Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

4 hours ago, vicent said:

Kod mene se vidi razlika kada se uporedi aditivirani i običan ED sa Mola. Naravno da ne ide bolje i ne troši manje, ali na potapanju gasa pozadi nema ni daška dima kod aditiviranog dok je kod običnog ED prisutna pojava dima u normalnim granicama.
Više puta upoređivao, zaključak uvek isti.
Ima i negativnih pojava kod aditiviranog a to je da moj JTD grublje radi u leru, veće su vibracije za bar 30%.

Ja kao i mnogo puta do sada imam potpuno ista zapazajna sa kolegom.

 

Dugo sam sipao obican dizel na slovenackom Petrolu, cdti poceo da dimi.

Presao sam na GDrive kod Nisa i nema ni trunke dima u retrovizoru. Posle sam sipao obican dizel na Nisu i ima pomalo dima ali ne koliko sa Petrolovim.

Sipao obican dizel u Hrvatskoj i nema dima.

 

Ustalio sam se na GDrive dizelu, jeste skuplji ali na pun rezervoar razlika je pakla cigareta.

 

Razliku u radu motora sam mozda primetio izmedju Petrolovog obicnog i GDrive dizela (mozda jer se najverovatnije tripujem), cinio mi se malo tisi sa aditiviranim ali to je svakako mizerna razlika (da ne kazem nepostojeca).

 

Zanimljivo je da dok sam vozio Punta identicnu stvar sam primetio kao i Vicent, grublji rad JTDa sa aditiviranim, dok je kod CDTI-a suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa aditiviranim ili obicnim benzinom ne vidim nikakvu razliku u gradu, ni po potrosnji ni po ponasanju na gasu. Na putu se oseti razlika ( OMV aditivirani- nesto manje trosi i tisi je motor ) a sa 98 oktana ( NIS ) lakse odrzava brzinu na usponima ( jbga 113Nm :D pa se sve oseti ) i manja porosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bas uporedio balon ED iz Luksemburga i balon ED sa Euro Petrola.Sto se izgleda tice,nas ED naspram ovoga izgleda kao voda,ima neku zuckasto providnu boju dok iz Luksemburga ima bas lepu zutu boju i rekao bi da je masniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Nikola 1.6 said:

Jel istina da na Shell-u imaju popusti jedan dan u nedelji? Nacuo sam nesto da je cetvrtak u pitanju..

Citao sam da su Shell otvorili Grci (Coral), oni su kao zvanicni uvoznici goriva(uvozi se kao iz Grcke) a Orbico je za ulja.

Popust je utorkom, ne cetvrtkom. Mozes sipati odmah posle ponoci pa sve do kraja dana, tj do 23:59

 

Sto se tice goriva van pumpe, znam da ima za 140din/l al ne znam gde :D

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ženin buraz mi poslao,bila neka akcija na NISu,trajala sat vremena...pa ako baneš...b1a372c12a445bfd624de805f522c64b.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sto sam malo provozao auto posle sipanja V power dizela, mogu vam reci da imam osecaj da auto "malo bolje" prima gas, tj za nijansu je eksplozivniji, pogotovo pri kretanju.

 

Morao sam malo da izdivljam i primetio sam da manje dima izlazi u odnosu na period kada sam gorivo sipao na euro petrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na znam, ali baš sam se raspitao oko dizela i meni se čini da su afiniteti. Stvarno dosta oprečnih iskustava. Ja sam oduvek na NIS, i eto probao sam običan dizel i gdrive. Sipam gdrive od tada, evo četvrti rezervoar. Šta znam... Mora još dosta da se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam na Shell-u onaj njihov dizel kad nabodem popust utorkom. Ne vidim neku razliku u odnosu na Lion expert disel sa Euro petrola...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sipam na Shell-u onaj njihov dizel kad nabodem popust utorkom. Ne vidim neku razliku u odnosu na Lion expert disel sa Euro petrola...
Bogami ja sam se jednom navozao na Lion pumpi tu u bloku...puntara 1.3 mjet, cepovao i krenuo na more. Sunce ti poljubim, taj dizel je imao cetanski broj....pa ne znam. Obilazenje onako, ko da nema 70ks, nikakvo ubrzanje, jos nosakam 2 bicikle pozadi i sam putujem. Nisam verovao. Ali....dobra strana je sto se zaista sporo trosio. Kako..ne znam. Ubio sam BG - Ulcinj i nazad i jos mi ostalo iznad rezerve. Dal je to bio dizel il nafta pojma nemam, al eto, sreca u nesreci. Od onda, pogotovu od kada imam bravishu, nekako odbijam da sipam na toj pumpi dizel, premda je skoro uvek puna.

Shell nisam za sad sipao.. Uglavnom na OMV i eventualno Nis. Mol ni jedan mi nije blizu, a on znam da je imao ujednaceno dobro gorivo, pogotovu kada su bile muljacine sa istim.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno u Bravou mi dizlo sa NISa zaledilo! Otad ih obilazim u širokom luku, mada više iz sujeverja, jer mislim da na to utiče profil radnika na konkretnoj pumpi!

OMV ne koristim iz patriJotskih razloga!

Iz navike sipam na Eko, već jedno 5godina i benzin i dizlo!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino Eko obilazim u sirokom luku :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, ISV_01 said:

Bogami ja sam se jednom navozao na Lion pumpi tu u bloku...puntara 1.3 mjet, cepovao i krenuo na more. Sunce ti poljubim, taj dizel je imao cetanski broj....pa ne znam. Obilazenje onako, ko da nema 70ks, nikakvo ubrzanje, jos nosakam 2 bicikle pozadi i sam putujem. Nisam verovao. Ali....dobra strana je sto se zaista sporo trosio. Kako..ne znam. Ubio sam BG - Ulcinj i nazad i jos mi ostalo iznad rezerve. Dal je to bio dizel il nafta pojma nemam, al eto, sreca u nesreci. Od onda, pogotovu od kada imam bravishu, nekako odbijam da sipam na toj pumpi dizel, premda je skoro uvek puna.

Shell nisam za sad sipao.. Uglavnom na OMV i eventualno Nis. Mol ni jedan mi nije blizu, a on znam da je imao ujednaceno dobro gorivo, pogotovu kada su bile muljacine sa istim.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk
 

Za snagu ne znam ali i ja sam imao osecaj da se sporo trosi. Moracu da izmerim pa da vidim koliko mogu da predjem sa punim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000km zimus na Gdrive a sada na običnom NISovom. Potropnja ponašanje, sve OK. Imam i onu njihovu karticu, znače dosta bonusi.
Sad mi firma umesto novca za BusPlus nabavila karticu za NIS pa sve jedno moram tamo. Mada cela flota vozila je na NIS dizelu i nikakvih žalbi za sad.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knez Petrol dosta dugo, jedno vreme sam sipao na Europetrolu, sad već mesecima samo Knez, navika.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...