Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

1 hour ago, silenci said:

ma naravno,sve znam,nego sam cisto napisao u kontekstu,a tek pocinje modernizacija,ovo je bio samo remont,nasi ce verovatno biti na standrad SM,a samo da sanjamo na standard SMT,a da nepricamo o radaru zukov i jos dosta sistema sto rusi imaju

al dobro ipak se nesto radi i obnavlja,barem meni drago mi je,iako znam situaciju

Evo sta kazu piloti

http://www.tanjug.rs/multimedia.aspx?izb=v&GalID=365299&vs=1&page=0

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2018 at 7:37 PM, silenci said:

evo ih prva dva,modernizovani,kao novi,a niko nije verovao,samo on,da ce poleteti pod Srpskim zastavama

 

 

:rofl:

 

jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila, jao majko mila!

 

Sto bi Baja rekao "Samo je moj stari znao, samo on je verovao" To je to, opjevao ga Baja jos davnih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece nasi biti na SM standardu, nego na SD standardu ("Сербский Доработаны" ili "Srpska Dorada" u slobodnom prevodu). Potencijalno u buducnosti moze doci do neke ozbiljnije modernizacije, ali sumnjam.

Nece biti drugacije farbani, to je to, to je nasa shema farbanja - farba se pri remontu, a ne kasnije. Ta dva aviona bi trebalo ovih dana da pocnu sa redovnim letenjem u jedinici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da se njihovo dovođenje na standard MiG-29 koji su nam preostali posle 1999. (i njihovog remonta kasnije), privodi kraju i da će u narednih par meseci svi biti predati jedinici na upotrebu. Onaj šesti poklonjeni koji se odmah vratio za RUS kažu da dolazi isto tako sređen (bez modernizacije, na istom standardu kao ostali), najkasnije do februara 2019. godine.

 

A, ta njihova treća faza, tj. modernizacija...zanemariti Sarapu :Du sledećem videu, General Žarković to ne vidi kao neizvesno: 

 

 

Ili su ga slagali i još uvek ga lažu, ili on zna da će biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

zanemariti Sarapu

totalno je off ali...

Sarapa je ovde sve objasnio :) A bio je kul lik dok je vodio Problem na Studio B <_<

 

 

 

A za MiGove nisam školovao... Verovatno iza svega stoji neko pranje para i bratski dogovor, kao i merenje čiji je veći u regionu. A to što ne lete ni avioni ni piloti, što je pista u Batajnici puna rupa kao i većina puteva u zemlji, to je druga tema. Bitno da će moći da se voze od parade do parade za slikanje. 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decu lece preko sms-a a oni peru pare uzimajuci ovu starudiju. Od koga da se brane ? Od nato clanica oko nas kojih ima 50 puta vise od nas...
I ne, ne govorim ovo za Vucica ovo bih rekao za svakog ko ovako nesto uradi.
Prioriteti ove drzave su uvek bili u qrcu, tj jasno mi je svako hoce pare da opere.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti je Deki...znas li koliko je ovo botovskih poena? ON nam je doneo 8 aviona, da ON nije verovao ne bi nista od toga ni bilo, ma ni nas ne bi bilo...eto i mladima je omogucio da putuju preko cak (i da se ne vrate).
Pa evo ti ovde samo primer pre 10 postova...
 

Sve je u Q...

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, dekirs said:

...uzimajuci ovu starudiju. Od koga da se brane ? Od nato clanica oko nas kojih ima 50 puta vise od nas...
I ne, ne govorim ovo za Vucica ovo bih rekao za svakog ko ovako nesto uradi...

Svaka država je obavezna da reši pitanje ''policije'' u svom vazdušnom prostoru. Čuveni ''air policing''. Ne može samo sistemima PVO, ne može avionima koji su dozvučnih brzina.

Ili će država to sama da reguliše svojom Vojskom, ili ako nema avione onda mora da dogovori sa nekom drugom državom da pokriva i njen vazdušni prostor. Pošto je ta druga država kupila sebi avione, školovala pilote kao i zemaljsko osobolje, plus plaća održavanje tih aviona...a, sad ti tražiš da ih ''arči'' i u tvom vazdušnom prostoru, ta druga država će onda da traži da joj to plaćaš svake godine. Kada sabereš koliko treba da platiš npr. za 10 godina, vidiš da ti je jeftinije da uradiš ovako neki aranžman, plus što sam imaš svoje avione.

Naravno, može i da ti druga država brine za tvoje nebo i da ne platiš ništa, ali to onda uvek ide po osnovu pripadnosti vojnom savezu u kome se članice međusobno pomažu, i sve uplaćuju određeni deo u zajedničku kasu...tako da suuuštinski opet na kraju platiš, ali svakako jeftinije izađe. To je ovo. Ali, SRB nije u tom vojnom savezu.

