Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Ja tipujem na block 70/72:), novi ispod cekica ili prica oko Gripena se vraca a to opet ide delom u americku kasu. Spominje se da ce im Madjari preuzeti deo nadzora VAPa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holandjanin umalo oborio sam sebe

Netherlands F-16 fighter jet literally ran into its own rounds during exercise

https://defence-blog.com/news/netherlands-f-16-fighter-jet-literally-ran-into-its-own-rounds-during-exercise.html?fbclid=IwAR2DP6CG_ngtlZDNPPC9JSs6WU3kVUPhfhtsR6-dv0x_K6nLL0WooXVGUSQ

 

Poslednji let za Japanske Fantome

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avion F-35A je poleteo iz neimenovane baze u Japanu i krenuo na noćni trenažni let, ali je posle tridesetak minuta nestao sa radarskih ekrana.

Takođe, pilot nije poslao nikakav signal da je u nevolji.

Japanske oružane snage pokrenule su opsežnu operaciju potrage za nestalim pilotom i letelicom, ali za sada bez rezultata.

Japan je još ranije odlučio da kupi više od 100 aviona F-35, ali su, zbog nesreće, dalje isporuke ovog aviona pod znakom pitanja, piše tokijski dnevnik

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/svet/3484078/nestao-japanski-f-35.html

 

cfc20b9c92444e0a27edff17eb8b45bd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je i oboren,tu tek nastaje komplikacija,sa obzirom na stelt mogućnost...

Izrael je veličine Crne Gore i sa ne baš prijateljski nastrojenim susedstvom...

 

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji avion koji se ne moze oboriti.

Odmah po pristizanju F-35 i primanja u operativu Jevreji su isti poceli da koriste u gadjanju Sirije. Ubrzo jedan je otpisan, razlog je susret sa pticom . E sad posto su Izraelci dokazano veci lazovi od Amera i Rusa zajedno kada se radi o gubicima  moguce je i to da je popio raketu od sirijskog PVO kao i ona Sufa koju sam pomenuo ranije. Nema dokaza ali nema ni dokaza za Izraelsku stranu price.

Oborili smo i mi F-117 poslali ga u "penziju" pa evo ga opet aktiviran.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:

Možda je i oboren,tu tek nastaje komplikacija,sa obzirom na stelt mogućnost...

Ko bi oborio ovog što je leteo iznad Japana, vest se koliko vidim odnosi na F-35 u Japanu.

Uvek će svaki avion moći da se obori, to barem mi u SRB znamo da može... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma budalastina. To sto je pao nikako ne moze da utice ni na postojece narudzbine ni na prodaju.

Avioni padaju, to je cinjenica.

Eto, na primer F-16, avion koji je najvise izvozen van Amerike - do sada ih je palo preko 650, sto je oko 15% od ukupnog broja proizvedenih. I dalje se proizvodi i dobro prodaje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha gde su nasli delove,pilot nestao u akciji,,zao mi samo sto je japanski pilot,da je americki pao ,nebi mi bilo ni zao ni za avion ni za pilota

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da,svaka cast,kao sto je i gosn Miloradovic najavio,dosta znaci pa da Airbus prodaje te avione sa nasom opremom

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinezi ostaju kinezi - vidi se da su iskopirali neke delove sa F16 - Kabina, usisnik, glavno delta krilo... što bi se mučili kad su drugi već to smislili. Ovako sa strane još više liči, ne vidi se toliko patka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruje se da je J-10 nastao po uzoru na izraelski Lavi, a koji je u velikoj meri koristio neka konstruktivna resenja sa F-16, pa otuda slicnost


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...