Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Bas ce da plate! Sta sad da se vratim tamo i kazem sinoc ste mi odvalili poklopac?! :rant: Samo dolazim u iskusenje da me jos iznerviraju pa da nekoga zapalim tamo na pumpi! Cak ni telefon za zalbe nemaju! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravi prijatelju, nemoj sebi da praviš komendiju - niti će ti popraviti poklopac, niti nadoknaditi štetu, napravićeš neku glupost iz sekriracije - napipaćeš zatvor (ili ćeš ti njima nešto da platiš). Već si im dosta naudio time što si ih opisao, ako te put navede tamo, ti isfotografiši pumpu, po mogućnosti i stračnjaka koji ti je odvalio poklopac i fotografiši im KLOZET! Gore im ne možeš napakostiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji bre klozet? Oces mozda i cesmu da im fotografisem? E pa nema :rant::) Od naknade stete nema nista, nisam ni pomislio na to, dzabe da se nerviram kad covek lepo rece da je bilo 100 njih kojima je to "otpalo"! Inace sam bas iz Lazarevca, tako da mi je ta pumpa pred nosom! Ali od sada samo na OMV i Lukoil, Lukoil mo je na putu ka Aranjdjelovcu 20 km od Lazarevca, a OMV na magistrali prema Cacku na 10 Km o Lazarevca, tako da cu od sada samo tamo na tocenje! Inace kad kazem za Jugopetrol stvarno nema ni vece ni cesmu! :thumbdown: Oni su dno, dna i to je jos jedna od vecih pumpi na magistrali, tj dve jedna, sa obe strane puta su! Imaju neku jadnu cesmu napolju, naravno ta sapun nije videla, kad je zima, ona se iskljuci da ne zaledi, a posto nikad nema rukavica na automatima, a cike unutra sede u nadi da ces uzeti sam da tocis, onda lepo ni ruke nemas gde da operes :realmad: Vece i da ne spominjem!

A da apsurd bude jos vece, oni uvek sede u nutra i ne izlaze... da je tako bilo i ovog puta ja bih dobro prosao! Od 10 tocenja 9 puta sipam sam, a taj jedan kad se oni smilovase da izadju i sipaju bio je onaj sinoc kad odvalise poklopac!

Pa kad tako rade, stvarno je bolje i da ne izlaze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da napunim auto na MBG na dorćolu al me drugar koji je sipao tamo naplaši da mu auto više trese i troši otkad je tankao kod njih pa se predomislim. Drugar se vretio na lukoil eorodizel i kaže da ne trese više.

Ima li ovde iskustava iz prve ruke o ovom eurodizelu za 96 din?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ja sipam redovno ali u V. Stevana po istoj ceni, sve super, rad motora i potrosnja...usput, vidim da tamo sipaju i u mnogo "zesce" automobile :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.

Nisam znao za tu u V.Stevana, sipao sam kod bobana za 98.9 čuo sam i video da tamo sipa dosta taksista u "dobre autmobile". Za sad sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipaju sipaju.Gledaju cenu rodjace a ne kvalitet. :whistle:

Ja necu a vi kako hocete.Ja cu samo na Mol-u :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam iskljucivo na elp-u jer mi auto najbolje ide ali stvarno.Ranije sam sipao na nis-ovim pumpama i kad stisnem gas auto mi ne vuce kao pre.

Primetio sam i da je na elp-ovim pumpama boja evrodizela drugacija,tamnija,nego na nisovim i ostalim,tako da nema sanse da bilo gde drugde sipam.

Sad svi su oni funjare i gledaju da ucare ali mislim da ovi najmanje kradu i krste.

Toplo preporucujem elp pumpe za evrodizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nekako najvise volim lukoil, ali problem je sto ne znam kada ce gde put da me nanese, pa ne mogu bas svaki put da tempiram gde cu da sipam! Ali iskreno se nadam da mi je poslednji porblem koji se javio zbog nisovog goriva i da ce nestati kad sipam neko drugo... Tacnije od poslednjeg sipanja mi auto teze vuce sam manjih obrtaja...pisao sam o tome! pa cu videti kasnije da li je bilo do goriva ili neceg drugog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo (evrodizel i LPG) sipam samo na Molu odavno, gume duvam na Eko Heleniku (imaju novi kompresor a i blizu su mi) a kafu (Viva) pijem na OMV-u, najbolja im je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u Subotici na NIS-u,imaju najnize cene..pogotovo TNG. :thumbsup: .jedino je na njihovim pumpama 48 dinara :respect: ,dok ostali drze 50 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrenjanin: OMV je na 2 jtd stila napravio problem sa vodom u eurodizelu. EKO kada sipam ponovo imam gadan crni dim na više od pola gasa, NIS se ni ne usuđujem znajući lopurde kakve su. Čini se da OMV dodaje vodu, EKO dodaje D2 ili lož ulje. Preporuka: nigde u ZR za common rail, točite na MOLU u BGD. Ja ću početi donositi kanistere od njih (za sebe).

