Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Mol već dve godine i nemam zamerki. Prvobitno sam sipao na NIS-u i G-Drive i običan benzin i palila mi se check engine lampica svakih nekoliko dana. Otkad sipam na Molu nije se ni jednom upalila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako sam uzeo Alfu, isprobavao sam sve moguce pumpe i goriva, bukvalno svaki tank sipam nesto drugo. Pokusavao sam maksimalno da obracam paznju na rad motora, kako povlaci iz niskih obrtaja, da li ima razlike u potrosnji itd, i trenutni neki zakljucak mi je da mi motor najmirnije radi u leru sa NIS-ovim GDrive 100 gorivom. U ostalim parametrima ne mogu da vidim razliku nikakvu, potrosnja je sa svakim bila manje-vise ista, subjektivne performanse takodje, povlacenje iz niskih obrtaja takodje, eto jedino rad u leru bude malo mirniji sa Gdrive 100 (daleko od toga da sa ostalima skace ko jarac)... 

 

Nazalost, ovo pitanje je, barem za mene, nemoguce 'metrifikovati', tako da mogu samo da dajem subjektivni utisak/osecaj, koji je vrlo moguce podlozan raznim faktorima, pa i placebo-u... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno tačno... Potpuno je uzaludno 'isprobavati' goriva sa različitih pumpi.

 

Danas treba sipati tamo gde imaš ili dobiješ neke bonuse pošto svi imaju isto (biiip) gorivo. Zato se i trude da nas privuku popustima za lojalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za 11.5 godina sipao samo na tri pumpe :D Jedna NISova gde sam sipao mislim oko 7 godina dok Euro Petrol nije poceo da daje 5din popusta pa sam uzeo njihovu karticu i sipao na njihove dve lokalne pumpe. Nikad nisam primetio neku bitnu razliku dok vecina ljudi koje poznajem idu od pumpe do pumpe u nadi da ce naci nesto bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u sustini jeste tako. Uvoz goriva/derivata ide preko NIS-a (ili njegovih pajtaskih firmi) i sam je zajednicki i jedini distributer za sve pumpe u Srbiji. Jedino sta se moze razlikovati je ko sta dodaje u isto dopremljenjo gorivo...vodu, secer, so, biber, aditiv protiv smrzavanja i boljeg/losijeg rada motora...
Nekako mislim da nije uvek tako da gorivo bude lose na nekoj pumpi, vrlo je moguce da je taj ko je natocio dobio 'reslove' iz tanka koji je pri kraju.
Od kada smo za sluzbene dobili OMV kartice, nisam primetio neku razliku od pumpe do pumpe sto se tice dizela jer imamo samo dizelke u voznom parku i idemo po celoj Srbiji.

Jednom smo bili prinudjeni na Art Petrol da sipamo gorivo i isto se auto ponashao. Nema pravila sem da verujem da je gorivo kod nas minimum 10% losije od npr kod suseda iz Bosne (opet verovatno zavisi koja je pumpa proverenija).


Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam sipao pun rezervoar na PETROL-u, ono njihovo Q-max gorivo i iskreno po prvi put primecujem promenu, auto je mirniji u leru i nekako kada dodajem gas, meni se makar cini da za nijansu lepse ubrzava.

 

Do sada sam uvek sipao na Shell-u njihov V-power i po meni je Q-max bolje gorivo. Kada sipam na Euro Petrol, imam osecaj da mi duze treba da potrosim gorivo, ali kao da daje slabiju snagu. Jedino sto nema nikakvog popusta na Petrol-u, jedino za pravna lica i to im morate poslati podatke pa vas oni kontaktiraju i u zavisnosti koliko sipate na mesecnom nivou na firmu vam odredjuju popust.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, TeaseR said:

Skoro sam sipao pun rezervoar na PETROL-u, ono njihovo Q-max gorivo i iskreno po prvi put primecujem promenu, auto je mirniji u leru i nekako kada dodajem gas, meni se makar cini da za nijansu lepse ubrzava.

 

Do sada sam uvek sipao na Shell-u njihov V-power i po meni je Q-max bolje gorivo. Kada sipam na Euro Petrol, imam osecaj da mi duze treba da potrosim gorivo, ali kao da daje slabiju snagu. Jedino sto nema nikakvog popusta na Petrol-u, jedino za pravna lica i to im morate poslati podatke pa vas oni kontaktiraju i u zavisnosti koliko sipate na mesecnom nivou na firmu vam odredjuju popust.

Svojevremeno sam pisao o Euro Petrolu kada sam imao punta. VUkao ko mrtav konj, al zato nikako da potrosim gorivo :D Licno vise ne sipam tamo jer sumnjam u dobar kvalitet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to malo bas nema logike, vozilo obicno sto bolje ide manje i trosi :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

vozilo obicno sto bolje ide manje i trosi

Ovo sam ja primetio zadnja 2 sipanja na Shelll-u. Običan ED, neaditivirani. 

Vratio sam se na prosek 100km = 1000 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio dizela i imao informacije o istom - upravo tim redom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka pumpa u CG za preporuku ? Pozeljno na magistrali PG-BG

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koja, cemu paranoja. Ja sam sipao na INA i sve js ok, ako ti nesto znaci :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, pitam ak ima neka za izbegavanje, sipao sam skoro na svakoj random ranije, auto isao normalno

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Euro Petrol pumpi ima akcija za njihovo Expert gorivo,cena je kao i obican ED,sipao sam bio kad sam isao na Srebrno jezero i jednom posle toga,valjda do kraja oktobra je tako,al ja vecinom sad sipam ED po 120 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel upoznat neko sa pumpama evolucija 2004?Zet tamo uzima naftu za poljoprivredne masine,boja zeleno zuckasta bas kako treba.Sestra tamo presla da sipa plin u mikri,kaze da de bolje nego kad sipa na Nis-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na NIS nagradna igra, ja poslao kod,jer volem što je fića plav...
Malo verovatno da ću nešto dobiti, ali ko ne igra ne dobija... e8a90d04291dd3c000dbf6d45525d5d1.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio prosle godine putovanje na polufinale lige sampiona preko NIS-a i MasterCard-a, tako da nista nije nemoguce :P 

Edit ne prosle godine nego prosle sezone, prvog maja je bila utakmica Barselona - Liverpul :) 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi lep fiat 500,mada i pun tank...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam inače počeo kod njih da sipam, usput su do posla, a i zbog kartice.,tako da mi neće biti teško :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ja sam inače počeo kod njih da sipam, usput su do posla, a i zbog kartice.,tako da mi neće biti teško

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk




Ako dobijem auto imate novu fiću po povoljnoj ceni :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Držim te za reč!
Ipak, ne preturuj, ostavi malko i za nas iz provincije

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...