Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Stilo - problem sa fabričkim radiom / ne radi točkić

Recommended Posts

u poslednja 2-3 meseca u voznji, dok mi radi radio, odjednom se pojaca zvuk na najglasnije i onda vrati na jacinu na koju sam ja stavio, takodje dok pustam muziku sa xcarlinka ili s kasetofona, odjednom prebaci na radio i sam vrati na player pre nego sto stignem sam da prebacim...u pocetku sam mislio da se ono sa radiom desava jer je negde npr mnogo jak signal ili ima nekog zracenja, sta znam, ali to mi se desava i dok stojim na semaforu, sto znaci da nema veze sa signalom radia, bar ja tako mislim...

jel ima jos neko ovakav problem? i sta bi moglo da bude u pitanju?

jeste da je sitnica ali je jako iritantno kada mi je na playeru omiljena pesma i kad je pojacam a onda radio krene da se tripuje ovako :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri setovanja radia. Ima nekoliko opcija u meniu koje treba iskljuciti ili staviti na off. Ne znam kako se sve zovu, ali su vrlo logicnih naziva. Imas NEWS, stavis na OFF, pa TRAFFICK stavis na OFF, i postoji ja pojacavanje jacine tona pri vecim brzinama i to stavi na OFF, mozda se zaglupelo...

Proveri da nije nesto od toga...

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ,imam problem sa tockicem na kasetasu fabrickom na Stilu,vrti mi u krug ne pojacava niti smanjuje ide po jednu brojku napred pa jednu nazad,zna li ko kako da ga resim :) Prskao sam kontakt sprej onako spolja i radio je jedno 2 min malo bolje i opet isto. Hvala i poz :) Inace kupio sam STILO pre par dana tako da sam nov u ovome :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno da se potenciometar ili zaprljao ili izlizao tj odradio svoje, najbolje je da otvoris radio da mozes skroz da pridjes potenciometru pa da ga dobro isprskas WD sprejom, kad ga napunis malo ga okreci pa opet isprskaj, pa onda vidi sta si uradio, a ako ni tada ne proradi moraces da odneses u neki servis da ti zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno da se potenciometar ili zaprljao ili izlizao tj odradio svoje, najbolje je da otvoris radio da mozes skroz da pridjes potenciometru pa da ga dobro isprskas WD sprejom, kad ga napunis malo ga okreci pa opet isprskaj, pa onda vidi sta si uradio, a ako ni tada ne proradi moraces da odneses u neki servis da ti zamene.

Hvala na odgovorima ljudi :) probao sam da skinem i odvojio od uredjaja prednju plocu ali nikako da skinem onu stampanu plocu gde je potenciometar vezan i sva ona dugmeta mnogo neki sitan imbus kljuc treba :) Prasina ili masnoca neka je 100% jer je proradio na 2min i opet stao,tesko da pridjem sa sprejem ovako,moracu nekako da skinem onu plocu.Hvala jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ne WD, kad sve tako lepo zamaže zamasti i posle samo skuplja prašinu. Komprimovani vazduh i neki dobar sprej za kontakte samo što je ovaj potenciometar skoro zatvoren sa svih strana i osetljiv.

IMG_2316.jpg IMG_2318.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam sve ocistio sprejem i opet nista otiso je ovaj potenciometar ne znam gde bih mogo da ga kupim zamenim :(. Ili da jurim nekog polovnjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam zasto vi kazete ne WD i video sam na forumu da u vise tema se neko javio kao protivnik WD, naravno svako ima svoje misljenje, ali ja iz mog iskustva i iskusta mog oca koji je ceo zivot elektronicar, ranije bio tv mehanicar a sada radi sa nekim mnogo osetljivijim i mnoooogo skupljim elektronikama nego sto se nalaze u bilo kom autu bilo koje marke i on ceo zivot koristi WD sprej, koristi i contact cleaner bernerov i virtov, ali bocu klinera toliko "cesto" koristi da u medjuvremenu potrosi nezna ni on koliko wd spreja. Ja korisitim samo WD i nikada ali bas nikada nisam imao problem zbog toga ili morao nesto da ocistim od wd-a da bi naprskao kontakt sprej. Svako ima pravo na svoje misljenje ali totalno je bzv reci NIKAKO wd, zasto jel ima neko od vas neki konkretan razlog za takvim stavom, jel nekom taj sprej napravio stetu neku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi kolega, ako se baviš elektronikom, valjano, znao bi da je WD podmazivač, a ne odmašćivač. To ti je isto kao da na vatru stavljaš ulje umesto vode, da je ugasiš.

U nedostatku kontakt spreja može se koristiti sprej za omašćivanje paknova, pošto je i on na bazi benzina i trenutno isparava. Bitno je da nije sa mirisom (zna da bude), najbolji je wurth-ov.

Ovo ti govori neko ko se bavi elektronikom i odrzavanjem telekomunikacine opreme do uBGA tehnologije već 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bavim, vec koristim za svoje potrebe i amaterski, vec sam u gornjem postu objasnio ko se bavi, a posto se ti bavis nisi mi naveo lose strane, ja cu samo jednu stvar da ti kazem, ako vec ne znas ali za 20 dina bavljenja elektronikom si trebao da saznas, korodiju sa kontakta kliner ne skida dobro kao wd, a i ne zasticuje od ponovne pojave. WD nije napravljen kao odmascivac ja to odlicno znam ali odlicno vrsi svrsi ciscenja kontakta i njihovu zastitu od ponovne korodije i od vlage, sto slozices se kliner sprej ne radi posto momentalno isparava i ostavlja suve kontakte bez zastite. Zamisli silne dzekove pod haubom kad ih otvoris i vidis oni skroz zeleni, reci mi oces naprskati kliner i vratiti samo dzekove znajuci da ce tu vlaga opet da dospe ili ces naprskati wd i zavrsiti posao. Ja sam u prethodnom postu napisao da razumem zasto ne WD sprej ali ne razumem zasto tolika panika kao NIKAKO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsam ni rekao da je WD najbolji ima stvari gde je bolji kliner, na primer na kliznim potenciometrima posto su oni delimicno otvoreni i izlozeni prasini. A ovo da zapekne ja to jos nisam video, ne ostaje ne znam koja kolicina spreja unutra on delimicno ispari ili iscuri, ostane samo kao nekakav film, dovoljno da zastiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuvalja

To što ga naši tkz. i smozvani majstori guraju gde treba.i gde ne treba, to je priča za sebe.