Ovo naše sa gorivom u Srbiji ne liči ni na šta. Pogledajte ponudu petrom/omv goriva u Rumuniji, obratite pažnju na ponudu raznih eurodizela:

http://www.petrom.com/portal/01/petromcom/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hfA0sPN89Qo1BHE08vAze3QE9PAwgAykdiyrtbesDk8esOTs3T9_PIz03VL8iNKAcA1tgz1w!!/dl3/d3/L3dJVkEvd0RNQUJrQUVnQSEhLzRCbjRSSUFnLzZfTTA5SEZJVTJVQTRJSjBGRkdUTTAwMDAwMDAvN19NMDlIRklVMlVBNElKMEZGOVNGMTAwMDAwMA!!/

Edited by space2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do nedavno sipao gorivo samo na EKO i povremeno OMV, a od nedavno na Naftagasovoj pumpi pored moje zgrade gde su nedavno menjali cistermu za ED jer više ne verujem u priču da se to gorivo uopšte razlikuje.

Gde god na ova tri mesta sipam jednako (dimi/ne dimi) jednako ide, jednako prelazi.

WATER IN FUEL je poruka koja na Stulu povremeno izlazi greškom zbog filtera nafte i senzora na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kao sto rekoh par puta uvalise krdzu na jugopetrolu. A to sto su mi jednim prilikom sipali vise nego sto moze da stane to je posebna prica... Naravno ne kazem da je ovo svaki put. Uglavnom gledam da sipam na Lukoilu, jer su se definitivno pokazali kao najbolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

WATER IN FUEL je poruka koja na Stulu povremeno izlazi greškom zbog filtera nafte i senzora na njemu.

Naš drugar (Hrt) je stao pred zagrebom sa Marengo jtd100 mašinom, isključivo na omvZR je sipao i kada su ga došlepali nazad (katastrofa!) dijagnoza je bila velika količina vode u rezervoaru. Drugom jtd-u (Brniću) se pali lampica a poslednje sipanje je prijavio na OMV-u, koincidencija? Plin im je bio očajan, to tvrde mnogi u ZR.

Inače ništa nećeš primetiti kada sipaš sa raznih pumpi i uvek imaš mešavinu nečega u rezervoaru. Ja sam obrtao X rezervoara EKOZR pa jedno 4-5 rezervoara MOLBGD i ponovo EKOZR X rezervoara i primetio jasnu razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam obicaj da plin i benzin sipam na MOLu, ali sad kada smo bili na rostilju na brzaka napunim plin na JUGOPETROLU i necete mi verovati potrosnja mi je skocila za 50 posto.To nije prvi pu jer sam pre mislio da sam se zajebao.

Na MOLu sam sipao i sipacu i dalje jer sam cuo da na tim pumpama svo gorivo sto prodaju dolazi direktno iz inostranstva tj,Madjarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto sipam iskljucivo na MOL, i to otkako sam uzeo auto. Benzin nije iz uvoza, vec je NIS-ovo, ali se dodaju razni aditivi, i specijalno se pravi za MOL, dok bi eurodizel trebalo da bude uvozni. Ovo za benzin su reci radnika MOL-a, jer cesto procaskam sa njima kada tocim benzin.

Sto se tice plina na NIS-u to je jednom recju katastrofa. U kragujevcu je pored MOL-a najbolji plin na pumpama Mali Milos u Koricanima i kod Koleta u Marsicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EuroDizel Mola je iz njihove rafinerije iz Mađarske, stize šleperima po Dunavu a maloprodaje i cisterne se izgleda ponašaju normalno - ne "krste" ga sa lož uljem/običnim dizelom poput ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV

dzaba im dresovi kad im je gorivo ocajno! :thumbdown:

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes,val i ja sam cuo neke horor price o njima :unsure:

od istopljenih ventila(na benzincima) :blink: gorivo samo sipano kod njih,do otkaza dizela po raznim zabitima :angry: ,takodje sipano samo kod njih,naglasio bih da su to iskustva od pre par godina :(

a opet znam ljude koji sipaju samo tamo :huh: ,nek im je sa srecom :thumbup:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...