Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Stilo - problem sa fabričkim radiom / ne radi točkić

Recommended Posts

Kuvalja brate, Ti koji koristiš WD u elektronici,misliš li ti da je ovo potenciomer ili neki drugi pasivni element? :smoke:



@markojtd probaj sa izduvavanjem lagano a ne prejako,WD nikako, vidi ako postoje hladni lemovi na i oko elementa. Ako ništa ne pronadješ,elektroničar serviser neka utvrfdi koliko je koraka i cena takvohg dela ti je oko 300 RSD http://www.proelectronic.rs/ENKODER-POTENCIOMETAR-EM11B16140-ENCODER-00-10937.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj sve kako sam napisao, koliko vidim ovo je sada spojeno iz dve teme pa si se mozda malo zbunio. Najprostije cu da ti pojasnim wd ima svako u garazi a cc ne, a pokvareni potenciometar ne moze niko ponovo da  pokvari wd-om moze samo da proradi, mogu samo jos jednom da ponovim da mi wd sprej nikada nije napravio stetu, i da je krenulo sve od mog pitanja zasto ga svi toliko pljuju i kao ne nikako njega, posle cele rasprave sam se povukao i rekao nek svako radi kako zeli, nikome ne namecem misljenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem sa točkićem na GP auto jos u garanciji ali ne ceka mi se na popravku mesec i vise posto sam imao lose iskustvo sa reklamacijom mp3 plejera na GP,Avalit jesi li rešio problem?

 

Nisam jos. Receno mi je da treba potenciometar da se promeni pa mi treba neko ko se razume u elektroniku i da nadjem taj deo...komplikacija pa sam ostavio za kasnije kad budem imao vise vremena da jurcam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pomazu sprejevi,ja prskao sve i svasta ,radi eventualno desetak dana kao novo,posle toga jok...opet sve po starom. Tako je bar kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to promenljivi otprnik sa klizačima,već enkoder koji na vrhu ima taster za uklj. ili isklj.Badava je svako prskanje sprejevima već malo vazduha pod pritiskom može da zaleči problem. Pravac majstor sa delom koji košta 300 kinti i problem rešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da upalim radio,da li je do njega ili možda nešto drugo u pitanju,radio je fabrički

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to promenljivi otprnik sa klizačima,već enkoder koji na vrhu ima taster za uklj. ili isklj.Badava je svako prskanje sprejevima već malo vazduha pod pritiskom može da zaleči problem. Pravac majstor sa delom koji košta 300 kinti i problem rešen.

 

Gde moze da se kupi taj deo?

I koji deo mi tacno treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na šta misliš kad kažeš sa zadnje strane.nemoj zameriti na pitanju ja sam kupio stila pre nedelju dana pa se još ne snalazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

na šta misliš kad kažeš sa zadnje strane.nemoj zameriti na pitanju ja sam kupio stila pre nedelju dana pa se još ne snalazim

Ma ne zameram,taman posla :) smesan mi bio onaj komentar gore "super objasnjeno"

Znaci taj osigurac,osiguraci ispod volana levo, ako imas neki drugi radio probaj umesto fabrickog,na euro konektor je..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem slomio mi se potenciometar fabrickog cd playera u stila i ja sam ga zalemio ali ne radi pojacavanje i smanjivanje zvuka, radi samo paljenje i gasenje playera rijec je o ovom potenciometru

 

IMG_20130729_184439.jpg  IMG_20130729_185355.jpg

 
IMG_20130730_160254.jpg
 
Ima li mu spasa?  :no
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila 1.9 jtd 80 ks (2003) problem sa radiom. Radio je najnormalnije, a onda je usao u phone mod i ne mogu nikako da ga vratim nazad. Bolje receno ne umem. Da li neko moze da mi da savet kako da resim taj problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...