Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Zbog problema sa motorom pilot prizemljio avion na autoput

 

avion put.jpg

 

U autoškoli nas uče da redovno proveravamo retrovizore u vožnji kako bi imali uvid u ponašanje svih učesnika u saobraćaju oko nas. Ali šta ako nas jedan od njih ne pretekne već preleti? Upravo ovakav bizaran događaj se digrao na autoputu I-75 nedaleko od Paynes Pairea kada je maleni sportski avion sa pilotom i kopilotom bio prisiljen da sleti na saobraćajnicu. Avion je navodno leteo u smeru aerodroma Gainesville kada je pilot kontroli leta prijavio probleme sa motorom i najavio prinudno sletanje. Čitav incident, koji je kamerom mobilnog uhvatio jedan od vozača, odigrao se bez posledica.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moćnije izgledaju i 737 max i a320 neo sa ovim većim motorima...
Al' nos mi je daleko lepši na 737 od onog na Airbus-u
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad kažeš i kada pogledam,u pravu si...za nos

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poleteo prvi od šest Migova 29 iz Rusije

 

mig.JPG

 

Prvi probni letovi aviona ''MiG 29'', koji su prošle godine stigli iz Rusije u Srbiju, obavljeni su u petak i subotu, saopštila je Vojska Srbije. Kako se navodi, letovi su izvedeni na vojnom aerodromu Batajnica, a prvi let izveo je opitni pilot kompanije RSK MiG Dimitri Selivanov. Načelnik Generalštraba Vojske Srbije general Ljubiša Diković je prisustvovao prvom probnom letu koji je uspešno izveo Selivanov. Letovi predstavljaju poslednju proveru pre uvođenja u operativnu upotrebu prvog od šest aviona koji su prošle godine nabavljeni u Rusiji i ujedno su prvi letovi nekog od novih aviona nad teritorijom Srbije. Prema ranijim najavama, piloti Vojske Srbije prošli su petomesečnu obuku letanja na avionima MiG-29 u Rusiji.

 

preuzeto sa - N1

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, silenci said:

...i jos one vrazije kocije

Helikopter Mi-24 (savremene, aktuelne verzije su sa oznakom Mi-35), NATO zove ''Hind'' ili ''Košuta''. Tokom intervencije u Avganistanu 1979-1989. godine, Mudžahedini su helikoptere Mi-24 nazivali - ''Šejtan Arba'' ili ''Đavoli kontrolor''. Mudžahedini su Sovjetske vojnike nazivali ''Đavolima'', otud i naziv za helikopter - Đavolji Kontrolor ili Šejtan Arba.

Mi-24 nikada nije nazivan ''đavolim kočijama'', to nikada nije pomenuto. Osim ovih dana...

Izvor

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da neko lupio i tako ih sad nazivaju,a ti helikopteri i nisu nesto novi,al ajd imaju novije verzije,pa JSO je imala 2 ovakva pa gde su,koliko znam negde trunu na nekom aerodromu,99 su korisceni na kosovu,evo ga nasa vrazija kocija snimljena 2006te na aerodromu u batajnici

1122471.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepši i najbolji od svih u II ratu po meni...ovo kao bivši modelar:
rogožarski ik-3




Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio danas u dobanovcima na svetskoj proslavi dana helikoptera na heliodromu Balkans helikopters,koji su i bili organizatori,bili njihovi helikopteri,bio jedan policiski Bell i trebao da bude jedna agusta aw 109,iz bugarske ,al nije bila,al sve u svemu zanimljiv dan,sve cestitke organizatorima

a bila je i jedna limuzina iz ameriku

 

IMG_20180819_124043[1].jpgIMG_20180819_132147[1].jpgIMG_20180819_133519[1].jpg

IMG_20180819_135420[1].jpgIMG_20180819_145343[1].jpgIMG_20180819_134706[1].jpg

IMG_20180819_131821[1].jpgIMG_20180819_123355[1].jpgIMG_20180819_130659[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci zašto nemaju oznake RV,imaju,doduše zastavu na repu...

 

 

5146401c01a0a6a7b337bcbc148bb278.jpg0833611c1580c8a1df29f771f62285a7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2018 at 7:37 PM, silenci said:

evo ih prva dva,modernizovani,kao novi,a niko nije verovao,samo on,da ce poleteti pod Srpskim zastavama

 

mig-5.jpgmig-1.jpg

Modernizovani na nivo sadasnjih,( navigacija i jos neke stvari ) sledece godine pocinje modernizacija naoruzanja, radara i ostalih elektronskih sistema i trebala bi biti gotova do 2020.  Mada jos nije potpisana ta 3 faza tako da mozda i ne dodje do nje sto i nije nista strasno toliko. Nemamo pilote, tehnicko osoblje, prvo se to mora stvoriti iz pocetka a mocni radari, rakete i ostala cuda muda kad se bude birao nov aparat. 

Pilotima neka je sa srecom. zelim im sto vise sati u vazduhu

Ovo sto mediji pisu nema veze sa mozgom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma naravno,sve znam,nego sam cisto napisao u kontekstu,a tek pocinje modernizacija,ovo je bio samo remont,nasi ce verovatno biti na standrad SM,a samo da sanjamo na standard SMT,a da nepricamo o radaru zukov i jos dosta sistema sto rusi imaju

al dobro ipak se nesto radi i obnavlja,barem meni drago mi je,iako znam situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...