Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Ne ukida se, ne ruši... Videh akt pre neki dan, konkurs za nekoliko mesta u Muzeju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://tangosix.rs/2019/15/03/vlada-srbije-donela-odluku-o-prebacivanju-muzeja-vazduhoplovstva-pod-upravu-ministarstva-odbrane-prenose-se-sva-prava-obaveze-i-imovina-bice-prebaceni-na-ministarstvo-odbrane/

Ministarstvo odbrane ce biti sad voditi muzej i brinuti o njemu,a redov Vulin,jel jos u armiji na osluzenju vojnog roka:lol:

zanimljiv video,Grcka avijacija,imaju dosta borbenih aviona

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prethodnih par dana sam prilicno pizdeo po drustvenim mrezama citajuci komentare o zatvaranju muzeja, rusenju i slicnim glupostima. Ljudi uopste ne zele da se malo zainteresuju i provere cinjenice, nego odmah potrce da pljuju i ocajavaju nad zlom sudbinom. Procitaju samo naslov i odma krecu strucni zakljucci. Bitno je da se ima misljenje i stav o svemu, bez obzira koliko je neko upucen ili ne.

 

Ja ne znam da li je ovo dobro ili lose po muzej. Niko to ne moze da zna. Mozemo samo da sacekamo i vidimo. Zato sam se i suzdrzavao od komentara.

 

 

Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Modlija jako gotivim. On je bio moj heroj kada sam bio klinac i mastao o vazduhoplovstvu. Imao sam njegovu knjigu o letenju a i upoznao sam ga posto je otac mog kuma bio njegov kucni prijatelj i kolega u Jatu. Pratim njegove kolumne i uvazavam misljenje. Verujem da zna o cemu prica, ali isto tako znam da je u ovom slucaju subjektivan. Vec duze vreme se oko muzeja bore vojska i civilno vazduhoplovstvo. Modli je pripadnik civilnog, znaci subjektivan je i mislim da je samo preterano reagovao s’ obzirom da je kao i mnogi drugi razocaran vlascu. Ne tvrdim da nije u pravu, nego kazem da ne mogu da sudim sta ce biti iz sadasnje perspektive. Videcemo


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne verujem nikome 

Isto tako ne volim kada se bilo koja institucija poistovećuje sa nekim imenom i prezimenom, jer se tako degradiraju svi oni "mali" ljudi koji su nevidljivi a u stvari čine tu instituciju.

Ako se prisetimo neki avioni ili njihovi delovi su nestali iz muzeja, možda toga više biti neće .

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoran Modli je pilot, radijski dj i voditelj, novinar, pisac i generalno veliki zaljubljenik u vazduhoplovstvo.

Ja sam ga upoznao kao dj-a i voditelja na radio 202 i Studio B kada sam bio klinac, kasnije sam saznao da je pilot u JAT-u (a jos kasnije Princ aviation)

Dan danas vodi radio emisije i podkaste tehnickim inovacijama i slicno (pvo Modulacije a kasnije ZAIR - zakon akcije i reakcije).

https://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Modli 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshtry said:

Problem je u recniku. Ne ukida se muzej kao takav. Pravno lice koje se zove "Muzej vazduhoplovstva" prestaje da postoji i kompletna nadleznost (koja je poslednjih godina bila podeljena izmedju civilne i vojne uprave) se prebacuje na ministasvo odbrane. 

Ne bih da stajem na niciju stranu zasad, ali velika vecina eksponata u muzeju je dosla direktno iz vojske, odnosno ministarstva odbrane.

Ja, licno, ne volim ko danas vodi ministarstvo odbrane, ali to ne mora da ima ikakve veze sa buducim poslovanjem muzeja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali može da ima...možda za žičaru,možda da daju trećem licu da raspolaže,možda smeta francuzima...ne bi bilo prvi put,da se uhebljavanja vade kroz vojsku...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzej nije imao dovoljno novca za funkcionisanje, nije imao stabilne prihode jer nije bio na budžetu. Kao posledica toga, donosili su odluke da jedu sami sebe, tj. prodavali su avione, kao 2011. godine P-38, tekst iz Novosti:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:359179-Muzej-vazduhoplovstva-prodaje-lokid-P-38

Nisu mogli adekvatno ni da čuvaju ostale avione, ima u tekstu pojašnjeno kako su to radili...

 

A, opet...vojna lica koja su do sada bila u Muzeju, imala su praktično odrešene ruke da se i oni bave mahinacijama, jer ustanova nije bila vojna, pa ni ingerencije njihovih pretpostavljenih nisu bile jasne. Postojalo je svojevrsno dvovlašće između civila i vojnih lica, Muzej je bio kao ''čardak ni na nebu ni na zemlji''. Prelaskom na budžet više ne može da nema para za osnovne stvari jer se dobija stabilno finansiranje. Naravno, neće poteći med i mleko jer ni u budžetu nema dovoljno novca za sve, ali je finansiranje stabilno i mogu da se planiraju troškovi u godinama ispred. Možda još važnije od toga je što će i kontrola vojnih lica u Muzeju biti bolja jer će sada to biti jedna od ustanova pod Ministarstvom Odbrane, sa mnogo jasnijim ovlašćenjima i kontrolama u praksi. Na kraju krajeva, svaki poslanik će moći od Ministra da traži objašnjenja i papire...pa makar i iz političkih razloga motivisano (kao što je ovih dana kampanja da eto kao nestaje Muzej), i Ministarstvo će morati sve da pokaže...dok su ranije mogli da kažu...''a, šta ćemo, nije to pod našom ingerencijom''.

 

Ako postoji dobra volja i organizacija, srediće se Muzej koji više neće zavisiti od prodaje karata, niti će morati malo-malo da proda nešto od eksponata kako bi preživljavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam zadnji put bio kod muzeja,nisam ulazio unutra,spolja izgleda bas ofucano,nesredjeno,bas zapusteno,pa valjda ce se naci neki dinar za sredjivanje muzeja.A sama zgrada meni je ok pomalo neobicna,al kad bi se sredila lepo bi izgledalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznutra je ipak bolje ;)

Ja redovno posecujem muzej. Minimum jednom godisnje, a obicno i cesce. Ponekad odem do aerodroma samo da bih omirisao miomirisnu kombinaciju kerozina i spaljenih avionskih guma, koju obozavam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, totti said:

Kao mali si ga sigurno milion puta čuo na radiju emoji4.png

Sad kad su kolege objasnile ko je vidim da mi je poznat, sećam se i emsije Zair i iz te emisije sam prepoznao glas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,koliko ih imamo ukupno sve,da lete i da se srede i ti koji ne lete ,a i njih treba sto pre modernizovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekim informacijama cilj je 12 operativnih da bude. Dva su dosla u jedinicu sa remonta u zadnje vreme tako da trebalo bi da ih je 9-10.

U poredjenju sa prethodnim periodom od nekih 5-6 i vise godina i ovo je veoma iznenadjujuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...