Jump to content
FAS Goran
Guest 4236

Vazduhoplovstvo

Recommended Posts

Akumulatori, piropatroni katapult sedista, itd... Nije to nista novo, ni prvi put, samo je sada prvi put procurilo u javnost... i nesto mi govori da nije slucajno bas sada.

Sve vlasti posle Tita su zdusno cinile sve da upropaste vojsku, a na prvom mestu avijaciju.

Velika sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam čitao ranije mislim da čak i toj dezurnoj pari su istekli resursi pre neku godinu pa je nešto produzavano po sistemu srpske snalazljivosti i ruske dobre volje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... kakva manevrabilnost - kao da gledam sportski avion, a ne Jumbo Jet... A za dvostruko vitoperena krila ne znam ni kakvog oblika nemam reci... :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

15. jula je navrseno 60 godina od prvlog leta B707, aviona koji je promenio svet i postavio standarde vazdusnog saobracaja koji vaze i danas.

Evo primera manervabilnosti putnickog aviona koji do danas nije prevazidjen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na drugom klipu sletanje od 1:30  veliki rizik :s ako je imao dovoljno goriva morao je da obrne jos 1 krug iznad piste i ponovo pokusa sletanje a ne ovako da uskace na pistu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Skiatosu uzivo isprobao ovo poletanje, a sletanje je uvek pomalo rizicno jer je pista kratka, slece bikvalno desetak metara iznad glave. Kamioni i vozila imaju zabranu prolaska prilikom poletanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brrr... najezih se na 1.42... mada na takva sletanja ne salju neiskusne pilote.

 

Bas me podsetilo kako sam jednom, pre 20-tak godina, silom prilika - zbog vanredne situacije, morao da sletim jedrilicom na njivicu od 100-tinak metara duzine, strnjika, okolo kukuruzi, a iznad njive zice od mesovitog voda (220V + 35 KV)... Od tacke dodira ima oko 10-tak metara do zica... Naravno, tada sam bio u trenazi, iste godine, pre toga smo vezbali sletanja na kratke terene - 70m!! Sada, posle 13 godina neletenja ne bi mi palo na pamet!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je poljoprivredna avijacija, oni su van konkurencije - vecinu vremena provode na par metara iznad zemlje. Vecina njih kad se popne na 100m kaze - al je visoko! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes' kad ga je drzao na kocnicama. Da su oba krenula bez gasa bilo bi zanimljivije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putin poklonio akumulatore za avione, srpski „migovi“ sutra uzleću!

 

Avion-Mig-29-600x388.jpg

 

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će sva tri aviona “mig 29” kao i “migovi 21” od sutra biti kompletno na raspolaganju, nakon što su za njih stigli akumulatori u Beograd, koji su donacija Ruske Federacije.

- Mi smo raspisali tender, ali predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin lično je insistirao da nam se to donira i to nam je sinoć stiglo u Beograd – rekao je Vučić, nakon obilaska baze Merdare.

Kako je objasnio, sada je potrebno 36 sati da se sve pripremi i ti avioni će već sutra u ovo vreme biti na raspolaganju.

- Veoma sam zahvalan predsedniku Putinu na poklonu – rekao je Vučić i dodao da će sada, zahvaljujući ruskoj donaciji, a kad je reč o “policijskom patroliranju”, Srbija prvi put nakon dugo vremena imati pun suverenitet na srpskom nebu.

 

 

(Tanjug)

Share this post


Link to post
Share on other sites

videh i ja vest, presmesna je nasa drzava, pravimo tender za stvar koja moze da se kupi od samo jednog proizvodjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...