nam odobri kredit kojim bismo od njih kupili avione.

 

 

 

Н. Ч. / Блиц

 

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-600 je vec stigao u Srbiju.

 

podeli na 2 i znaces sta je stiglo!

a stiglo je iha ha odavno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusija šalje Srbiji amfibijski avion za gašenje požara

 

800px_MCh_S_Beriev_Be_200_waterbomber.jp

 

Rusija će u Srbiju, u sezoni povećane opasnosti od šumskih požara, uputiti jedan svoj amfibijski avion za gašenje požara, izjavila je u Moskvi portparolka ruskog ministarstva za vanredne situacije Irina Rosius.

ččJedan amfibijski avion tipa Be-200 biće angažovan u Srbijičč, rekla je Rosius, a prenosi agencija RIA Novosti.
Načelnik sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić izjavio je juče u Beogradu da je ruskoj vladi upućena molba da Srbiji ustupi jedan helikopter za gašenje požara, koji bi od kraja jula do sredine septembra bio stacioniran u srpsko-ruskom humanitarnom centru u Nišu. Ruski mlazni dvomotorni avion Berijev Be-200 je velika višenamenska amfibijska letelica koja može da poleti sa kopna ili sa vodene površine i da ponese 12 tona vode.
Prvi put je upotrebljen 2004, godine, a od tada je angažovan na gašenju požara u Rusiji, Portugalu, Italiji, Grčkoj i drugim zemljama.

Beta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate Nesho!

Ova 29-ka prva u drugom redu nije nasa! ;)

Fantasticne fotke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...