 

Tako da je bilo moranje uzeti jer da se nije ušlo u ovaj aranžman, SRB više ne bi mogla sama da obavlja ''air policing'' iznad svoje teritorije. Brojka od 14 komada je minimum minimuma, i ne služi za bilo šta drugo osim tog osnovnog staranja o svom vazdušnom prostoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta mi smemo da uradimo u svom vazdušnom prostoru? Ako nečiji avion zaluta i oborio ga on će pasti verovatno van granica naše zemlje pa onda mogu da tumače da smo ušli u drugu zemlju i tamo im oborili avion a naši vekovni prijatelji iz NATO jedva bi dočekali tako nešto.

Ti avioni služe samo da se kaže da ih imamo i ništa više. Sve okolne zemlje su u NATO tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ti je nesha objasnio sta je air policing. SVaka drzava je duzna da obavlja isti ili da plati nekom drugom da to radi umesto nje.

 

 

Kao bivsem vojnom avio-mehanicaru i velikom zaljubljeniku u avijaciju, meni je jako drago sto se na bilo koji nacin zanavlja avijacija u nasem RV-u. Nemamo para za nove avione, pa smo (kao i mnoge druge drzave na svetu) osudjeni na polovnjake. Nema tu nikakvog pranja para i suludih teorija zavere, ali takodje nema ni nikakvog "poklanjanja" aviona - rusi su te avione svakako povlacili iz upotrebe (menjali novijim avionima) pa je bilo ili u staro gvozdje ili da mi platimo remont i koristimo ih. Sto da ne, nesto je bolje od nicega. Ono sto ljudi uglavnom ne znaju je da su sami avioni manji problem, veci problem je strucno osposobljeno osoblje (piloti i odrzavanje) kojih ima jako malo i vecina je pred penzijom.

 

Ono na sta mi se bljuje je drzavna medijska kampanja i zamajavanje ljudi sa nekakvim "poklonima", o tome kako cemo opet biti "najjaci u regionu" (gospodo, Jugoslavija je pre raspada imala preko 300 borbenih aviona raznih tipova i namena i preko 100 borbenih helikoptera), o drugim sarenim lazama sa kljucnim recima "modernizacija", "najsavremenije" i slicno. Donekle je to neophodno kako bi se ovom narodu vratila vera u vojsku, drzavu i patriotizam kao koncept, ali ovi ga preterase.

 

Ali, takodje mi se bljuje od teorija zavere, lazi i poluinformacija koje posto poto imaju za cilj da ocrne bilo sta sto ima veze sa drzavom, pa tako i vojsku, odnosno avijaciju. I sam ucestvujem u pljuvanju vlasti i drzave, ali prvo dobro proverim informacije i argumente pre nego sto to i ucinim. Mislite o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Zvezdo said:

I šta mi smemo da uradimo u svom vazdušnom prostoru? Ako nečiji avion zaluta i oborio ga on će pasti verovatno van granica naše zemlje

Isto što i svi ostali.

Neće avion tek tako da zaluta, nego može neko da ga otme...i ako, nakon svih procedura nema druge, tek onda se ide na obaranje. I, tada uopšte nije od značaja da li će pasti na teritoriju druge države ili neće.

A, i ako zaluta, ili mu se pokvari nešto od opreme pa ne može da komunicira sa kontrolom leta, moraš da imaš avion i pilota koji će da ode gore brzo, pogleda o čemu je reč i javi. 

 

24 minutes ago, Zvezdo said:

Sve okolne zemlje su u NATO tako da...

...tako da onda ukinemo Vojsku komplet. Šta će nam kada su svi okolo NATO... :mellow: 

Pa, nek' su. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojsku su ocrnili kad su stavili onog sarlatana Vulina koji nema dana vojnog roka i taj isti bi nas poslao sve u rat a on bi se smejao. Ko ce da im veruje u vojsku ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dekirs said:

Vojsku su ocrnili kad su stavili onog sarlatana Vulina koji nema dana vojnog roka...

Prvi avioni MiG-29 su došli na Batajnicu krajem 80-tih. Znaš li ko je bio tada ministar odbrane? Ni ja ne znam. :D Ali, avioni ostadoše posle njih...

Izmenjaće se mnogo ministara odbrane u narednih 10-15 godina, ali će avioni ostati. Trebalo bi zato uvek praviti razliku...skroz je ok napadati pojedinca na nekoj funkciji koji je ionako prolazan, ali pojedine institucije su večne (postoje i postojaće dokle god imamo državu), pa nema mnogo dobroga u tome da se i one poistovete sa nekim ministrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...