Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Guest 4236

Nije daleko pa sam otišao i treći put. Ako nekoga zanima može pogledati fotke.

Pq1vnRX0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da sam znao da ima tako nesto bas bih se potrudio da odem.... Predpostavljam da je miting svake godine tako da sada znam da se naostrim za sledecu godinu i idem sigurno!!!

Cale mi je bio vojni pilot pa sam kao klinac svako malo bio i na aerodromima i na aero mitinzima i prosto mi nedostaje sve to vec godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ima li jos tih slika avioncica ili nema? da se podsetimo moja zena i ja kad smo nas dvoje bili u Keckemetu na mitingu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236

Ove godine nisam baš puno slikao, ali slobodno pogledajte i ostale albume na www.mitrowsky.fotopic.net Bio sam na još nekim mitinzima.

Naravno, nisam baš sve fotke okačio, to me je već mrzelo...

Ajd' ??oš dve:

Pq1vofTr.jpg

aV1pZQPJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236

Pilot Vojske Srbije Ištvan Kanas poginuo je kada se avion ''supergaleb G-4'' srušio na aerodromu Batajnica...

IstvanKanas.jpg

Piloti ne umiru, oni samo odlaze i ne vraćaju se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekadasnij clan starih LETECIH ZVEZDA a posle samo ZVEZDA!

Ma covek je bio No.1 !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236

Današnji aeromiting, Kalemegdan 2008. Nekoliko fotki.

kragujlozalowmf2.th.jpg kragujpassxn1.th.jpg g2galebrc6.th.jpg

agricatca3.th.jpg excelzf8.th.jpg

gyroclosesb1.th.jpg nquietlz9.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

super su ti fotke!

bas bas bas.

jel imas jos neke?Mislim na ostale avioncice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh stara dobra vremena!

a secam se kad su dosle na Bataju.Tad sam i poceo da radim tamo!

Bese nekad sad se spominjalo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuga.Kad gledas takvu masinu bez top naoruzanja za koje nasi nemaju para,izgleda kao Supermen smaknutih pantalona.Naravno i najvazniji faktor,brojnost aparata.Ne razumem se mnogo u jeroplane ali ipak mogu da shvatim da lovac bez vrhunskog naoruzanja i nije nesto.Secam se kad su Ruje pre desetak godina razvili neki Suhoj sa obrnutim krilima o cemu su na zapadu samo sanjali.da lisu ponudu da strani partneri finansiraju razvoj naoruzanja,medjutim Ameri su odmah stavili veto na celu pricu.Od tad vise nisam cuo za tog Suhoja. :(

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-V rakete su stigle zajedno sa avionima, još davnih dana...

U međuvremenu im je istekao resurs, i nisu se više mogle kačiti na avione.

Zato su sada kupljene nove rakete, i one će biti kačene na 29-ke. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Secam se kad su Ruje pre desetak godina razvili neki Suhoj sa obrnutim krilima o cemu su na zapadu samo sanjali.Dali su ponudu da strani partneri finansiraju razvoj naoruzanja,medjutim Ameri su odmah stavili veto na celu pricu.Od tad vise nisam cuo za tog Suhoja. :(

Mani se tih carsijskih prica koje je neko cuo od nekoga, kome je pak Putin rod po nekoj liniji :).

Su-47 Berkut (S-32, S-37) je eksperimentalni avion koji nikada nije ni planiran da bude uveden u bilo kakvu serijsku proizvodnju, a jos manje u naoruzanje, vec mu je namena bila samo kao demonstrator novih tehnologija u razvoju borbenih vazduhoplova. O nekoj ponudi za finansiranje sa zapada je tek smesno govoriti, a jos smesnije o vetu amerikanaca. Voli nas narod da smislja te zaverenicke price. Taj projekat je prekinut posto se pokazalo da buduci trendovi u borbenom vazduhoplovstvu idu u potpuno drugom pravcu i preslo se na razvoj lovca 5. generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...