Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Ovako je ofarban novi A330 za Air Serbia:

 

 

Novi avion Air Serbia sa likom Nikole Tesle stigao u Beograd

 

Novi avion Airbus A330, koji će pod imenom i s likom slavnog naučnika Nikole Tesle leteti do Njujorka, stigao je danas u srpsku prestonicu. Ima 257 mesta (21 u biznis i 236 u ekonomskoj klasi), sa potpuno novim sedištima u biznis klasi. Registracija mu je YU-ARB. Ovaj avion je napravljen 2008. godine, tj. godinu dana je mlađi od A330 koji je Air Serbia koristila proteklih godina. Pre dolaska u Air Serbia leteo je za Aeroflot.

 

air serbia tesla.png

 

Letelica je u podne pristigla na beogradski aerodrom koji nosi ime našeg slavnog naučnika. Novi avion je, nešto pre 12 sati, doleteo iz Holandije i sleteo na beogradski aerodrom Nikola Tesla, rečeno je Tanjugu u Air Serbia. Iz kompanije je ranije saopšteno da je širokotrupni putnički mlaznjak farban osam dana u tri smene u kojima je bilo po oko 10 ljudi. Kako je navedeno, nije slučajno izabrano da leti baš za Njujork, već upravo zato što je i Tesla veći deo svog života proveo u tom američkom gradu. I koncept novog jelovnika inspirisan je režimom ishrane Nikole Tesle, pa je jelovnik za putnike ekonomske i biznis klase inspirisan Teslinim detinjstvom, studentskim danima i boravkom u Njujorku, navedeno je u saopštenju.

 

arb02.jpg arb 01.jpg arb03.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari je imao...nešto ne verujem da su otišli korak nazad:

 

Screenshot_5.jpg

 

EDIT: Na Ex-Yu Aviation u komentarima kažu da je biznis isti kao u Air Lingus, a ekonomska ista kao u Aeroflotu koji ima manje displeje u naslonima sedišta njihovih A330.

 

Screenshot_6.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, neshaoct said:
Stari je imao...  

 

Ja koliko znam, nije imao. Baš sam negde čitao o tome.

Vidim ovde na slici sa klipa da ima, al' da nije to bilo za promotivni let, pa kasnije izbačeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, totti said:

Vidim ovde na slici sa klipa da ima, al' da nije to bilo za promotivni let, pa kasnije izbačeno? emoji848.png

To je skupo kasnije menjati (izbacivati/dodavati).

A330 je imao, u manjim avionima nema...evo jednog teksta (review) i slika ekonomske klase 2 godine posle prvog leta za JFK:

runningwithmiles.boardingarea.com

 

ara eco01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tražio slike ekonomske klase, ali sam nalazio samo iz 2016. Moguće onda da je imao . Znam da su pre koju godinu menjali sedišta u celoj 320/319 seriji i ubacili tanja Recaro.

Za onaj Etihadov A320 koji je leteo za London pod AS kodom sam gledao klip da su izbacili ekrane iz sedišta (ne sećam se da l' ih je imao samo u biznis klasi ili komplet).
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi tako pričaju...i piloti i tower .. for ziro najn carli...:wallbash:

To je zato što:

- pričaju po hiljaditi put isto;

- zato što hoce brzo da kažu da bi oslobodili vezu...

- malo mangupski (da ne kažem kaubojski)  zavrnu i to je to...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pilota sam zapamtio (čini mi se) Kozlicu, sa odličnim izgovorom engleskog.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , onda bese kopija Miraza?

Na mnoge avione budže te dodatne rezervoare...jesu ružniji, al lete dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, pa su ih Ameri uslovili kupovinom F16 (ne mogu da se sad setim kako), a Lavi je imao skroz ok performanse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili

 

BIS za Dvadesetjedinicu

 

58godina_legende.jpg

 

Pilot u penziji Boriša Mandić organizovao je ispraćaj svom kolegi lovcu-presretaču MiG-u 21. Pomoć u organizaciji Mandiću pružili su RV i PVO, ali i Ruski dom gde je održan svečaniji deo manifestacije. Letelica je tako posle više decenija dostojno ispraćena nakon 58 godina službe. Gosti prvog dela manifestacije na batajničkom aerodromu čak su imali privilegiju da osete i šarm nekadašnje sovjetsko-jugoslovenske tajnovitosti kada novi istočni lovac dođe na ovaj aerodrom. Sve je dakle bilo u duhu interesantno organizovanih vojnih događaja.

 

MiG21 penzija.jpg

 

Punih 58 godina naši piloti čuvali su nebo uz pomoć ovog sjajnog aviona koji je u periodu od 1962. do 1986. u ukupno 261 primerku nabavljen iz tadašnjeg Sovjetskog Saveza. Reč je o nadzvučnom avionu druge generacije, nosiocu više vazduhopovnih rekorda, koji je proizveden u najvećem broju primeraka u istoriji vazduhoplovstva - ukupno 11.496 komada u 32 verzije. Кorišćen je tokom šest decenija na četiri kontinenta u ratnim vazduhoplovstvima više od 60 država, a u mnogima se upotrebljava i danas. Potukovnik Dejan Beda, pomoćnik za operacije komandanta 204. vazduhoplovne brigade, koji je mnogo godina proveo u kokpitu miga-21, podsetio je da je priča ''dvadesetjedinice'' neraskidivo vezana sa batajničkim aerodromom jer je svaki primerak koji je ikada stigao u našu vojnu avijaciju poleteo i sleteo sa te piste.

 

 

Boriša Mandić bivši vojni pilot instruktor na MiG-21, pozdravio je okupljene u ime Vazduhoplovne fondacije ''Pilot Mihajlo Petrović'' i Udruženja nadzvučnih pilota. ''Veteran koji je iza nas završio je karijeru i odlazi u istoriju, ne i u penziju. Danas su nam osećanja pomešana, barem nama koji smo čitav radni vek proveli u kabini ovog supersoničnog aviona. Ali taj veteran, itekako je na nebu ove zemlje ostavio neizbrisiv trag'', rekao je Mandić i naglasio da je upravo zbog toga ova manifestacija i nazvana ''Trag u beskraju''. Legendarni avion MiG-21 sibolično je pozdravljen tradicionalnim vodenim slavolukom u čast dugogodišnje službe u našoj vojnoj avijaciji.

 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi bilo lose da napisete cije su fotografije kada kacite.

Konkretno, mislim da je Dimitrije Ostojic zasluzio to.

 

Inace na ovoj fotki u drustvu dve 29-ke je 16185 na svom pretposlednjem letu. Poslednji je bio koban po njega i dva pilota :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ih je žao, ali vreme je za modernizaciju...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...