Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

1 hour ago, ata said:

Nije, mada bi još zanimljivije da smo imali neki. Ovaj predmet je 4,15m velik, crvene je boje i ima 95KS... ;) Nekako se uglavi na većini događaja, usput, kao Hičkok...

OK, sad sam skapirao asocijaciju, ali onda ostaje pitanje sta je ono sto se pojavljuje na snimku par sekundi pre toga, u vazduhu pored tegljaca i jedrilice

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Према извештајима америчког института за петролеј, током ваздушних напада на СРЈ НАТО троши просечно 38 милиона литара керозина дневно (5% укупне светске потрошње овог деривата) и доводи до 33% повећања цене ационског горива."

 

 

https://www.zov.rs/nato-da-odgovara-za-zlocin-nad-srj/

 

 

 

 

Edited by Desmo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/20/2020 at 2:27 PM, Boris90 said:
Batajnica sinoc

 

Letenje u nedelju uvece?
Krajnje neuobicajeno, osim ako je para imala vezbu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa istog YT kanala...kad sam pročitao naslov klipa mislio sam da je preterivanje, ali... :) 

Kao što piše u naslovu, Iljušin-62 se u poslednjem trenutku (i meni laiku tako izgleda) odvojio od piste:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je to Rusima fetiš

Poslaću ti dva klipa na viber, pa ih postavi ovde ako te ne mrzi... oba su sa Tesle, snimljena u razmaku od par minuta, a pokazuju koliko kasnije se Aeroflot podiže u odnosu na Lufthansu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Boris90 said:
Bas sam sad procitao razlog. Ozbiljno je natovaren, drzi ga sto duze na pisti koristeci ledjni vetar kako bi postigao sto vecu brzinu.


Bas htedoh to da kazem, za pretovarenost. Nisam nigde procitao, samo sam pretpostavio.
Jedino sto mi je cudno sto je poletao sa vetrom u ledja. Uvek (ako je moguce) se polece “u vetar” posto se uzgon ostvaruje brzinom strujanja vazduha oko krila a ne brzinom u odnosu na podlogu

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, totti said:

Poslaću ti dva klipa na viber, pa ih postavi ovde ako te ne mrzi... oba su sa Tesle, snimljena u razmaku od par minuta, a pokazuju koliko kasnije se Aeroflot podiže u odnosu na Lufthansu emoji3.png

Evo ih:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, chikavili said:
Bas htedoh to da kazem, za pretovarenost. Nisam nigde procitao, samo sam pretpostavio.
Jedino sto mi je cudno sto je poletao sa vetrom u ledja. Uvek (ako je moguce) se polece “u vetar” posto se uzgon ostvaruje brzinom strujanja vazduha oko krila a ne brzinom u odnosu na podlogu

I ne samo poletanje, nego i sletanje uz čeoni vetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, chikavili said:


Bas htedoh to da kazem, za pretovarenost. Nisam nigde procitao, samo sam pretpostavio.
Jedino sto mi je cudno sto je poletao sa vetrom u ledja. Uvek (ako je moguce) se polece “u vetar” posto se uzgon ostvaruje brzinom strujanja vazduha oko krila a ne brzinom u odnosu na podlogu

Nelogicno je to za vetar. Pise jedan pilot na drugom forumu pa cu bas videti sta covek kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek, ali uvek se poleće u vetar. Tu  nema diskusije. Na jako malom broju aerodroma, zbog prirodnih prepreka gde se mora poletati niz vetar postoje posebne mere - ograničenje dozvoljenog vetra, redukovanje maksimalne poletne težine... Očigledno ovde nešto debelo nevalja... Avion ne sme tako kasno da se odlepljuje. Ako su videli da nemaju dovoljnu brzinu morali su ranije prekinuti poletanje, pre nego sto su dostigli V1. Držanje na zemlji i skupljanje veće brzine od potrebne Vr je tek nelogično. Avion bolje ubrzava u vazduhu nego dok je na zemlji. V1 je brzina odluke, Vr je brzina za poletanje, a V2 brzina u slučaju otkaza motora. Našao sam lep video koji objašnjava ove brzine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...