Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Cepovah sinoc GDrive 100, ne znam sa cim su sada zacinili posto sam sipao i ranije - ali primecujem da auto primetno lepse ide.

Turbo benzina cupa sa 1800 rpm skoro kao dizelas :D , cak i u Normal modu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posle dužeg vremena sipao na MOL,spalio mi pola tanka za 10 Dana...

bolje je na  NIS 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cini (mada nisam 100% siguran) da mi brze odlazi ovo MOL gorivo od NIS-ovog. Ali mi je sa NIS-ovim dimilo i smrdelo daleko bilo dok sada gram dima nema pa me vise nece vidjati na NIS pumpama.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom subjektivnom osecaju najbolje mi poteze auto sa g drive-om. U okolini imam nis, mol, euro petrol, omv, eko, lukoil i leonardo. Cak najvise pored mola prolazim. Sto se tice dizela takvo mi je iskustvo. Sto se tice plina, mol lopurde teske. Bas sam pisao o tome.Dva puta sipao plin na molu i ispala potrosnja 10l,dok na ostalim pumpama vrti oko 7l.Jos nisam jedini sa takvim iskustvom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najjaci su mi kad mere potrosnju goriva po danima....a ne po predjenim km
Svaki dan isto, drugim rečima,kao dan mrmota...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u poslednjih par meseci sipam samo na Shell-u, V-Power dizel. Primetio sam da mi redje radi regeneraciju DPF-a u odnosu na Mol i Petrol. Nisov G-Drive sam sipao mozda 2 meseca i obavezno mi je radio regeneraciju izmedju 2 sipanja. Sipam uvek pun i praznim ga do rezerve, pa opet pun, da ne bude zabune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omv pumpa, malopre poslali poruku. Iskoristite POPUST DO 10 RSD/L NA GORIVO do 31.10., uz Vasu Save&Drive karticu. Vas OMV

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već neko vreme sipam gorivo na NISu, običan dizel i pošto auto parkiram u garažu posle svakog paljenja, gašenja auta u garaži se dosta oseti miris sumpora... Juče sam sipao na MOLu i tog mirisa u garaži nema uopšte... U vožnji nisam primetio nikakvu razliku, a za potrošnjiu je rano reći.... E sad dal taj miris ima veze sa kvalitetom goriva to ne znam, samo kažem da ima velike razlike u istom :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omv

Iskoristite popust od 10 RSD/L na zimski MaxxMotion Dizel, samo uz Save&Drive karticu do 18.12.2020. na svim OMV pumpama. Vidimo se!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pored toga, na srpskom tržištu se očekuje i povećanje akciza na gorivo, pošto je Udruženje naftnih kompanija Srbije 12. januara saopštilo da bi akcize na derivate nafte mogle uskoro da budu uvećane za 1,3 odsto, jer su toliko zvanično porasle i cene u 2020. godini"

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, posto im je premalo da uzmu samo 20% na gorivu onda su uveli dodatni namet, kao na cigare, jer jelte luksuz je dostaviti hleb u pekare kombijem, kao i voziti automobil.

 

Realno da smanje akcize ne bi smanjili svoje punjenje budzeta toliko, jer bi vise tocili goriva u zemlji, vozili bi se vise domaci vozaci, stranci ne bi izbegavali da sipaju, mi ne bi odlazili preko da sipamo gorivo (bosna npr.), cak bi mozda privukao neke druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na -22c a bila je ponoc, tako da je sigurno bilo vise do jutra. Sipao sam Nis obican Ed i dodao Castrol Tda aditiv i bez najmanjeg problema. Ja bih u tvom slucaju obavezno sipao najbolji aditiv u jacoj koncentraciji nego sto je propisano i pun rezervoar goriva na nekoj prometnoj pumpi (da se nadamo da im je vec stiglo zimsko gorivo :D )

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno sa MOL aditiviranim dizelom nikada nisam imao problema. Islo je do -20 i kusur, auto na vetrometini par dana.

E sad, ne vozim dizela vec 3 godine :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam se prvi put opekao sa mrznjenjem dizela i to na nekoj bzv temperaturi od -5, doduše uz jaku košavu, koristim kao i prokupčanin Castrolov TDA i nema problema...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

 

PS evo me sad na Divčibarama... Duva kao ludo uz -10 koliko pokazuje mob telefon... Croma nije paljena od ponedeljka kad smo i stigli ovde... Sutra oko podne planiram da je upalim na 15-20min pa cemo videti kako se ponasa...

 

Javljam rezultate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za odrzavan auto, ove nase smejurije od zima zadnjih godina trebalo bi da budu maciji kasalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Pluto said:

Neka preporuka za gorivo za ovaj minus, idem na Taru sutra i biće i do -22, na OMV znam da je ok.

Ništa specijalno. Ja sam pitao kod nas na par pumpi (MOL i ECO), kažu da već imaju aditive u gorivima za jače minuse. Ja sam na NBG sipao na MOL-u bez ikakvih aditiva, bilo je slične hladnoće na Zlatiboru kao što ćeš ti imati (do -25C mereno), palio bez problema na 3.-4.ti kontakt. Samo ne vuci ručnu i ako možeš ostavi ga van brzine da ne zalede sajle. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to iz Panceva sad, tako da zavisi iskljucivo od njih da li ima aditiva ili ne.

Sto kaze Mica, verovatno je sad zimski dizel, posto imaju nekoliko varijacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege, sipaću OMV Max motion i to je to, uzeo sam i tečnost za šoferku onu -60, lanci su tu i da budem siguran, pošto je plan da se obiđe sve kolima pa treba da bude baš spreman, a pošto sam ga skoro uzeo, ne znam kako se ponaša po zimi, ali evo malo pre na -4 upalio bez problema.

32 minutes ago, ISV_01 said:

Ništa specijalno. Ja sam pitao kod nas na par pumpi (MOL i ECO), kažu da već imaju aditive u gorivima za jače minuse. Ja sam na NBG sipao na MOL-u bez ikakvih aditiva, bilo je slične hladnoće na Zlatiboru kao što ćeš ti imati (do -25C mereno), palio bez problema na 3.-4.ti kontakt. Samo ne vuci ručnu i ako možeš ostavi ga van brzine da ne zalede sajle. 

Pa zavisi od smeštaja na kakvom je terenu, ali po slikama sam video da ima ogromno dvorište, tako da ću tu da ga stavim i izbacim iz brzine, mislim da vlasniku neće biti problem, takođe idemo sa 3 automobila, pa mi je i zbog toga lakše, ako neki zakaže, tu su ostala dva :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slobodno bre, kakvih -4c , meni grejac makar jedan ne radi otkad pa pali isto i na -13c kao i sa sva cetiri :D Dobro gorivo + dobar aditiv ( najteze je naci dobar aditiv) , ispravan akumulator i nemas da razmisljas o paljenju i da je -25c, kao sto vidis, pisalo je dosta nas koji smo iskusili te extremne temperature :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...