Iz osnova elektrotehnike bi trebao da znaš da sprejevi za podmazivanje u koje spada i WD40 (pročitaj na samom spreju i videćeš d je za podmazivanje) stvaraju zaštitni sloj i NIKAKO nisu pogodni za ELEKTRONIKU. Prskanjem po kontaktima istim, stvaraš sebi "medveđu" uslugu. A time što se jako malo ili uopšte ne razumeš u elektroniku dovodiš druge ljude u zabludu.

U slučajevima koje si naveo (konektori,oksidacija), ja i moje kolege ni u kojem slučaju ne koristimo WD, kao što si ti naveo, koristimo metode koje svi elektroničari koriste.Ali to je priča sama za sebe.

Opet ponavljam, to što naši tkz. majstori guraju WD40 gde god stignu, ne znači da je i namena ista ! Zato sam i napisao koji sprejevi mogu da pomognu ako se pri ruci nema kvalitetan cc sprej.

Opet, mojih 20 god. iskustva (profesionalnih), nemoj da mešaš sa svojim iskustvom (amaterskm).

P.S. Moj prvi post je bio dobronameran i konstruktivan sa profesionalnim mišljenjem. Da li ne želi(š)te profesionalno mišljenje i savet ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te univerzalne stvari u stvari ničemu i ne služe, više štete nego koristi. Gde god sam sipao WD nije valjalo, kontakte zamasti (rade par pokušaja) i kasnije se napune prljavštinom, brave samo razbije fabričko podmazivanje i posle rade na suvo (vlo brzo kraj), a od vlage ne znam da je nešto ikada zaštitio. Možda nekad prodre negde i olakša rasturanje ali koliko sam god probao slaba vajda. Postoje specijalizovani sprejevi namenjeni tačno određenim stvarima koji extra odrađuju svoju usku (po jednu) namenu. Recimo kontakti i džekovi a R21 koji sam rasturio svi su bili zamazani nekom belom nazovi mašću (slično Wurth-u) i nigde traga koroziji a ni traga WD-40. Auto je bio star 17 g. Moje iskustvo da zaobilazim majstora koji na polici ima taj famozni WD.

Svako brani svoj stav i to je normalno i samo nastavite da ga sipate i prskate na sve strane. Moj čisto amaterski stav od 1985 godine (tad sam na svojoj Rog ponici sjebao pola stvari sa tim Nasa sprejom). :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikom od vas necu da namecem moje misljenje, koristite sta vi zelite. A da u ove price bas verujem radilo par pokusaja pa zaribalo, a kako kod mene do sada nije nista zaribalo i sve radi. Ja nemam 20 godina iskusta posto imam malo vise od toga starosti, ali znam da je u svakom slucaju bolje koristiti wd ne go virtov cistac kocnica, pretpostavljam da sa tim iskustvom znas koliko je agresivan bas taj virtov i sa tolikim velikim iskustvom u elektronici znas koliko tako agresivan sprej nesteti komponentama? Ponovicu da ceo zivot zivim sa elektronicarom, ali ne nazovi majstorom, vec priznatim u vise zemalja sa raznoraznim sertifikatima, i skoro svakodnevno okruzen njegovim kolegama, koji svi imaju vise od 20 godina iskustva, mislim da mi je to dovoljno da mogu da raspoznam sta valja a sta ne. Reci mi samo ti uopste ne posedujes wd i nigde ga ne upotrebljavas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam ga, i upotrebljavam ga, normalno : Podmazujem lanac na biciklu, podmazujem razne navoje i zupčanike.

P.S. Jako dobro znam o čemu i šta pričam, ali izgleda da ti ne (pošto taj isti Wurth-ov sprej ne pravi nikakvu štetu pošto ispari skoro trenutno), a inače je bio pomenut ako nemate odgovarajući.

- Ako želiš spisak titula i sertifikata koje ja posedujem, javi mi se na pp. ne zelim da se eksponiram i hvalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja ne znam sta pricam, ti koristi sta ti zelis ja cu sta ja zelim, ne bi da dalje zabijam ovu temu u off objasnjavanjem sta radi bas taj virtov kliner, posto mi ga je proslo kroz ruke za jedan da ti te kolicine nisi nigde ni video, nema potrebe za slanje titula, verujem ti na rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa fabrickim radijem. Dugme za pojacavanje otkazuje poslusnost.

Vrteo levo ili desno na displeju se smenjuju 2 ista broja sa skale glasnoce.

ima li leka?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem sa točkićem na GP auto jos u garanciji ali ne ceka mi se na popravku mesec i vise posto sam imao lose iskustvo sa reklamacijom mp3 plejera na GP,Avalit jesi li rešio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem,resio sam ga kontakt sprejem.Sve lepo rasklopio ocistio i naspricao u sam potenciometar i proradio je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...