Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Po meni jedina strucna i kvalifikovana osoba da o tome pise i komentarise je Lazanski. Naravno govorim o novinarima i analiticarima, taj urednik tangosix samo pise sta mu drugi kazu...

Lazanski?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

urednik tangosix portala je petar vojinovic, čovek koji je za lazanskog doktor sto se tiče avijacije uopšte a kamoli RV

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Lazanski poznaje dobro materiju a ima i veoma dobru retoriku, koja cesto zna da zavara ljude... Jer ko ga duze vreme prati sigurno je primetio da mu se u poslednje vreme prognoze ne ostvaruju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

urednik tangosix portala je petar vojinovic, čovek koji je za lazanskog doktor sto se tiče avijacije uopšte a kamoli RV

Ovo potpisujem. Ne znam Petra lično ali verujem njegovoj stručnosti.

Lazanski je često tabloidan i ponekad lupa gluposti.

Na primer, rekao je jednom prilikom da Ameri, CIA i NSA imaju tehnologiju sa kojom mogu da reprodukuju glas Aleksandra Makedonskog. To je takav nonsens da nisam mogao da verujem. Kada ga je novinarka pitala kako je to moguće odgovorio je: Postoje neke baze podataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je jednostavno zakljucio da od strucnosti nema leba i da je danas svako ko se pojavi na tv ili novinama "strucnjak" pa se okrenuo retorici.

Mene doticni jos uvek nije kupio ni jednim jedinim tekstom koji je objavio niti jednom datom izjavom, ne kazem da sam ja neki strucnjak ali sve sto je objavljeno vec je negde pisalo ili je receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije je bio dosta dobar u predvidjanjima sta ce (nam) se desiti... Tamo negde devedesetih, kad se proslavio... Doduse, sada kad razmislim - nije ni bilo tako tesko pretpostaviti sta ce nas snaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore prođu ovi što loše predviđaju kad će Lazanjski da prdne.  :realmad:  Pričaju ljudi da kad se to desi svi napuštaju studio.  :doc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar je Lazanski,ima iskustava,dosta toga je prosao po svetu i video,al sad on pomalo zivi od popularnosti,po meni bolji vojni analiticar je Aleksandar Radic,koji je dosta strucnih knjiga napisao,poznaje teoriju,a i desavanja u svetu za vojno politicna pitanja

http://www.slobodnaevropa.org/content/vojni-analiticar-radic-izvestaj-prstom-upire-u-politicare/26942979.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno ja sam zakljucio da on ne brani vlast nego hoce da kaze da same procedure nemaju veze sa tim sta je zaista uzrokovalo nesrecu i da bi do nje doslo i da su procedure bile ispostovane. To za KL sto pisu nema nikakve veze. I na vojnom aerodromu rade civili koji su zavrsili istu skolu i prosli istu obuku. To dal se nisu razumeli oko visine opet moze biti samo pilotska greska posto je znao po kom pritisku i na kojoj visini leti i ako ku tu nesto nije bilo jasno mogao je da trazi detaljnije podatke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

citati iz teksta gore: >> Generalštab je ovim saopštenjem delimično odao vojnu tajnu, navodeći da “par lovačkih aviona stalno dežura”. <<

 

Kao i vecina vojnih tajni i ova spada u one koji znaju i vrapci na grani...

 

 

 

Inace, sto se tiče odgovornosti pilota (ili vozača kola svejedno), poznato je da je pilot uvek kriv, jer nije preduzeo sve što je mogao - da do nesreće ne dođe... ali ima jedna istinita anegdota iz knjige "Piste u noci" - Zorana Modlija, koja se upravo bavi letenjem u nepovoljnim meteo uslovima... Nije mi pri ruci pa cu je parafrazirati, nadam se da neću puno pogrešiti... neka me ispravi:

 

Preziveo pilot avionsku nesrecu, nakon čega su sproveli istragu, sudjenje... hiljade strana materijala, nalaza, mišljenja stručnjaka... i na kraju suđenja treba da se donese odluka da li je pilot kriv... Okrivljeni ima poslednju reč, i on kaže "Svo ovo vreme odlučujete da li sam ja kriv, ali još niko za ovaj dug period nije rekao šta sam trebao da uradim... a ja sam imao samo nekoliko sekundi da to odlučim."... Nakon tih reči pilot je oslobođen optužbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...