Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Da, bas htedoh da napisam da je kod nekih aviona, poput tih akrobatskih, motor taj koji drzi avion u vazduhu, a ne uzgon ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucajte na google Technik Museum Sinsheim i Technik Museum Speyer i kliknite na slike

 

Prvom prilikom i pod obavezno

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, super mi je sto ovi imaju i Concorde i Tu-144 jedan pored drugog!!!

Lepe postavke.

Ali ne verujem da su ludaci popeli 747 na jarbole :D To bih voleo da vidim uzivo

 

Inace, video sam Concorde uzivo, izbliza i iznenadio se kolicni je to avion u stvari :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijem kafu u stanu i čujem buku kao da raketu lansiraju
Pogledam na Flightradar šta je u pitanju, kad ono IL-62 poleće

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan sam gledao na vestima neki snimak sa aerodroma u inostranstvu,dc9 ladno....
Slika sa neta za ilustracijui-dikz-dc-9-32-alitalia-al00514-2520x1680.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos kao klincu, pokojni otac mi doneo knjigu Savremeni vojni avioni i helikopteri...i od gomile ozbiljnih masina, Orao J-22 mi uvek bio nekako pri srcu, lep i interesantan...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras počela nova sezona Air crash investigation na NG. Kakav sve splet okolnosti i nemara doveo do pada prvog Lion Air 737 Maxa...

Na poslednjem letu pre kobnog prethodna posada imala identične probleme, rešila ih (isključili automatsko trimovanje) ali glavni problem nije navela u izveštaju već samo propratni problem sa senzorom napadnog ugla (neslaganja uređaja za merenje brzine i visine), plus nastavili let umesto da se vrate na polazni aerodrom.

Senzor između dva leta zamenjen, ali nije kalibrisan i problem ostao.

Kapetana nervirao kopilot, pa mu nije preneo kad mu je predao upravljanje da je prethodno preko 30 puta ručno trimovao stabilizatore dok je on upravljao...

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo istorije... 6.april '41.

Uništeni Brege-19, 7. Vazduhoplovne izviđačke grupe, Armijskog vazduhoplovstva, 6. Armije, Kraljevine Jugoslavije.

FB_IMG_16177376544095054.thumb.jpg.c152191334a9cc1280a5df664387fa90.jpg

 

Aerodrom "Rudine" u Smederevskoj Palanci, u daljini se vidi crkva Svetog Preobraženja gospodnjeg, koja i danas postoji (i gde sam rekao sudbonosno da)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@debelizmaj

Mislim da jeste! 

 

Evo malo fotki sa jedne od proba za predstojeću združenu vežbu vojske i policije!

IMG-577e959006b174a8fdb1cb2ae334c712-V.thumb.jpg.6ef74f302dc28ef764d51366c68138c6.jpg

 

IMG-b0289e8943b35a7881a7f80998d1b3ad-V.thumb.jpg.f6b1089dc30abc7a1db975a571f53566.jpg

 

IMG-763f68911f92b19d231f3e3402daaa7b-V.thumb.jpg.6360cad9846899b4eda9d66f92ee759b.jpg

 

IMG-ef0f4f930c374e4b3c0fdbac5d9e89ab-V.jpg

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjajne slike,samo neka kazu,kako su uspeli da prevrnu Pancir,koji je taj debil sto je to uradio,sta se  desilo

lete neki avioni

 

image_2021-04-13_173843.png

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavni problem je što se vozilo koje vozi bojeve glave na sebi a i nestabilno je,ne gura u jutanji špic, dakle odgovoran je oficir koji to zamislio...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, neshtry said:

Glavni problem je što se vozilo koje vozi bojeve glave na sebi a i nestabilno je,ne gura u jutanji špic, dakle odgovoran je oficir koji to zamislio...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

dobro pa nije upalo u Savu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možda je zbog guma, da su bile Lassa ne bi skliznuo!

Kama,majkumu, Kama...

Kada bude iz Turske, možda bude i Lassa(koja je dobra ako si vozački dasa )

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...