Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Ameri odmah danas doleteli iz Tirane i patrolirali sa B350 iznad BiH. Sleteo je u Tuzlu najverovatnije tako da ce biti aktivan ovih dana neprestano dok su Ruje u poseti. 

 

161687-261989401-elint.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo smo jaki,velika je cast,sto je takav sistem kao sto je S400 dosao kod nas,a i S1 pancir je vrnunska vojna tehnika i dobro je sto smo to kupili,bas se dosta ulaze u vojsku,sto me raduje,jer do pre 10 godina smo bas bili ocajni,sve sama stara tehnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je to jos uvek, dogorelo je do nokata. Skoro 30 godina je samo unistavano i pljackano. Pljacka se i sad i to debelo ali ajde makar ce nesto ostati posle bande. Najgore od svega je sto su ljude unistili i rasterali to je gore nego sve. Sta je VS prezivela od 2004 godine malo ko zna!

 

Konacno smo dobili i "mlade" pilote na dvadesetdevetkama, to me raduje vise nego sve ovo zajedno.

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u prvom gardijskog bataljonu 2004, mogao sam na fakultetu služiti, nisam hteo, prekomandovan tri poslednja meseca u generalštab, da konobarišem po kabinetima , ni kriv ni dužan, 20 tak kabineta, kancelarija, nas 3 i "pro" vojni konobar, neka pederčina feminizirani i iskompleksirana, krvi sam mu se napio u prve tri nedelje, ni zucnio nije smeti, jbg 28g sam imao, to vam je ministarstvo vojno, kad si tu, svaki dan od 5-22, već svašta čuješ .

U tom periodu je bio tatalni raspad sistema, ja nosim čajeve i kafe, pukovnik pešadijski se žali, na pr, kasarna u Leskovcu raspuštena šleperi ulaze izlaze, vojske nema..

Topljenje tenkova, topova, pešadijskog naoružanja, rezervi, u US steell, ako je to zaustavljeno dobro je.

https://images.app.goo.gl/3DhvqoDN1G1ukL8j7

On je bio načelnik, skroman porodični čovek, kancelarija preko puta kafe kuhinje, miran čovek, pčelar, vozio neku trulu belu Askonu izuzetno prljavu iznutra, od boravka u prirodi.

Izabrali njega da bude pokriće. Ja da sam puž, kad bi me u načelnika stavili, vuk bi morao postati. Izbirali njega jer od njega ni kuče nije moglo.

Drugi po "snazi" bio neki admiral Crnogorac u današnjem smislu, alkos totale, dnevno više boca luksuznog pića za njega i svakodnevne brojne familijarne goste, limunada bezbroj

A bilo je i šumadinaca skromnih koji kroz zube škrguču, čaj jedan za dan, na pr za vazduhoplovstvo bio jedan fin gospodin, za mene vrlo nizak, što bi se reklo klasičan pilot, takvih je bilo mnogo ali nisu bili glavni

Bio i neki pukovnik, samo monasi kod njega, a jbt i vojsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istekao Edit, a baš sam ga koristio i dodao dosta

 

Ako se kupuje novo i održava staro, odlično.

Ovo mi je teško reći i napisati, ali vojska Srbije je ostala jedina tekovina Titove Jugoslavije, nepotizam, političarenje, veze vezice sve teče kao da je 1976.

Nadam se da će nove generacije koje su sada u činu kapetana, majora, preokrenuti tu malignu svest, od danas do sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

H-145M ucestvuje u gasenju pozara na Staroj planini

 

119226-142956847-20191031-132537.jpg

 

Poceo BARS 2019 u Rusiji. Otisli su piloti sa devetki i Mi-17

 

 

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

totti?
 

@Boris90 vratih se sa Stare i ni jednom ga ne videh u akciji a bio sam na prvim linijama...

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...